2018/2019 - archiwum
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, iż uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 o godzinie 8.00 dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej.
Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy autobusów (przyjazdy) w tym dniu.
Odwozy odbędą się po uroczystości i spotkaniach z wychowawcami.


ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DN. 2 WRZEŚNIA

Informację o rozkładzie jazdy autobusów obowiązującym od dnia 3 września 2019r. można znaleźć w zakładce "Dla uczniów i rodziców".


Półkolonie w GWPK

W lipcu odbyły się półkolonie w Gostynińsko -Włocławskim Parku Krajobrazowym z projektu Europejskiego „Lubię tu być .....na zielonym", podczas których dzieci zgłębiały sekrety świata przyrody oraz - mamy nadzieję - dobrze się bawiły.
Dziękujemy pani Marlenie Szparadze za zorganizowanie wyjazdów, pani Katarzynie Nawrockiej i pani Agnieszce Niedzielskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

„Pająki, bezkręgowce, ćmy i mrówki niestraszne nam,
bo w Gostynińska- Włocławskim Parku Krajobrazowym dobrze nam.
Czas upływa super nam bo z panią Patrycją miło nam.
Za rok na pewno tu wrócimy po przygody dalszy smak."Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020

Książki i karty pracy, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2019/2010 w klasach I-VIII
(karty pracy i podręcznik o tym samym tytule, wszystkie z wyd. Św. Wojciecha, pod red. ks. J. Szpeta i D. Jackowiak):

kl I- "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"
kl. II- "Kochamy Pana Jezusa"
kl. III- "Przyjmujemy Pana Jezusa"
kl. IV- "Jestem chrześcijaninem"
kl. V- "Wierzę w Boga"
kl. VI- "Wierzę w Kościół"
kl. VII- "Spotkanie ze Słowem"
kl. VIII- "Aby nie ustać w drodze"

Podręczniki do przedszkola i do zerówek zostały podane wychowawcom tych oddziałów przed wakacjami, a informację o nich można znaleźć na naszej stronie w zakładce "Publiczne Przedszkole i oddziały zerowe".

Uwaga!

W sekretariacie szkoły są już dostępne karty rowerowe. Uczniów, którzy zdali egzamin w czerwcu, prosimy o ich odbiór.Witamy wakacje!

Dobiegł końca rok szkolny, nagrody i wyróżnienia rozdane. (GALERIA ZDJĘĆ)
Mamy się czym pochwalić:

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH   
   
 UCZNIOWIE ZE ŚREDNIĄ 4,75 I WYŻSZĄ

         

        


SOWA MĄDRA GŁOWANAJLEPSZE KLASYUCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ


SUKCESY SPORTOWE

    


Wszystkim życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia 2 września!


"Logikolandia" wśród nagrodzonych


 

mFundacja mBanku rozstrzygnęła szósta edycję swojego flagowego programu grantowego -mPotęgi. W tym roku granty łącznej wysokości 665 tys. na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 112 projektów z całej Polski.
Wśród nagrodzonych jako jedyny w powiecie lipnowskim jest opracowany przez Elżbietę Olszewską projekt łączący naukę i rekreację pod nazwą „Logikolandia".

Realizacja projektu wartego 5 tys. zł. ruszy z początkiem nowego roku szkolnego i będzie miała na celu zachęcenie uczniów do „analowego" spędzania czasu wolnego.
Powstanie „Zaułek matematyczny" - miejsce, w którym uczniowie będą mogli w czasie długiej przerwy oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych grać w gry logiczne i strategiczne.
Będą również dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, na których uczniowie będą rozwiązywać sudoku, calcudoku, obrazki logiczne, testy oraz łamigłówki i zagadki logiczne, także testy MENSA oraz uczyć się programowania robotów.
Ponadto utworzona zostanie weekendowa wypożyczalnia gier planszowych. Gry planszowe są świetną rozrywką, nie tylko odprężają i dają wiele radości, ale uczą logicznego myślenia, planowania strategicznego i podejścia ekonomicznego.

Wycieczka Gniezno-Berlin- Wyspa Tropikalna -Poznań

W dniach 04.-07. 06. 2019 r. uczniowie klas VI, IV i VII spędzali miło czas, poznając tradycje i kulturę Polski i Niemiec. Podczas wyprawy poznali nie tylko najwspanialsze zabytki i symbole nowoczesnej stolicy Niemiec, lecz także wypoczywali na gorących plażach tropikalnej wyspy, pośród palm i relaksującego szumu lazurowych wód oraz zasmakowali prawdziwej przygody na najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wodnej. W Gnieźnie i Poznaniu poznali historię początków naszej państwowości oraz zabytki tych miast. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie nauczyli się piec rogale i otrzymali Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Pogoda sprzyjała, więc na twarzach dominował uśmiech.
Apel podsumowujący osiągnięcia i pracę  uczniów w roku szkolnym 2018/2019

18 czerwca odbył się apel podsumowujący dokonania naszych uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Podczas spotkania na auli wręczono wiele nagród, dyplomów i wyróżnień, m.in. za konkursy przedmiotowe, artystyczne, zawody sportowe, pracę w SU czy 100% frekwencję.
Rozkład jazdy autobusów w dzień zakończenia roku szkolnego

 
 
 
 

Dojazdy na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 19.06.2019r. (ŚRODA)

KLASY: 0 – IV godz. 8:00 dojazd wg codziennego obowiązującego rozkładu

KLASY: V-VIII i gimnazjum godz. 10:00 wg następującego rozkładu:

 

 

 

Wycieczka do Płocka

14 czerwca uczniowie klas IV oraz III gimnazjum wybrali się wraz z wychowawczyniami do Manufaktury Czekolady w Płocku, by dowiedzieć się na czym polega produkcja czekolady. Każdy uczestnik wycieczki miał też możliwość wykonania samodzielnie swojej własnej tabliczki. Dodatkową atrakcją wycieczki był seans filmowy - „Detektyw Pikachu i Agent Kot". Był to wyjątkowo upalny dzień, więc na koniec wszyscy z ochotą wybrali się na lody.
Opiekunami na wycieczce były pani Irena Winnicka, pani Marlena Szparaga, pani Agnieszka Rutkowska i pani Katarzyna Nawrocka.

Zasłużony odpoczynek członków SU

7 czerwca Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował wyjazd do Włocławka na kręgle, który był nagrodą za pracę na rzecz klasy i szkoły. Przewodniczący klas od IV do III gim. lub ich zastępcy dobrze się wspólnie bawili.

Uf, jak gorąco!

Upalna lekcja w 3a.

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

23 maja w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Czarnem odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów ośmioro wróciło z nagrodami.

Kategoria klas IV
II miejsce - Oliwier Łowicki - IVc
III miejsce - Amelia Gęsicka - IVc

Kategoria klas V
II miejsce - Szymon Daroszewski – Vd

Kategoria klas VI
II miejsce - Mateusz Kuchciński - VIa
III miejsce - Adam Wyrzykowski - VIa

Kategoria klas VII
I miejsce - Damian Pilarski – VIIa
III miejsce – Dominika Wiśniewska - VIIb

Kategoria klas VIII
III miejsce - Artur Kapuściński - VIIIb

Uczniów do konkursu przygotowały Panie Katarzyna Nawrocka i Beata de Rosset.
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy pani Agnieszce Rutkowskiej za opiekę podczas konkursu.Nasze piłkarki z brązowymi medalami!

11 czerwca w Bydgoszczy rozegrany został Finał Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. W finale zmierzyły się 4 najlepsze szkoły województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze dziewczęta wywalczyły III miejsce w województwie i przywiozły brązowe medale. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Gołkowa, drugie miejsce ZS nr 10 Bydgoszcz, trzecie miejsce Wielgie i czwarte Osie. Skład drużyny: Wiktoria Gała, Julia Wilińska, Martyna Fydryszewska, Oliwia Lejmanowicz, Emilia Wenderlich, Alicja Leśniewska, Zuzanna Celmer.
Konkurs kaligraficzny

27 maja w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny "Mistrz Kaligrafii" przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Mistrzem Kaligrafii został Julian Różański z kl. Ib. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w nauce. Organizatorzy: Justyna Wiśniewska, Anna Kolczyńska, Marzena Pietrzak.Czas trwania lekcji i odjazdy autobusów  podczas okresu skróconych lekcji

Lekcje:

1. 8.00 - 8.30
2. 8.35 - 9.05
3. 9.10 - 9.40
4. 9.45 - 10.15
5. 10.25 - 10.55
6. 11.10 - 11.40
7. 11.55 - 12.25

Odjazdy  autobusów:

Czarne - 10.30 i 12.30

Zaduszniki - 11.10 i 13.30


Jak to jest w policji ?


 


W piątek 6 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły jak również uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarnem uczestniczyli w spotkaniu z delegacją Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Spotkanie to odbyło się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, a jego głównym celem była prezentacja specyfiki pracy w policji. O zaletach i trudach służby policyjnej opowiadała st.asp. Monika Grzelak odwołując się do różnych sytuacji, zdarzeń ze swojej zawodowej kariery. W drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy w policji, zarobków jak i możliwości dostania się do tej formacji. Na zakończenie pani aspirant przedstawiła prezentację na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z zażywaniem różnych szkodliwych substancji, a zwłaszcza psychoaktywnych. Po prezentacji organizator spotkania pan Marcin Moderski podziękował gościom za cenne informacje i wskazówki dotyczące okresu wakacyjnego, a uczniom za aktywne uczestniczenie w spotkaniu.Uwaga! Ważne!
Z uwagi na wysokie temperatury w pomieszczeniach szkolnych od dnia 10.06.2019(poniedziałek) do odwołania lekcje będą trwały 30 minut. W związku z powyższym odjazdy autobusów odwożących uczniów ze szkoły w Wielgiem będą przyspieszone o 1 godzinę (60 minut) - każdy kurs w każdym kierunku.

mgr Dorota Pączek - Bazela
Dyrektor
Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem
As Matematyki Gminy Wielgie

28 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbył się XVI Gminny Konkurs Matematyczny AS MATEMATYKI GMINY WIELGIE 2019.
W konkursie tym wystartowało 56 najlepszych matematyków ze Szkół Podstawowych w Wielgiem, Czarnem i Zadusznikach.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Wielgie p. Tadeusz Wiewiórski, który ufundował puchar, a Urząd Gminy Wielgie nagrodę główną – tablet Lenovo – dla najlepszego matematyka w naszej gminie.
Młodzi matematycy zmierzyli się z testami w pięciu kategoriach: dla klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a o głównych miejscach decydowały zacięte dogrywki, po których, komisja konkursowa ustaliła listę laureatów.

Najlepszym matematykiem w gminie okazał się Błażej Paśniewski uczeń klasy VI z SP w Zadusznikach i otrzymał tytuł ASA MATEMATYKI GMINY WIELGIE 2019

ASA MATEMATYKI w kategorii klas IV zdobyła Joanna Kapuścińska z SP w Wielgiem,
II miejsce – Nataniel Jułga z SP w Wielgiem,
III miejsce Amelia Gęsicka z SP w Wielgiem.

ASA MATEMATYKI w kategorii klas V zdobył Kacper Wysiński z SP w Wielgiem,
II miejsce – Kacper Zarębski z SP w Wielgiem,
III miejsce Natalia Zabłotowicz z SP w Wielgiem.

ASA MATEMATYKI w kategorii klas VI zdobył Błażej Paśniewski z SP w Zadusznikach,
II miejsce Patryk Fydryszewski z SP w Wielgiem,
III miejsce Mateusz Kuchciński z SP w Wielgiem.

ASA MATEMATYKI w kategorii klas VII zdobył Dawid Majewski z SP w Czarnem,
II miejsce Eryk Ziemiński z SP w Wielgiem,
III miejsce Zuzanna Celmer z SP w Wielgiem

ASA MATEMATYKI w kategorii klas VIII zdobył Krystian Szczepański z SP w Zadusznikach,
II miejsce Mateusz Winnicki z SP w Wielgiem,
III miejsce Aleksandra Kępińska z SP w Wielgiem

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie nauki.

Organizatorki konkursu – Renata Fornalska i Dorota Zaremba dziękują sponsorom nagród:

Wójtowi Gminy Wielgie p. Tadeuszowi Wiewiórskiemu, UG Wielgie,

właścicielom firm i sponsorom indywidualnym:
p.p. Monice i Radosławowi Wysockim, Magdalenie i Waldemarowi Orych, Beacie i Jackowi de Rosset, Lilianie i Zdzisławowi Kurowskim, Mirosławowi Miętkiewicz, Żanecie i Mirosławowi Świerczyńskim, Wandzie Pilarskiej, Markowi Karbowskiemu, Elżbiecie i Jackowi Kłutkowsskim, Malwinie i Pawłowi Gęsickim, Janinie Orłowskiej, Januszowi Jaszewskiemu.

Dziękujemy za szczerość, dobre serce i pomoc, gdyż dzięki nim możliwe było zorganizowanie tego konkursu, a zarazem szerzenie wiedzy matematycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz prezentowanie i promowanie swoich osiągnięć na terenie naszej gminy i poza jej terenem.
R. Fornalska, D. Zaremba
As Matematyki 2019


7 maja 2019 w naszej szkole 41 uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym AS MATEMATYKI 2019.
W ramach tej rywalizacji tytuł ASA MATEMATYKI SZKOŁY 2019 zdobył PIOTR MYŚLIWIEC – uczeń klasy IVa. tytuły ASA MATEMATYKI oraz miejsca II i III w poszczególnych kategoriach zdobyli:

AS MATEMATYKI KLAS IV – I miejsce Piotr Myśliwiec – IVa
II miejsce – Nataniel Jułga – IVa i Amelia Gęsicka – IVc
III miejsce – Wiktoria Orłowska - IVb

AS MATEMATYKI KLAS V – I miejsce – Kacper Wysiński – IVa
i Natalia Zabłotowicz - Vb
II miejsce – Kamil Gabryszewski – Va i Kacper Zarębski – Vc
III miejsce – Brian Kranc – Vb

AS MATEMATYKI KLAS VI – I miejsce – Mateusz Kuchciński – VIa
II miejsce – Adam Wyrzykowski – VIa i Patryk Fydryszewski – VIc
III miejsce – Eryk Kozłowski – VIc

AS MATEMATYKI KLAS VII – I miejsce – Zuzanna Celmer – VIIa
II miejsce –Damian Pilarski – VIIa i Eryk Ziemiński – VIIa
III miejsce – Aleksandra Śmiechowska – VIIb i Dominika Wiśniewska – VIIb

AS MATEMATYKI KLAS VIII – I miejsce – Mateusz Winnicki – VIIIb
II miejsce – Aleksandra Kępińska – VIIIa
III miejsce –Amelia Urbańska – VIIIa

Wszystkim zdobywcom tytułów i miejsc gratulujemy.

Organizatorzy konkursu:
Renata Fornalska i Dorota ZarembaKonkurs matematyczny KANGUR 2019

21 marca 2019 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019. 
Wzięło w niej udział 56 uczniów w kategoriach: ŻACZEK, MALUCH, BENIAMIN, KADETi JUNIOR obejmujące klasy II – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. Uczniowie zmagali się z jak zawsze trudnymi zadaniami. Toteż sukcesem jest fakt, że zdobywają WYRÓŻNIENIA.

W tym roku WYRÓŻNIENIA zdobyli uczniowie z klasy IVa – Piotr Myśliwiec, z klasy VIa – Adam Wyrzykowski i z klasy VIIIb – Mateusz Winnicki.
Zdolności i zainteresowania matematyczne uczniowie ci rozwijali systematyczne i każdorazowo, kiedy nadarza się okazja uczestnictwa w konkursach matematycznych, sprawdzają je i zawsze zdobywają czołowe miejsca, tytuły i nagrody. Życzymy im dalszych sukcesów.

Szkolny koordynator konkursu KANGUR
Renata Fornalska


ANTYK-KAMERA-AKCJA

Uczennice naszej szkoły Alicja Mosakowska, Julia Komorowska, Klaudia Pawłowska i Natalia Kępińska wzięły udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "ANTYK - KAMERA - AKCJA!" zorganizowanym przez Wydział "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego. Należało ukazać wydarzenie dotyczące historii starożytnej w nowoczesnym wydaniu. Jury doceniło film naszych uczennic "Powstanie Spartakusa" przyznając II miejsce. Opiekun Krzysztof Jagiełło. Wielkie gratulacje dla fantastycznych dziewczyn!!!Nagrodzony film można obejrzeć TUTAJ

Dzień Rodziny 

30 maja odbył się w szkole apel z okazji Dnia Rodziny oraz pokaz talentów uczniów naszej szkoły. Poszczególne klasy prezentowały piosenki i wiersze związane z Matką oraz przygotowały plakaty o tematyce „Ja i Moja rodzina". Następnie odbył się pokaz talentów i pasji, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również Rodzice, którym szczególnie dziękujemy.

Wyciecza do skansenu w Sierpcu

15 maja klasy pierwsze pojechały z wizytą do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dzieci spędziły czas aktywnie, kulturalnie i po mazowiecku... Podczas wizyty w skansenie dzielnie uczestniczyły w lekcji kaligrafii – zgłębiając tajniki dawnej szkoły i naukę „pięknego" pisania. Następnie odbyły prawdziwą podróż w przeszłość zwiedzając zabudowania i poznając życie dawnej mazowieckiej wsi. Zapoznały się także z twórczością artystów związanych z regionem mazowieckim. Do Wielgiego wróciliśmy bogatsi w wiedzę i pamiątki z tej pouczającej, przemiłej wyprawy.Gorąca prośba!!!

 

W związku z akcją organizowaną na rzecz Jakuba Górskiego serdecznie prosimy ludzi o dobrym sercu o przynoszenie fantów i o wsparcie finansowe (fanty i pieniądze przynosimy do sali nr 112a - naprzeciwko sklepiku szkolnego).

Dziękujemy bardzo,
OrganizatorzyUczniowie na konferencji 

29 maja uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Powiatową Inspekcję Sanitarną w Lipnie, nad którą honorowy patronat objął między innymi Wójt Gminy Wielgie, pan Tadeusz Wiewiórski. Tematem konferencji były „Szczepienia ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych". Prelegentem spotkania był dr n.med. Paweł Grzesiowski, specjalista od profilaktyki szczepień ochronnych.
Młodzi głosują

Samorząd Uczniowski w dniu 24 maja przeprowadził akcję „Młodzi Głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2019".
Frekwencja w szkolnych wyborach wyniosła 63,1 %.
W głosowaniu brali udział uczniowie z klas: VI, VII, VIII i III gim.

Celem ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują", do której przystąpiliśmy po raz kolejny, jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
•umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
•dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;
•zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.Zbiórka makulatury i nakrętek - podsumowanie akcji

Samorząd Uczniowski zorganizował w maju zbiórkę makulatury i nakrętek. Akcja miała na celu kształtowanie wśród uczniów świadomości ekologicznej, rozwijanie odpowiedzialności za środowisko nauralne, kształtowanie nawyku gromadzenia i segregowania surowców wtórnych oraz integrację klasy we wspólnym działaniu.
Zebraliśmy 1288,35 kg makulatury i 614,7 kg nakrętek.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowców trafiły do samorządów klasowych.
Do akcji przyłączyli się uczniowie z klas 0 – III, którzy zebrali 196,85 kg makulatury i 125,65 kg nakrętek.

Wyniki zbiórki surowców wtórnych w klasach IV – III gim. zostaną uwzględnione w konkursie „Aktywna klasa".

Akcja „Zbiórka makulatury"
I miejsce – kl. V b (wych. p. A. Flakowska) – 280,4 kg
II miejsce – kl. VI a (wych. p. A. Grządzielewska) - 189,15 kg
III miejsce – kl. IV c (wych. p. K. Nawrocka ) - 156,05 kg
IV miejsce – kl. VII a (wych. p. H. Czupryniak) – 118,55 kg
V miejsce – kl. V c (wych. p. T. Włodarska) – 98,4 kg

Akcja „Zbiórka nakrętek"
I miejsce – kl. IV c (wych. p. K. Nawrocka ) – 196,55 kg
II miejsce – kl. VI a ( wych. p. A. Grządzielewska ) – 60,55 kg
III miejsce – kl. V c (wych.p. T. Włodarska ) – 48 kg
IV miejsce – kl. III c gim. (wych. P. Kuligowski) – 37,2 kg
V miejsce – kl. V b (wych. p. A. Flakowska ) – 29,55 kg


 


Otwórzmy serca...niech przemówi Kuba!" - akcja charytatywna 

11 czerwca 2019 (wtorek) po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny „Otwórzmy serca...niech przemówi Kuba!" (poświęcony Jakubowi Górskiemu, uczniowi klasy III szkoły podstawowej).
Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, okazania pomocy, życzliwości, wsparcia rodzicom Jakuba, którego czeka prywatny zabieg mikropolaryzacji mózgu. Zabieg ten stworzy szansę rozwoju mowy u Kuby.
Bądźmy hojni, aby serca rodziców Kuby zabiły mocniej na dźwięk długo wyczekiwanych słów – „mamo, tato – kocham Was".
Trzymajmy kciuki za Kubę!

Kolejne sukcesy piłkarek 

Dziewczęta ze szkoły w Wielgiem awansowały do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt i znalazły się w gronie czterech najlepszych zespołów województwa! Nasze piłkarki w drodze do finału okazały się najlepsze w powiecie i ćwierćfinale wojewódzkim, co dało im awans do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 23 maja w Brodnicy. Tu również nasz dziewczęta spisały się na medal i wywalczyły sobie awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 11 czerwca w Bydgoszczy. Skład drużyny: Julia Wilińska, Martyna Fydryszewska, Oliwia Lejmanowicz, Emilia Wenderlich, Wiktoria Gała, Alicja Leśniewska, Zuzanna Celmer. Opiekunem zespołu jest Michał Ziemiński.GRATULUJEMY!

Informacja

Uwaga!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wielgiem informuje, iż nasza szkoła już od kilku lat nie jest właścicielem domeny gimnazjumwielgie.pl.
Wszelkie treści umieszczone w tej witrynie nie są w żaden sposób związane z działalnością naszej placówki. Informujemy jednocześnie, iż jedyną oficjalną stroną szkoły od kilku lat jest spwielgie.pl.Mistrz Matematyki klas III

15 maja w Szkole Podstawowej w Czarnem odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki klas III". Gminnym Mistrzem Matematyki została Zuzanna Głowińska z IIIa. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Jadwiga Trokowska.


 Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego „ As Ortografii 2019r."

 

W kategorii klas IV:

I miejsce i tytuł „Asa Ortografii" zdobyła Amelia Gęsicka z kl. IV c,
II miejsce – Oliwier Łowicki z kl. IV c,
III miejsce – Wiktoria Orłowska z kl. IV b.

W kategorii klas V – VI:

I miejsce i tytuł „Asa Ortografii" zdobył Julian Kowalski z kl. V c,
II miejsce – Aleksandra Dynakowska z kl. VI c,
III miejsce – Patryk Fydryszewski z kl. VI c.

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce i tytuł „Asa Ortografii" zdobyła Nikola Seelieb z kl. VIII c,
II miejsce – Daria Szpiegowska z kl. VII a,
III miejsce – Damian Pilarski z kl. VII a.

GRATULUJEMY !!!

Konkurs przygotowały panie Arleta Boniecka i Magdalena Orych.
Sukcesy piłkarek

8 maja w Wielgiem odbyły się mistrzostwa powiatu Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt (2006 i młodsze).
I miejsce zajęła SP Wielgie, II miejsce SP Tłuchowo i III miejsce SP Dobrzyń nad Wisłą.

10 maja również w Wielgiem odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt (2003-2005).
I miejsce Wielgie, II miejsce Tłuchowo, III miejsce Maliszewo, IV miejsce Dobrzyń nad Wisłą.
Zarówno dziewczęta starsze , jak i młodsze wygrały wszystkie mecze i awansowały do ćwierćfinałów wojewódzkich, które odbędą się w poniedziałek i wtorek. Starsze dziewczęta ćwierćfinał rozegrają 13 maja w Ostrowitem (pow. rypiński), natomiast młodsze 14 maja w Aleksandrowie Kujawskim.

Skład dziewcząt młodszych: Oliwia Kurowska, Róża Dzięcielewska, Maja Ziemińska, Maja Wenderlich, Julia Stroisz, Magdalena Augustyniak, Wiktoria Matuszyńska, Karolina Jaworska, Nikola Kopania, Michalina Kalwasińska, Martyna Kalwasińska, Julia Karczewska.

Skład dziewcząt starszych: Wiktoria Gała, Julia Wilińska, Emilia Wenderlich, Martyna Fydryszewska, Oliwia Lejmanowicz, Alicja Leśniewska, Agata Surmacka.

Drugie życie śmieci

 

Rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą „Drugie życie śmieci" adresowanego do uczniów klas nauczania zintegrowanego.

KLASY I

I miejsce – Natalia Maciejewska
II miejsce – Karolina Strulak
III miejsce – Oliwia Wieczorek

KLASY II

I miejsce – Julia Dynakowska
II miejsce – Alicja Sadowska
III miejsce – Alicja Ręgocka

KLASY III

I miejsce – Nadia Taterewicz
II miejsce – Radosław Rudziński
III miejsce – Antoni Jackowski

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: Małgorzata Stanżewska, Mariola Skonieczna oraz Samorząd Uczniowski.Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja w Wielgiem uczczono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie już odbył się pochód pod pomnik upamiętniający bohaterów walk niepodległościowych, gdzie złożono kwiaty.
W pochodzie wzięli udział muzycy z orkiestry dętej, poczty szkolne i strażackie.

Uwaga!

Informujemy, że z dniem 27 kwietnia (sobota) strajk nauczycieli zostaje zawieszony.
W związku z tym, od poniedziałku 29 kwietnia zajęcia w Szkole Podstawowej i Publicznym Przedszkolu odbywać się będą zgodnie z planem.


Komunikat z dn. 24 kwietnia 2019

Informujemy, że strajk nauczycieli w naszej placówce potrwa DO ODWOŁANIA.
Wszelkie informacje dotyczące ewentualnego zakończenia strajku pojawią się na bieżąco na naszej stronie oraz na Facebooku.

Komunikat!

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem informuje uczniów i rodziców, że w związku z kontynuacją akcji protestacyjnej nauczycieli, zajęcia w dniu 24 kwietnia 2019r. zostają zawieszone.
O dalszych krokach będziecie Państwo informowani na naszej stronie.

 


Wesołych Świąt!

Szanowni Pracownicy, Rodzice i Uczniowie, Przyjaciele Szkoły,
życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego "Alleluja",

 

Dyrektor Dorota Pączek –Bazela
Wicedyrektor Bożena El-MaaytahKomunikat!

 

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem informuje uczniów i rodziców, że w dniu 15 kwietnia 2019r. o godz. 9.00 rozpocznie się  egzamin ósmoklasisty. Uczniowie powinni być w szkole najpóźniej o godz. 8.30. Przypominamy o zabraniu długopisu z czarnym tuszem.
Autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem.


Komunikat!

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem informuje uczniów i rodziców, że w dniu 10 kwietnia 2019r. o godz. 9.00 rozpocznie się część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie powinni być w szkole najpóźniej o godz. 8.30. Przypominamy o zabraniu długopisu z czarnym tuszem.
Autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem.


Uwaga!!!Na podstawie informacji otrzymanej od Prezesa Oddziału ZNP w Lipnie Zespół Placówek Oświatowych w Wielgiem od 8 kwietnia 2019r. do odwołania przystępuje do strajku. W związku z powyższym w szkole i przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne .
Dyrektor placówki prosi rodziców o zapewnienie dzieciom opieki na czas strajku, albowiem placówka nie dysponuje wystarczającą liczbą kadry pedagogicznej mogącej zapewnić bezpieczną opiekę nad wszystkimi dziećmi.
O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Z poważaniem
mgr Dorota Pączek –Bazela
dyrektor ZPO w Wielgiem

 


Konkurs języka angielskiego "The Big Challenge"


2 kwietnia w naszej szkole odbył się coroczny Międzynarodowy konkurs The Big Challenge, w którym uczniowie klas VI VII VIII i III gim. konkurowali z uczniami na całym świecie. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie, Katarzynie Nawrockiej za koordynowanie tego wydarzenia i wszystkim nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie. Czekamy na wyniki do 14.05.2019r.

Wycieczka do teatru

Uczniowie klas VI-VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do teatru Adria w Bydgoszczy. Celem wizyty było obejrzenie przedstawienia w języku angielskim pt. „Romeo i Julia" wystawionego przez Brytyjski teatr TNT. Spektakl dostarczył wszystkim niezwykłych przeżyć i możliwość obcowania z żywym językiem Szekspira. Opiekunami były p.Beata de Rosset, p. Justyna Jaglińska i p. Katarzyna Nawrocka.
Dzień Matematyki 2019

Tegoroczny Dzień Matematyki 2019 odbył się w naszej szkole 28 marca 2019 r. pod hasłem:
„Matematyka dzika", czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką.
Rywalizowały między sobą drużyny klas IV oraz klas V.
Zwycięzcy to:
wśród klas IV- klasa IV a, w składzie: Nataniel Jułga, Joanna Kapuścińska, Piotr Myśliwiec i Nadia Giżyńska
wśród klas V- klasa V d, w składzie: Antoni Tucholski, Izabela Jankowska, Szymon Daroszewski i Nikola Jamróz.
Poznajemy zawód bankowca 

27 marca 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego Panem Mirosławem Gniadym. Wydarzenie zorganizowano w związku ze zbliżającym się terminem V edycji europejskiego projektu European Money Week. Pan Gniady podczas spotkania ze starszymi uczniami naszej szkoły przedstawił zawód bankowca i specyfikę pracy w banku.
Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

23.03.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji konkursu recytatorskiego poezji twórców Ziemi Dobrzyńskiej „Dobrze, ziemio...". Prawie 30 osób z kilkunastu placówek zmagało się z trudną sztuką deklamacji. Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczą wyniki. Jury główne przyznało 8 równorzędnych nagród -2 z nich otrzymali Szymon Gajewski i Adam Wyrzykowski. Szymonowi wręczono również Nagrodę Przewodniczącego Rady SGZD, Nagrodę Jury Młodzieżowego. Dyrektor SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie przyznał nagrodę Adamowi i Szymonowi, zaś Oliwii Kurowskiej -wyróżnienie.
Uczniów z klasy VI a przygotowała pani Anna Grządzielewska. Gratulujemy!

ZDJĘCIADzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. 
Aby tradycji stało się zadość uczniowie młodszych klas wraz z opiekunami wyruszyli na spacer, aby utopić marzannę.
Po powrocie do szkoły dzieci dekorowały klasy, śpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz grały w różne gry.
Witaj wiosno!

ZDJĘCIA Klasy starsze IV – VIII oraz oddziały klas III gimnazjum postanowiły świętować ten dzień jako Dzień Wielu Narodów i Języków. Uczniowie wraz z wychowawcami prezentowali wspaniałe stroje symbolizujące barwy narodowe wylosowanych wcześniej państw. Każda klasa przygotowała również plakat zachęcający do nauki języków obcych. Poza tym mogliśmy obejrzeć prezentację zdjęć z obozu językowego EuroWeek, na którym byli uczniowie naszej szkoły w listopadzie oraz nagrywane przez nich w ramach zajęć krótkie filmiki tematyczne. Klasy gimnazjalne zaprezentowały przedstawienie w języku angielskim, a klasa VII B przywitała wszystkich piosenką niemiecką. Największą atrakcją dnia okazał się festiwal piosenek obcojęzycznych. Wszyscy ochoczo śpiewali przeboje zespołów pochodzących z różnych części świata.

ZDJĘCIAKonkurs Piosenki Obcojęzycznej

W Choceniu odbył się VII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy Vd: Marcelina Zielińska, Jankowska Natalia, Magdalena Leśniewska , Janowska Wiktoria. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. „Monster" Meg&Dia. Do konkursu przygotowała je p. Katarzyna Nawrocka.


Informacja o konkursach 
Finaliści Konkursów Przedmiotowych 

           Dobiegły końca zmagania wojewódzkie w ramach konkursów przedmiotowych  Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.  Nasza szkoła  ma czworo finalistów:

Uczeń

Klasa

Opiekun

Konkurs

Aleksandra Kępińska

VIIIa

Joanna Klaban

Konkurs przedmiotowy
z chemii

Patrycja Spryszyńska

IIIc

Joanna Klaban

Konkurs przedmiotowy
z chemii

Mateusz Winnicki

VIIIb

Dorota Zaremba

Konkurs przedmiotowy
z matematyki

Dawid Wysocki

III a

Żaneta Świerczyńska

Konkurs przedmiotowy
z fizyki

 

Serdeczne gratulacje dla uczniów, opiekunów i rodziców!

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!


Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 mieli specjalną lekcję informatyki, na której przypomnieli sobie zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz zasady kulturalnego zachowania w kontaktach z innymi. Nauczyciel skupił się przede wszystkim na problemie wszechobecnego hejtu oraz cyberprzemocy.
Dzieci z klas młodszych (1-3) również rozmawiały o bezpiecznym internecie, a w szczególności o niebezpieczeństwie jakie stanowią kontakty z obcymi, o kulturze zachowania w sieci oraz o konieczności używania programów antywirusowych.

W klasach 1-3 nauczyciel informatyki zorganizował szkolny konkurs plastyczny, w którym chętne dzieci przedstawiły swoje plastyczne wyobrażenie wirusa komputerowego. 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia Wilk – IIa

II miejsce – Szymon Baranowski – IIIb
II miejsce – Marcin Baranowski – IIIb

III miejsce – Dawid Graczykowski – Ic
III miejsce – Piotr Pietrzak – IIa

Wyróżnienia otrzymali:

• Natalia Kalinowska – IIIb
• Igor Strupczewski – Ic
• Malwina Miśkiewicz – Ic
• Weronika Sztubecka – Ic
• Zuzanna Klejster – IIa
• Hubert Olszewski – IIb
• Oliwier Ziębakowski – IIb
• Julia Meller – IIb
• Zuzanna Głowińska – IIIa
• Oliwier Gutowski – IIIa

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie!"Jak się uczyć?"- konkurs na najpiękniejszą gazetkę ścienną.


Uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum
przygotowali gazetki przedstawiające skuteczne sposoby na to, aby uczyć się w sposób jak najbardziej efektywny. Wszystkie klasy wykazały się wielką kreatywnością i stworzyły interesującą pomoc w nauce.
Zimą aktywnie spędzamy czas

Uczniowie klasy VI c i VII a chętnie aktywnie spędzają swój wolny czas. Dlatego wybrali się wraz z opiekunami na lodowisko do Włocławka. Jedni doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie, inni zaś stawiali na łyżwach pierwsze kroki. Dla wszystkich była to dobra zabawa. Zgubione kalorie na lodowisku uczniowie uzupełnili w pobliskim McDonald's.Walentynki

„-Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
-Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje."-A.Milne „Kubuś Puchatek"
Z tej okazji działała w szkole Walentynkowa Kawiarenka i Walentynowa Poczta.
Niestety, nie wszystkie WALENTYNKI listonosz mógł dostarczyć, z powodu braku wystarczających "namiarów".
Bal karnawałowy 

13 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I – III.
W auli szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na parkiecie można było spotkać Królowe Śniegu, księżniczki, wróżki, czarownice, aniołki, pszczółki, policjantów ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
Podczas balu można było usłyszeć „Kaczuchy", „Jedzie pociąg z daleka", „Gangnam Style", „Chokolade", „Aram, sam, sam", „Głowa, ramiona, kolana, pięty"
i wiele innych wspaniałych hitów.
Uczestnicy karnawałowej zabawy brali udział w tańcach – łamańcach, zakręconych korowodach, kółeczkach i w zumbie, które przygotowały panie: Małgorzata Stanżewska, Agnieszka Kwaśniewska, Marta Baranowska, Janina Balcerowska.
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

OgłoszenieInformacja dla Rodziców

Regulamin rekrutacji dzieci do Publicznego Przedszkola w Wielgiem na rok szkolny 2019/2020 jest dostępny

TUTAJ.


Muzyczna podróż po Ameryce Południowej

Dzień w szkole zaczęliśmy w rytmach muzyki andyjskiej i latynoamerykańskiej. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także ciekawa lekcja, podczas której odwiedziliśmy Peru, Brazylię Argentynę, Meksyk i Kubę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i posłuchać etnicznych instrumentów muzycznych. Autentyczność odbioru była wzmocniona przez obecność dwóch wykonawców z Peru.
„Dobrze Cię widzieć"


5 lutego uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w spotkaniu, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć". Uczniowie obejrzeli animacje wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.
Wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe!!!
Spotkanie przygotowały: p. Sylwia Izdebska i p. Dagmara Piernikowska

Wyświetlane na spotkaniu animacje można obejrzeć klikając w poniższy link:

https://www.dobrzeciewidziec.org/animacje


Galeria zdjęć wyświetli się po kliknięciu w zdjęcie
Olimpiada wiedzy Archimedes  Matematyka - Plus

11 stycznia 2019

ogłoszone zostały wyniki konkursu matematycznego

OLIMPIADA WIEDZY
ARCHIMEDES PLUS MATEMATYKA PLUS

Głowińska Zuzanna z klasy III a została Laureatem I stopnia z wyróżnieniem
(zebrała maksymalną liczbę punktów).

Kuchciński Mateusz z klasy VI a otrzymał tytuł Laureata I stopnia.

Fydryszewski Patryk z klasy VI c otrzymał tytuł Laureata II stopnia.

Wyrzykowski Adam z klasy VI a otrzymał tytuł Laureata III stopnia.

Boniecki Oskar z klasy VI b otrzymał tytuł Laureata III stopnia.

Mosakowska Anna z klasy VI b otrzymał tytuł Laureata IV stopnia.

Kozłowski Eryk z klasy VI c otrzymał tytuł Laureata V stopnia.

Cieślak Antoni z klasy IV c otrzymał tytuł Laureata V stopnia.

Zestawiła R. FornalskaWarsztaty z doradztwa zawodowego


W minioną środę uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych z elementami socjoterapii. Zajęcia prowadzone były przez pedagog Marię Płoszyńską z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lipnie. Spotkanie zorganizowała pani Sylwia Izdebska.

Sukces Kuby

Uczeń naszej szkoły Jakub Kurowski wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wojna polsko - bolszewicka 1919 - 1920 w obronie granic i niepodległości" organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Pileckiego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.
Przygotowana przez Kubę praca zajęła III miejsce w kategorii film wśród uczestniczących w rywalizacji gimnazjów.
Opiekun K. Jagiełło
Gratulacje Kuba!!!
   

Podsumowanie akcji WOŚP w szkole

Zebraliśmy kwotę 4327,72 zł.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcji za słodkości, kalendarze, pluszaki, puzzle, książki i inne fanty.
Dziękujemy za wielką ofiarność i zaangażowanie.
W szczególności dziękujemy p. J.Cieślak i p. R.Kurowskiemu, którzy upiekli i przekazali na licytację torty. Podziękowania kierujemy do p. M. Grzymowicza, który po raz kolejny wsparł szkolny finał WOŚP przekazując na licytację miody i inne produkty pszczelarskie.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wielgiego i okolic, którzy w niedzielę wrzucili datek do puszek naszych wolontariuszy.Wyjazd do Jump Areny w Toruniu

10.01.2019 r. uczniowie klasy VI a udali się na integracyjną wycieczkę do parku trampolin Jump Arena w Toruniu.
Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W parku trampolin na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, baseny z gąbkami, kosze do wsadów i inne atrakcje. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Uczniom towarzyszyli opiekunowie: p. Anna Grządzielewska, p. Michał Ziemiński i p. Marcin Kaloski. Po wspaniałej zabawie w parku trampolin wszyscy udali się do McDonalds'a."Trzeźwy umysł - MY"

Uczniowie naszej szkoły: Alicja Mosakowska, Klaudia Pawłowska, Katarzyna Cieślak, Julia Komorowska, Natalia Kępińska, Tomasz Kapuściński i Brajan Kalinowski wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Trzeźwy Umysł" - „MY".
Zadaniem tegoż konkursu było przedstawienie grupy osób w nietypowy sposób za pomocą zdjęcia. Spośród wielu nadesłanych z całego kraju prac wyłoniono 10 twórców - laureatów, wśród których znaleźli się nasi wychowankowie. Gratulacje !!!!! Podziękowanie za pomoc p. Weronice Sieradzkiej. Opiekę nad całością sprawował K. Jagiełło. Gratulacje dla nagrodzonych!
W  kręgielni

W grudniu uczniowie klas 6c i 7a wraz z wychowawcami wybrali się do kręgielni we Włocławku. Uczestnicy wycieczki aktywnie spędzili popołudnie w ramach prezentu mikołajkowego.
Bezpieczne ferie

"Bezpieczne ferie" - pod tym hasłem dzieci i młodzież naszej szkoły spotkały się dziś z przedstawicielami Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lipnie, Komendy Powiatowej Policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyli goście przypominali o zasadach bezpiecznych zabaw na śniegu, w pobliżu zamarzniętych akwenów i poruszania się po drogach. Funkcjonariusz straży pożarnej przestrzegał przed zatruciem czadem. Najwięcej radości wśród dzieci i dorosłych wzbudziły czworonożne ratowniczki WOPR – Fraszka i Frajda.
Spotkanie zorganizowały: pedagog – p. Sylwia Izdebska i p. Hanna Czupryniak.

Podsumowanie akcji charytatywnej "Niesiemy pomoc Ali" z dnia 13.12.2018r.Udało się nam zebrać 12.106,10 zł!!

Dziękujemy za Wielki Dar Serca, przedszkolakom, uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w pomoc i okazali się bardzo hojnymi. Pragniemy szczególnie podziękować za ofiarność i pomoc:
Dyrektorowi Sieci Lewiatan w Lipnie Marcinowi Grabałowskiemu,
Firmie Mondi Warszawa Sp. z o.o.,
Kołu Gospodyń Wiejskich w Tupadłach,
Firmie Origanum z Nasiegniewa,
Firmie PHU Multidach z Włocławka,
Studiu fotograficznemu działającemu przy OKiB Gminy Wielgie,
OKiB Gminy Wielgie,
KDBS w Wielgie,
DPS z Nowej Wsi,
p. Magdalenie Szczupackiej,
p. Małgorzacie Kapuścińskiej,
p. Anecie i Erykowi Cybulskim,
p. Beacie Ręgockiej,
p. Dariuszowi Balcerowskiemu,
p. Katarzynie Kalinowskiej,
p. Natalii Czachorowskiej,
p. Katarzynie Dydak,
p. Żanecie Dąbrowskiej,
p. Ewelinie Gajewskiej,
p. Katarzynie Chrzanowskiej,
p. Katarzynie Matera,
p. Danucie Jabłońskiej,
p. Żanecie i Maciejowi Świerczyńskim,
p. Danielowi Kaliszewskiemu,
p. Katarzynie i Mariuszowi Dylewskim,
p. Waldemarowi Orych,
p. Marcinowi Bonieckiemu,
p. Łukaszowi Kasińskiemu,
p. Hannie Kapuścińskiej,
p. Monice i Radosławowi Wysockim,
p. Agnieszce Kalinowskiej,
p. Piotrowi Drużyńskiemu,
p. Witoldowi Wyszyńskiemu,
p. Stefanowi Rumianowskiemu,
p. Martynie Martewicz,
p. Markowi Kowalskiemu,
p. Joannie Migdalskiej,
p. Andrzejowi Chrabąszczewskiemu,
p. Lidii Dankowskiej,
p. Marioli i Sławomirowi Pichalskim,
Punktowi Przedszkolnemu z Wielgiego,
Publicznemu Przedszkolu z Wielgiego,
Akademii Przedszkolaka z Wielgiego,
Radzie Rodziców przy SP w Czarnem,
Radzie Rodziców przy SP w Zadusznikach.

Dzieciaki do rakiet

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Dzieciaki do rakiet". Zadaniem było nagranie trwającego jedną minutę filmiku promującego sport.
Konkursowi towarzyszyło głosowanie internetowe na najlepsze filmy, a dodatkowo komisja ekspertów wybrała kolejne filmy kierując się swoimi kryteriami. Internetowe głosowanie nie było dla nas pomyślne, jednak wśród członków jury nasz film został wyróżniony i znalazł się w grupie 40 wybranych przez jurorów. Szkoła w nagrodę otrzyma zestawy sprzętu do nauki gry w tenisa oraz możliwość uczestnictwa w kursie nauki tenisa przez wybranego nauczyciela wf.
Wielkie podziękowania dla wszystkich biorących udział w nagraniu, a w szczególności Karola Winnickiego, Pawła Wierzbickiego, Martyny Fydryszewskiej, Oliwii Lejmanowicz, Emilki Wenderlich, Julki Wilińskiej i M. Kaloskiego. Całość nagrała i zmontowała Ala Mosakowska, klasa III a -gratulacje !!!!!! Opiekę sprawował K. Jagiełło.
Serdecznie dziękujemy za każdy internetowy głos od osób, które nas wspierały, dziękujemy wam ogromnie.Jasełka

Dzieci z publicznego przedszkola oraz z oddziałów przedszkolnych 1 i 2 postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej scenografii. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem p. Krzysztofa Zielińskiego zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki. Jasełka obejrzała cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas również podopieczni DPS z Nowej Wsi. Po przedstawieniu dyrektor p. Dorota Pączek-Bazela oraz p. Halina Sztypka życzyły wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
Idą, idą Święta...
Szanowni Pracownicy, Rodzice i Uczniowie, Przyjaciele Szkoły,
zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, niech ten cudowny czas wypełni miłością, radością, ciepłem i życzliwością Wasze serca i domy, a nadchodzący Nowy Rok niech obfituje w zdrowie, dostatek i spełni najskrytsze marzenia, plany i nadzieje.

Dyrektor Dorota Pączek –Bazela
Wicedyrektor Bożena El-Maaytah"Mój wymarzony zawód"

Uczennica naszej szkoły Oliwia Wichrowska, klasa III b wzięła udział w wojewódzkim konkursie "Mój wymarzony zawód", organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Zadaniem było opisanie swojej przyszłej profesji. Spośród ok. 500 zgłoszeń, wyłoniono 15 zwycięzców, wśród nich także Oliwię. W nagrodę otrzyma TABLET LENOVO TAB 4 8. Doceniono jej pracę, w której opisała swój przyszły zawód - kryminolog.
Gratulacje!!!!!
Opiekun K. JagiełłoWizyta wolontariuszy z Wietnamu i Kolumbii

10 i 11 grudnia gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z obozu językowego „EuroWeek". Podczas krótkiego pobytu gości uczniowie obejrzeli prezentacje o krajach pochodzenia naszych gości - Wietnamie i Kolumbii. Uczniowie tworzyli projekty o ochronie środowiska, projektowali maszynę przyszłości, którą musieli opisać w języku angielskim. W klasach odbywały się zajęcia integrujące, uczniowie mieli możliwość rozmowy w języku angielskim. 
Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Pączek -Bazela za wsparcie, Radzie Rodziców za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz państwu Wyszyńskim za gościnę.
/red. K. Nawrocka/

Konkurs szopek bożonarodzeniowych

15.12.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w XII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Przysieku.
W konkursie III miejsce zajęła szopka wykonana przez Natalię Sztubecką z kl. VI b. Wyróżnienie otrzymała Martyna Czerwińska z kl. III c gimnazjum. Opiekunami uczennic są p. Agata Lipska, p. Agnieszka Tucholska i p. Urszula Jakubowska.
/red. A. Lipska/
Którędy wszedł do szkoły Mikołaj?


Dzieci z zerówek i klasy II a jako pierwsze piosenkami i werszykami powitały w szkole Mikołaja. To znak, że niebawem ....ŚWIĘTA.Akcja charytatywna "Niesiemy pomoc Ali"

 
Nieraz jeden maleńki ludzki gest, wyrażony szczerze z dozą dobroci, jest dla kogoś czymś tak pięknym, jakby jego smutki słońcem ozłocił....

13 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna Niesiemy pomoc Ali. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wsparcie. Dziękujemy za każdą własnoręcznie wykonaną ozdobę bożonarodzeniową, za pyszne słodkości, za fanty, książki, biżuterię i przedmioty na licytację. Dziękujemy przemiłym gościom, którzy swą obecnością i pomocą uświetnili naszą akcję. Dziękujemy przede wszystkim przedszkolakom i uczniom oraz ich rodzicom, którzy tak aktywnie włączyli się w pomoc i okazali się bardzo hojnymi. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi za nieocenioną pomoc, cierpliwość i życzliwość wobec naszych poczynań.
/red. A. Boniecka/Konkurs matematyczny "Archimedes Plus"

7 listopada 2018r. w naszej szkole przeprowadzona była kolejna edycja konkursu Archimedes Plus.
W konkursie tym od lat bardzo chętnie uczestniczą uczniowie naszej szkoły, w tym roku było ich 37 z klas III - VIII. Udział w tym konkursie daje uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej na szerszym forum. Dowodem na ich wysoki poziom jest to, że wielu z nich corocznie zdobywa tytuły laureatów od I do V stopnia. Mamy nadzieję że w tym roku również nasi uczniowie będą mieli wysokie osiągnięcia. Na wyniki musimy jednak poczekać do stycznia.
Życzymy powodzenia.

Opiekunowie konkursu: Dorota Zaremba, Renata Fornalska
/red. R. Fornalska/Mikołaju, Mikołaju...

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręcili się po korytarzach i w klasach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach w oczekiwaniu na Mikołaja.... I przybył.. w dodatku nie sam, ale w towarzystwie uroczych Śnieżynek. Mikołaj i jego świta odwiedzili wszystkie dzieci w szkole częstującym słodkim co nieco.
To był fajny, ciekawy dzień... - Długo będę go pamiętać... - Lubię mikołajki... - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka... A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!
Andrzejki

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawach andrzejkowych zorganizowanych przez Radę Rodziców. W czwartek 29 listopada odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI oraz po południu dla klas VII-VIII i gimnazjum. W piątek miała miejsce zabawa taneczna dla najmłodszych dzieci. Wszyscy uczestnicy wesoło spędzili czas.
W weekend odbył się też bal andrzejkowy dla dorosłych.
Rada Rodziców pragnie podziękować rodzicom , którzy włączyli się w pomoc przy organizacji zabaw, dyrekcji za udostępnienie autobusu oraz nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas imprez.


Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klasy IIb, IVc, IVa i IVb wyruszyli wraz z opiekunami na poszukiwanie Eliksiru Świętego Mikołaja do Warszawy na Stadion Narodowy. Uczniowie poznali tajemnicze eliksiry, wykonywali różne zadania. Uwieńczeniem zabawy było spotkanie ze Świętym Mikołajem:).
/red. K. Nawrocka/
Obóz jęzkowy "EuroWeek"

Młodzież naszej szkoły po raz piąty uczestniczyła w obozie językowym EuroWeek. Tym razem pojechaliśmy do malowniczej sudeckiej wioski Międzylesie, gdzie poznaliśmy wolontariuszy z Indii, Indonezji, Kolumbii, Wietnamu, Filipin i państwa, o którym słyszeliśmy po raz pierwszy- Mjanma, dawna Birma. Mieliśmy więc okazję nie tylko doskonalić umiejętności językowe, ale również podnosić umiejętności społeczno-komunikacyjne i poszerzać horyzonty w zakresie różnych kultur i narodowości.
/red. B. de Rosset/
Zielona szkoła w Górznie

W dniach 20.11 – 21.11.2018r. uczniowie klas 5 a i 5 b przebywali na Zielonej Szkole w Górznie. W tej formie aktywnego wypoczynku i zdobywania wiedzy wzięła udział liczna grupa – 30 uczniów pod opieką wychowawców: p. Agnieszki Flakowskiej i p. Doroty Zaremby. W czasie pobytu w OEE „Wilga" w Górznie dzieci pogłębiały swoją wiedzę o przyrodzie i ekologii. Odbyły się wycieczka krajoznawcza do Rezerwatu Przyrody „Szumny Zdrój" oraz marsz terenowy z zadaniami do wykonania. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty mydlarskie, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie pod okiem fachowców zrobić mydełko i pachnącą sól do kąpieli.
/red. A. Flakowska/


Dzień zdrowego śniadania

W minioną środę dzieci z klas I – III uczestniczyły w akcji Dzień Zdrowego Śniadania. Przygotowały pyszne i kolorowe kanapki, sałatki, surówki warzywne i szaszłyki owocowe. Pani dyrektor przypomniała dzieciom o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania, a następnie uczniowie przystąpili do wspólnej degustacji. Naprawdę było smacznie.
Organizatorkami były p. Ewa Kacprzak, p. Mariola Skonieczna, p. Małgorzata Kasińska
Andrzejkowe popołudnie w świetlicy


Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym, że święto to kojarzy się z wróżeniem, uczniowie w świetlicy szkolnej wraz z paniami upiekły pyszne ciasteczka. Do ciasteczek włożone zostały wróżby, które po upieczeniu wspólnie odczytaliśmy. Dzieci dowiedziały się m.in. kim zostaną w przyszłości oraz dostały kilka mądrych rad na dalsze życie.
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy


W świetlicy szkolnej dnia 23 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię zabawki oraz fragmentu opowiadania pt. „Kubuś Puchatek" czytanego przez panią Agnieszkę Kwaśniewską. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną na kartonie z postacią misia oraz śpiewały piosenki o misiu i brały udział w zabawach ruchowych. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie ze swoimi pluszakami.
Wielgie wicemistrzem województwa!

Wielki sukces odniosły dziewczęta z SP Wielgie, które po wygraniu Półfinału Wojewódzkiego pojechały 16 listopada do Gąsawy na Finał Wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt. W finale wystąpiło 6 najlepszych drużyn z naszego województwa. Nasze dziewczęta wygrywając 4 mecze i remisując 1 zdobyły srebrne medale i II miejsce w województwie! O pierwszym i drugim miejscu zadecydował lepszy bilans bramkowy SP Gąsawa. To już drugi wielki sukces dziewcząt z naszej szkoły w tym roku szkolnym, które we wrześniu zdobyły II miejsce w województwie w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Orlika.
Kolejność drużyn:
1. SP Gąsawa - 9 pkt
2. SP Wielgie - 9 pkt
3. SP Wojnowo - 5 pkt
4. SP Boniewo - 3 pkt
5. SP 15 Bydgoszcz - 3 pkt
6. SP Zbiczno - 1 pkt.
Dziewczęta z Wielgiego wystąpiły w składzie: Martyna Kasińska, Róża Dzięcielewska, Oliwia Kurowska, Maja Ziemińska, Julia Stroisz, Karolina Jaworska, Magdalena Augustyniak, Wiktoria Matuszyńska, Kinga Krużyńska, Michalina Kalwasińska, Martyna Kalwasińska, Julia Jaroszewska. Opiekunem zespołu jest Michał Ziemiński.

GALERIA ZDJĘĆ

Wyniki konkursu plastycznego "Jestem Polakiem, jestem dumny z..."

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem plastyki p. Anna Błaszczyk -Kwaśniewską ogłosili i przeprowadzili konkurs plastyczny na plakat pod hasłem "Jestem Polakiem, jestem dumny z...". Celem konkursu było krzewienie wśród uczniów idei patriotyzmu i szacunku do minionych pokoleń, promowanie idei wolności i suwerenności narodów, promowanie edukacji historycznej wśród uczniów, uczenie szacunku do polskiego dziedzictwa narodowego oraz ukazywanie uczniom wielkich bohaterów narodowych jako pozytywnych wzorców do naśladowania.
Do organizatorów wpłynęło 11 prac, z których Komisja w składzie: p. Edyta Kwiecińska i P. Sylwia Izdebska, wybrała trzy najlepsze.

I miejsce - Brian Kranc kl. VbII miejsce - Oskar Kowalski kl IVbIII miejsce - Wiktor Duszyński kl. Vd


 

GALERIA PRAC

Konkurs historyczny "Patriotest"


13 listopada 2018r. uczniowie klas V - VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz początków kształtowania się II Rzeczpospolitej - Patriotest. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów patriotyzmu oraz wiedzy na temat odrodzenia się państwa polskiego. Uczestnictwo w konkursie było nie tylko sprawdzeniem swojej wiedzy, ale również jednym z elementów uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami konkursu w szkole były panie: Anna Błaszczyk - Kwaśniewska i Agnieszka Flakowska.„Cyfrowobezpieczni" – szkolenie rodziców

W ramach ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni 6 listopada zorganizowane zostało szkolenie dla rodziców uczniów naszej szkoły. Najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci przekazane zostały przez pedagoga szkolnego – p. Sylwię Izdebską oraz psycholog Poradni Psychologiczno- Pedgogicznej w Lipnie – p. Lidię Szlągiewicz.

Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada odbyła się w Wielgiem gminna uroczystość obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Ceremonia rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem „KU CZCI BOHATEROM POLEGŁYM I POMORDOWANYM W WALCE Z ZABORCĄ". Uczeń klasy VIa Szymon Gajewski odczytał życzenia dla Polski i w górę poszybowało 100 biało-czerwonych balonów.
Następnie, w uroczystym przemarszu z towarzyszeniem pocztów sztandarowych i Gminnej Orkiestry Dętej, wszyscy uczestnicy udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Bibliotek. Kolumnę prowadziła biało-czerwona flaga niesiona przez liczną grupę uczniów naszej szkoły, nauczycieli i mieszkańców. W auli  odbył się koncert chóru pn. „100 głosów na 100-lecie Niepodległości" oraz występ artystyczny zespołu tanecznego „Fresh".
Śpiewaliśmy "Hymn dla Niepodległej"

9 listopada 2018r. dokładnie 4 867 937, a także 475 235 nauczycieli w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych o godz. 11:11 jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy - poinformowało w piątek Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Jesteśmy dumni, że i my byliśmy wśród bijących rekord placówek.
Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmy z tego wydarzenia.

ZDJĘCIA

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, która uświadomiła nam, że jest to jedno z najważniejszych świąt w kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Przewodniczącą Rady Gminy Wielgie p. Halinę Sztypka, Radnych Gminy Wielgie, ks. proboszcza Henryka Piątkowskiego, prezesa OSP w Wielgiem p. Zdzisława Wiśniewskiego, Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie p. Katarzynę Kwiecińską, Zastępcę Dyrektora Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie p. Magdalenę Szczupacką, Dyrektor Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego w Wielgiem p. Mirosławę Strupczewską, przewodniczącą Rady Rodziców p. Żanetę Kępińską oraz pensjonariuszy DPS w Nowej Wsi.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11, kiedy to wszyscy uczniowie,nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zaśpiewali cztery zwrotki hymnu w ramach "bicia rekordu dla Niepodległej".

Apel uświetniły wiersze i inscenizacje zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne w wykonaniu chóru i zespołu instrumentalnego.
Za scenariusz i przygotowanie artystyczne przedstawienia odpowiadali -p. Anna Błaszczyk –Kwaśniewska, p. Anna Grządzielewska, p. Agnieszka Tucholska, p. Dagmara Piernikowska, p. Edyta Kwiecińska, p. Krzysztof Zieliński.
Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach,
wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę wykazać swoją miłość do Ojczyzny, wykonując dekoracje z okazji Święta Niepodległości w klasach i na korytarzach oraz pisali życzenia dla Polski, które zostały wyeksponowane w holu szkoły.
Konkurs plastyczny „Za co kocham Polskę"

W związku z przypadającą w 2018 r. 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2018r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Za co kocham Polskę".
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania Polską – jej krajobrazami, osiągnięciami, znanymi ludźmi, popularyzacją wiedzy i świadomości o Polsce, motywowanie uczniów do rozwijania uzdolnień artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci w zakresie technik sztuki plastycznej. Konkurs przygotowały: p. Marzanna Kubiatowska, p. Małgorzata Stanżewska. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III, wśród których zostali wyłonieni laureaci:

I miejsce – Alan Bielicki – Ic
II miejsce – Jakub Fydryszewski – IIa
III miejsce – Aleksander Kuchciński – Ib

Wyróżnienia:

Wiktoria Bodenszac -Ic
Zuzanna Ostrowska – Ia
Bartosz Witkowski - Ia
Malwina Miśkiewicz – Ic
Dawid Graczykowski – Ic
Filip Michalski – Ic
Julian Różański – Ib
Dawid Pilarski – Ib
Igor Strupczewski – Ic
Martyna Wyrwa – IIIa
Antonina Kopeć – IIIa

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy

 
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom już od 5 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć w świetlicy szkolnej. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi – wyklejane czerwonymi nakrętkami, pestkami dyni i malowane farbą, godło – wykonane z rolek po papierze toaletowym, wyklejane kolorowym papierem. Czytane były wiersze i legendy na temat tego święta. Dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich. Na koniec uczniowie wraz z panią Agnieszką Kwaśniewską wykonały biało-czerwony deser z galaretek i śnieżki.Półfinał Wojewódzki w unihokeju dziewcząt i chłopców

8 listopada w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbyły się dwa Półfinały Wojewódzkie w unihokeju dziewcząt i chłopców. W obu półfinałach pierwsze miejsce i awans do Finałów Wojewódzkich uzyskały dziewczęta i chłopcy z SP Wielgie!! Dziewczęta z Wielgiego wystąpiły w składzie: Martyna Kasińska, Róża Dzięcielewska, Oliwia Kurowska, Maja Ziemińska, Julia Stroisz, Karolina Jaworska, Magdalena Augustyniak, Wiktoria Matuszyńska, Kinga Krużyńska, Michalina Kalwasińska, Martyna Kalwasińska, Julia Jaroszewska. Chłopcy z Wielgiego wystąpili w składzie: Wiktor Strupczewski, Karol Winnicki, Maciej Kwiatkowski, Bartosz Ziółkowski, Błażej Kalinowski, Robert Gola, Łukasz Wysocki, Brajan Świerski, Antoni Tucholski, Bartłomiej Lewandowski, Damian Borczyński. Opiekunem drużyny dziewcząt jest Michał Ziemiński, a chłopców Krystian Gęsicki.100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości nasi uczniowie przystąpili do akcji "100 pozdrowień z całej Polski". Dzieci przygotowały pocztówki, które zostały wysłane do 100 szkół. Organizatorem akcji w szkole była p. Katarzyna Nawrocka i Samorząd Uczniowski.Biało-czerwony dzień

Wyjątkowy 11 listopada przed nami. Z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, uczniowie i nauczyciele podejmują ciekawe inicjatywy. Jedną z nich było ogłoszenie dnia 7 listopada dniem biało-czerwonym. Nasza szkoła wyglądała w tym dniu pięknie – nie zawiedli uczniowie i nauczyciele – biel i czerwień dominowała w naszych strojach i dekoracjach korytarzy.
Brawo my!

Wieczorek integracyjny w IVc

Halloweenowy wieczorek integracyjny klasy IV c -  troszkę kultury, troszkę jedzenia i dużo zabawy.  Wychowawca  - Katarzyna Nawrocka.PROFILAKTYKA HIV/AIDS

6 listopada uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat zarażenia wirusem HIV i zachorowania na AIDS. Prowadzący Roman Latoszyński wyjaśniał młodzieży na czym polegają zachowania ryzykowne mogące doprowadzić do zarażenia i jak się ich ustrzec.
Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy pedagog p. Sylwii Izdebskiej i p. Katarzyny Marczewskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lipnie, a sfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Wielgiem.

Lekcja kaligrafii

W październiku uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jedną z atrakcji była lekcja kaligrafii, która sprawiła dzieciom dużo frajdy.

Wycieczka do teatru

29 października 2018r. uczniowie klas I wraz z wychowawcami udali się do Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza we Włocławku na rozśpiewany i roztańczony spektakl dla najmłodszych pt.: "Jak Rumcajs Cypiska uratował". Narodowy Teatr Edukacji w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. "W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.1 listopada - Pamiętamy...Członkowie Samorządu Uczniowskiego, jak co roku, uczcili pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu.


  


Akcja dla "Kundelkowiska"


W październiku Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy i innych rzeczy na rzecz fundacji Sos Dalmatyńczyków będących pod opieką Kundelkowiska. Zwierzęta przebywają w domach tymczasowych i w gminnym przytulisku. Dzięki hojności naszych uczniów nasi milusińscy otrzymają: 61,56 kg karmy mokrej, 125 kg karmy suchej, 2 kiełbaski, 75 g płatków dla kotów, karmę w saszetkach, paski mięsne, makaron, 5 koców, 7 pluszaków, 1 piłeczka. Zebrana karma została przekazana przez naszych uczniów w dniu 23.10 w obecności opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie odwiedzili również lokalny gabinet weterynaryjny, w którym mogli zobaczyć w jakich warunkach są leczeni nasi milusińscy.Zasady kulturalnego zachowania

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej pani Agnieszka Kwaśniewska przybliżyła dzieciom zasady kulturalnego zachowania. Świetliczanie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy pt. „Kwoka", zaśpiewali piosenki dotyczące używania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Dzieci zaprezentowały też scenki przypominające o tym, jak należy zachować się w różnych sytuacjach oraz wykonały plakat z magicznymi słowami, zapewniając, że „proszę, przepraszam, dziękuję – od dzisiaj te słowa często stosuję".
Ślubowanie klas pierwszych

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie..." tymi słowami rozpoczęła się uroczystość „Pasowania na Ucznia" dzieci z klas pierwszych Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem. Mali wykonawcy stali się mistrzami sceny recytując i śpiewając o Ojczyźnie, polskości, tradycji i patriotyzmie. Mówili o prawach i obowiązkach ucznia, a także o tym jak w szkole jest radośnie miło i wesoło. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę w obecności władz szkoły, pilnie przysłuchiwały się jej wychowawczynie pierwszaków, p.Marzanna Kubiatowska, p.Katarzyna Falgowska, p.Beata Szarwińska i p.Małgorzata Stanżewska, rodzice oraz brać uczniowska klas I – III. Bohaterowie dnia zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Dorotę Pączek–Bazela, otrzymali też okolicznościowe dyplomy. Po części oficjalnej pierwszaki zostały zaproszone na słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Mój Nauczyciel". Konkurs przygotowały: Justyna Wiśniewska, Anna Kolczyńska, Małgorzata Stanżewska. Ideą konkursu było zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką własnego środowiska szkolnego, rozwijanie umiejętności artystycznych i zainteresowań różnymi technikami plastycznymi oraz fantazji i wyobraźni twórczej a także umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0-III, którzy podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe:

- uczniowie klas 0
- uczniowie klas I
- uczniowie klas II
- uczniowie klas III

Oczywiście jak w każdym konkursie, wyłonieni zostali zwycięzcy:

w kategorii klas O

I miejsce Zuzanna Żebrowska, Julia Zielińska, Jakub Zieliński
II miejsce Marta Ziółkowska, Patryk Leśniewski
III miejsce Mateusz Bartoszewski, Milena Podlewska

w kategorii klas I

I miejsce Oliwia Wieczorek
II miejsce Bartek Witkowski, Maja Wiśniewska
III miejsce Zuzanna Ostrowska, Wiktoria Bodenszac

w kategorii klas II

I miejsce Nikola Świerska
II miejsce Jakub Fydryszewski
III miejsce Hubert Olszewski

w kategorii klas III

I miejsce Radosław Kępiński
II miejsce Zuzanna Głowińska
III miejsce Antoni Jackowski

 


 Warsztaty "Profilaktyka uzależnień"

18 października uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Profilaktyka uzależnień". Prowadzący terapeuta i psycholog Radosław Wysocki rozmawiał z dziećmi na temat zagrożeń płynących z sięgania po środki uzależniające. Chętni mieli okazję przymierzyć alkogogle i narkogogle.
Nasi uczniowie na sympozjum naukowym w Dobrzyniu


18 października nasza szkoła tak, jak w ubiegłym roku, wzięła czynny udział w sympozjum naukowym organizowanym przez Zespół Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą. Tym razem wyzwanie było olbrzymie, bo mieliśmy przygotować inscenizację fragmentu Wielkiej Improwizacji z III części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Mimo obaw daliśmy radę! Całe przedstawienie pt. "Powstań, Polsko! Ku wolności prawdziwej" mogli oglądać m.in. uczniowie IIIa i IIId, którzy przybyli na sympozjum pod opieką p. dyrektor Doroty Pączek- Bazela, p.Elżbiety Olszewskiej i p. Marzeny Ośmiałowskiej. Nasi aktorzy to: Jakub Kurowski, który wystąpił w roli Konrada, Maciej Wyszyński- grał Księdza Piotra, głos diabła - Bartek Stroisz a anioła- Kuba Pilarski. Opiekunem grupy artystów była p. Marzena Ośmiałowska. Po XIV Sympozjum Naukowym pod hasłem "100-lecie Niepodległej Polski" wróciliśmy bogatsi o nowe przeżycia, a przede wszystkim wiedzę historyczną na temat losów naszej ojczyzny. Dziękujemy gospodarzom imprezy za bardzo serdeczne przyjęcie.


nasi artyści podczas występujuż po wszystkim... udało się!


Najlepszy krasomówca w województwie

18 października 2018 roku na golubskim zamku, w krasomówczych zmaganiach, rywalizowali ze sobą najlepsi młodzi mówcy z całego województwa kujawsko - pomorskiego. Opowiadali oni w swoich wystąpieniach o walorach krajoznawczych swojego regionu, przybliżali nieznane historie, prezentowali sylwetki niezwykłych ludzi. Poziom tegorocznych wystąpień we wszystkich kategoriach był bardzo wysoki i wyrównany, a każda mowa niezwykle interesująca. Miło nam donieść, że uczeń klasy VI a –Szymon Gajewski zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych i będzie reprezentował województwo, a w szczególności Gminę Wielgie, w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych i XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy w dniach 22 - 25 listopada 2018 r.
Serdecznie gratulujemy laureatowi oraz jego opiekunce – pani Annie Grządzielewskiej!
Życzymy kolejnych sukcesów!
 


Wycieczka do Warszawy

9 października 2018r. uczniowie klas Va, Vc i VIc wraz z opiekunami pojechali do Warszawy. W programie wycieczki znalazła się wizyta w Centrum Nauki Kopernik i możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli w Planetarium film 3D pt. "Halo Ziemia". Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie stadionu PGE Narodowy, podczas którego uczniowie zasiedli na trybunach, obejrzeli szatnie piłkarzy oraz poznali ciekawostki dotyczące stadionu i polskich piłkarzy.
Uczestnicy wycieczki mieli też chwilę czasu, żeby zobaczyć Zamek Królewski, Stare Miasto i pospacerować po Krakowskim Przedmieściu w blasku promieni jesiennego słońca. Ze stolicy wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowna Dyrekcjo, najdrożsi Nauczyciele,

w imieniu wszystkich rodziców życzę Wam przede wszystkim zdrowia oraz sił i chęci do

wydobywania z naszych dzieci szczytów ich możliwości, tak by czas spędzony w szkole

wspominali z radością, a my wszyscy żebyśmy byli dumni z ich wyników.


Przewodnicząca Rady Rodziców
Żaneta Kępińska

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracowników oświaty. W uroczystości, która odbyła się w naszej szkole, wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie i rodzice.

W części artystycznej przygotowanej przez panie Magdalenę Orych i Arletę Boniecką wystąpili uczniowie szkoły podstawowej prezentując wiersze i monologi o trudnej pracy nauczyciela. Z dużym wzruszeniem oglądaliśmy też występy naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z punktu przedszkolnego - dzieci do występu przygotowały panie Małgorzata Spryszyńska, Emilia Jankowska, Aleksandra Pokłacka.
Podczas Akademii wspomniano również o Międzynarodowym Dniu Nauczyciela obchodzonym 5 października. Z tej okazji dzieci z przedszkola oraz starsi uczniowie złożyli życzenia w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Dodatkowo dzieci z Publicznego Przedszkola zaśpiewały „100 lat" po włosku, którego nauczyły się podczas zajęć z p. Marleną Poznańską.
Wszystkie występy miały swoją oprawę muzyczną przygotowaną przez pana Krzysztofa Zielińskiego, dzięki któremu mogliśmy wysłuchać utworów wykonanych przez członków chóru szkolnego oraz zespołu muzycznego.
Przepiękną dekorację sceny wykonała pani Edyta Kwiecińska.
Na koniec głos zabrała pani Dyrektor Dorota Pączek – Bazela, która podziękowała dzieciom, rodzicom obecnym na uroczystości oraz wszystkim pracownikom szkoły za spotkanie, wspólną pracę i troskę o dobro uczniów. Miłym akcentem było wręczenie nauczycielom nagród Dyrektora Szkoły za całokształt pracy, szczególne osiągnięcia i pracę na rzecz szkoły oraz promowanie szkoły w środowisku lokalnym.

GALERIA ZDJĘĆOgnisko integracyjne SU

W dniu 08.10 przedstawiciele klas I-III oraz przewodniczący klas IV -VIII i III klas gimnazjum uczestniczyli w ognisku integracyjnym, które odbyło się w Nadleśnictwie Skrwilno w Głęboczku koło Skępego. Uczniowie mieli możliwość spotkania się z leśniczymi, którzy podczas spaceru po lesie opowiedzieli im między innymi na czym polega praca leśnika. Najbardziej aktywni uczniowie podczas spaceru zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Opiekunowie SU
Od ziarenka do bochenka

4 października w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone tradycji pieczenia chleba. Celem było poznanie kolejnych etapów jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek. Dzieci poznały różne rodzaje mąk oraz ciemne i jasne pieczywo. Zwieńczeniem zajęć był własnoręczny wypiek chleba. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy, by móc skosztować własnego wypieku.Światowy Dzień Uśmiechu

5 października w szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój. Cała społeczność szkolna włączyła się w obchody "Światowego Dnia Uśmiechu". Członkowie Samorządu Szkolnego odznaczali wszystkich znaczkiem żółtej uśmiechniętej buźki i oczywiście dokładali swój promienny uśmiech.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie zniknął z ich twarzy.
Samorząd Uczniowski:)Konferencja

4 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach realizacji Programu Wychowawczo - Profilaktycznego wzięli udział w konferencji pod nazwą „Zaburzenia odżywiania jako uzależnienie behawioralne" zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Lipnie. Celem konferencji było pokazanie młodzieży jak żyć, aby nie zachorować na bulimię i anoreksję. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładów prowadzonych przez ekspertów z wyżej wymienionych dziedzin.Sprzątaliśmy okolice szkoły

21 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata" uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali najbliższą okolicę. W tym roku sprzątanie przebiegło pod hasłem „Akcja Segregacja" i było poprzedzone zajęciami na temat segregacji odpadów. Niestety, w „Akcji" poszkodowana została główna organizatorka – Pani Teresa Włodarska, którą pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do szkoły.

 Rozstrzygnięto konkurs na logo szkoły

Dobiegł końca termin nadsyłania prac na konkurs „LOGO Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem".
Na adres szkoły wpłynęły tylko 3 prace konkursowe uczennic z klasy VI a. Komisja uhonorowała wszystkie uczennice. Dyplomy i nagrody zdobyły: Oliwia Kurowska, Karolina Jaworska i Martyna Kasińska. Elementy ich pomysłów, będą wykorzystane w powstającym LOGO. Serdecznie gratulujemy!30 września - Dzień Chłopaka28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski ogłosił go Dniem Koszuli i Krawata.Wybraliśmy przewodniczącego szkoły

28 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało dwoje uczniów: Magdalena Dynakowska z kl. III c gim. i Mateusz Winnicki z kl. VIII b.
W dniach poprzedzających wybory kandydaci przedstawili w poszczególnych klasach swoje programy wyborcze, rozwiesili w szkole plakaty i hasła zachęcające do ich wyboru.
W głosowaniu wzięli udział uczniowie kl. II – VIII i klas III gim., którzy oddali 311 ważnych głosów.
Wybory wygrała Magdalena Dynakowska (202 głosy) obejmując funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w roku szk. 2018/2019. Zastępcą przewodniczącej został Mateusz Winnicki (109 głosów).
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej!
Wyborcom dziękujemy za frekwencję.Finał kujawsko-pomorskiej ligi Orlika

W czwartek 27 września w Turznie i Gostkowie odbyły się jubileuszowe finały rozgrywek piłkarskich Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika dla dziewcząt. II miejsce zajęły nasze zawodniczki przegrywając 1:0 w finale z drużyną z Inowrocławia. Organizację zawodów wspierał Urząd Marszałkowski.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Fydryszewska, Oliwia Lejmanowicz, Julia Wilińska, Róża Dzięcielewska, Maja Ziemińska, Martyna Kasińska, Alicja Leśniewska, Maja Wenderlich, Julia Stroisz, Oliwia Kurowska, trener Michał Ziemiński.

Dodatkowo, nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki imprezy odebrała Julia Wilińska (Zespół Placówek Oświatowych Wielgie). Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz komplety strojów meczowych. Pierwsze trzy teamy otrzymały komplet piłek.
 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na schodach umieszczono przykłady, aby pomagały młodszym uczniom w nauce.

W każdej klasie na lekcji matematyki nauczycielki sprawdziły stan wiedzy uczniów. Dodatkowo egzaminatorka Alicja wraz z asystentkami Kornelią i Oliwią przepytały ze znajomości tabliczki mnożenia panią dyrektor, panią wicedyrektor, nauczycieli, panie z kuchni, pana woźnego, panie sprzątające oraz uczniów. Osoby, którym udało się poprawnie odpowiedzieć, otrzymały odznaki. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze. Tabliczka mnożenia nie jest nam straszna."Aktywna klasa" na wycieczce

W niedzielę, 9 września 2018, klasa VI a uczciła 100 – lecie niepodległości Polski wyjazdem do stolicy. Wycieczka była częściowo dofinansowana przez Radę Rodziców jako nagroda za zwycięstwo w konkursie „Aktywna klasa". W Warszawie uczniowie spacerowali po „Łazienkach Królewskich" i wzięli udział w pikniku edukacyjnym z okazji Dni Ochrony Środowiska. Później na błoniach warszawskiego stadionu przy Łazienkowskiej czekało na nich wiele atrakcji związanych z głównym wydarzeniem, jakim był Wielki Mecz. Obejrzeli występy artystów znanych z programów TVN. Atrakcje dla gości przewidziała również WOŚP. Były pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz stoisko „Ratujemy i Uczymy Ratować".
Następnie na boisku zmierzyły się drużyny: TVN oraz WOŚP. Wygrała drużyna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, bo cel tej imprezy był szczytny. Słoneczna pogoda i niesamowita atmosfera sprawiły, że widowisko było fantastyczne.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: A. Grządzielewska, R. Fornalska, M. Kasińska i J. Kuchcińska.
Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 547 przedszkolaków i uczniów oraz 72 nauczycieli uroczyście zainaugurowało nowy rok szkolny 2018/2019.

Jak co roku mogliśmy liczyć na obecność naszych znamienitych gości - Przewodniczącej Rady Gminy Wielgie pani Haliny Sztypki, księdza kanonika Henryka Piątkowskiego, radnego Gminy Wielgie pana Kazimierza Godlewskiego oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Kalinowskiej.

Po powitalnych przemówieniach Pani Dyrektor Doroty Pączek - Bazeli oraz pani Haliny Sztypki przyszedł na czas na wysłuchanie wzruszającego montażu słowno-muzycznego związanego z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Przed nami rok wytężonej i ciężkiej pracy dla całej szkolnej społeczności, a w szczególności dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum, którzy zanim opuszczą mury naszej szkoły, będą musieli zmierzyć się z egzaminami sprawdzajacymi ich wiedzę.

Naszym uczniom, nauczycielom i dyrekcji życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym.

Godziny przywozu do szkoły  w dniu rozpoczęcia roku szkolnego
Zakrzewo -Tupadły – 08.00

Rum. Tupadły (topole) przystanek koło p. Maciejewskiego i pozostałe– 07:45

Kam. Brody – 07:50, k. Ciesielskich – 07:55

Józefowo –Orłowo – 07:25

Suradówek (Gimnazjum) – 07:40

Teodorowo – 8:30

Witkowo nowa droga 8.25

Bętlewo – 08:15

Złowody – 07.40

Zaduszniki – Oleszno - Złowody (Gim) – 08:05

Płonczyn – 08:20

Oleszno (SP Wielgie) 8:00

Witkowo 08:05 – Ostrowite 08:10

Nowa Wieś – 8.20

Suszewo – 07:50

Suradówek – Bałdowo – 07:45

 


Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018r. o godzinie 9.00.

Zapraszamy!


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem