2019/2020 - archiwum
 
Ważna informacja! 

Drodzy Państwo, w dziale dokumenty umieściliśmy plik "Procedury bezpieczeństwa". Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z tekstem i przestrzeganie zawartych w nim zasad bezpieczeństwa  w szkole.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
zapraszamy na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 1 września na godz. 8:00.
Przy sprzyjającej pogodzie spotkamy się na placu przed budynkiem szkoły (od ulicy Szkolnej), w przypadku deszczu spotkania odbędą się w klasach (przydział sal będzie wywieszony przed wejściem do budynku).
Obowiązują maseczki i zachowanie dystansu społecznego. Wiemy, że dawno nie widzieliście się, ale niestety, zabrania się podawania ręki i przytulania.
Zapoznajcie się z załączonym harmonogramem dojazdów w dniu 1 września (TUTAJ). Przy wejściu do autobusu i podczas trwania transportu obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Godziny odjazdu będą dostosowane do czasu trwania uroczystości (ok. 9:15).
CZEKAMY NA WAS!

Dyrekcja

dojazdy 1 września 


Uwaga uczniowie!

W niedzielę 30 sierpnia o godz. 11 zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę Świętą z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
Po mszy nastąpi poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych.
Aplikacja ProteGo SafeSzanowni Państwo,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej.

 

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 

 


Pierwszeństwo na przejeździe dla rowerów


Szanowni Państwo,

spot profilaktyczny pn. "Pierwszeństwo na przejeździe dla rowerów" dostępny jest pod niżej załączonym linkiem . Głównym celem propagowanego przedsięwzięcia jest przypomnienie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi uczestników ruchu na obowiązek zachowania należytej ostrożności podczas poruszania się po drogachhttps://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/109579,Cykl-filmow-profilaktyczno-edukacyjnych-z-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-Odcine.html

Dyrekcja ZPO WielgieWykaz nowych podręczników Wydawnictwa Jedność
na rok szkolny 2020/21

6-latki (klasa 0)

Tytuł podręcznika: „Tak! Jezus mnie kocha" nr AZ-04-01/20-Kl-1/20
Autorzy: E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek

Klasa I – szkoła podstawowa

Tytuł podręcznika: „Poznaję Boży świat" nr AZ-11-01/18-KI-4/20
Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek

Klasa V – szkoła podstawowa

Tytuł podręcznika: „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" AZ-21-01/20-Kl-2/20
Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Wykaz obecnych podręczników Wydawnictwa św. Wojciecha na rok szkolny 2020/21

Klasa II szkoły podstawowej:

podręcznik i karty pracy Kochamy Pana Jezusa,

nr podręcznika AZ-12-01/10-PO-1/12 z dnia 11.06.2012 r.

Klasa III szkoły podstawowej:

podręcznik i karty pracy Przyjmujemy Pana Jezusa,
nr podręcznika AZ-13-01/10-PO-1/13 z dnia 13.05.2013r

Klasa IV szkoły podstawowej:

podręcznik i karty pracy Jestem chrześcijaninem,
nr podręcznika AZ-21-01/10-PO-1/11 z dnia 09.05.2011 r.

Klasa VI szkoły podstawowej:

podręcznik i karty pracy Wierzę w Kościół,
nr podręcznika AZ-23-01-/10-PO-2/13 z dnia 21.06.2013 r.

Klasa VII szkoły podstawowej:

podręcznik Spotkanie ze Słowem,
nr podręcznika: AZ-31-01-/10-PO-1/11 z dnia 18.07.2011

Klasa VIII szkoły podstawowej:

podręcznik i karty pracy Aby nie ustać w drodze,
nr podręcznika AZ-32-01/10-PO-1/12 z dnia 15.07.2012 r.


Akcja Charytatywna "Słońce dla Kacperka"U wychowanka naszego przedszkola 7-letniego Kacperka Wiśniewskiego z Płonczynka zdiagnozowano nowotwór złośliwy.
Według laryngologa miały to być tylko polipy w nosie. Kacperek trafił do szpitala z rozpoznaniem klinicznym guza noso-gardła, guza jamy nosa. Po usunięciu guzów i badaniu histopatologicznym rozpoznano mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego. Od razu trafił na oddział onkologiczny do Bydgoszczy. Badanie PET węzłów chłonnych wykazało komórki nowotworowe w węźle na szyi. W poniedziałek usunięto mu węzeł chłonny zaatakowany przez komórki rakowe. W czwartek ma otrzymać bardzo agresywną chemię. Jednak rokowania lekarzy nie dają nadziei. Po zebraniu wszystkich informacji rodzice dowiedzieli się, że jedynym i dającym 100% szansy na wyzdrowienie jest pobyt Kacpra w klinice w Niemczech, gdzie stosuje się leczenie protonami. Koszt takiego leczenia jest ogromny. W związku z tym organizujemy Akcję Charytatywną „Słońce dla Kacperka", która odbędzie się 18 lipca na placu przed głównym wejściem szkoły. Organizatorem jest Publiczne Przedszkole, rodzice z oddziału 01 oraz dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem.
Kacperka czeka długie i kosztowne leczenie, niestety rodzice nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów. Dlatego prosimy ludzi o wielkich sercach o pomoc, która może okazać się kluczowa w powrocie do zdrowia chłopca.

Kacper jest podopiecznym Fundacji Werwa Team
nr konta 97 1750 0012 0000 0000 3987 0789 KACPER WIŚNIEWSKI

Za okazałą pomoc, wyrozumiałość i życzliwość jesteśmy i zawsze będziemy ogromnie bardzo wdzięczni.
Z góry serdecznie dziękujemy, za każdy odruch wrażliwości i życzliwości.


Koordynator - Edyta Kwiecińska

W razie jakichkolwiek pytań: tel. 609471123Zakończenie roku szkolnego 2019/2020


Wszystkim uczniom życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji!

GALERIA ZDJĘĆ

Podsumowanie wyników osiągniętych przez uczniów 
w roku szkolnym 2019/2020

Dzień Ojca

Słowami uczniów z klasy Vc (film poniżej) przekazujemy wszystkim Tatusiom serdeczne życzenia szczęścia i spełnienia marzeń!
Egzamin Ósmoklasisty 

We wtorek 16 czerwca rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty, podsumowujący naukę w szkole podstawowej. Uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. W kolejne dwa dni czekają ich natomiast egzaminy z: matematyki oraz języka angielskiego.
Kochani ósmoklasiści – jesteście wspaniali, doskonale dajecie sobie radę mimo trudnych warunków i stresu.
Trzymamy za Was kciuki!!!Pocztówka z mojej miejscowości

Prace plastyczne uczniów klasy IIaGALERIA


Komunikat 


Szanowni Państwo,

Dyrekcja ZPO w Wielgiem uprzejmie informuje, że:

1. 12 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (nie będzie realizowane nauczanie zdalne).

2. 16,17,18 czerwca (egzamin ósmoklasisty) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (nie będzie realizowane nauczanie zdalne) w kl. IV-VII.
Klasy I-III pracują zdalnie.
Czynne jest przedszkole i odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy dla kl. I-III.

3. Zakończenie roku szkolnego zostanie przeprowadzone w warunkach obowiązującego rygoru sanitarnego. Uroczyste wręczenie uczniom świadectw odbędzie się w auli, nie przewiduje się spotkań z wychowawcami w klasach.
Uczniowie i ich rodzice powinni przybyć do szkoły zabezpieczeni w środki ochrony osobistej (maseczki). Obowiązuje bezpośrednie wejście do auli (od strony parkingu przy auli) z zachowaniem dystansu 2 metrów.
Szkoła nie jest w stanie zapewnić w tych dniach dowozu.

Bardzo prosimy, aby ze względów sanitarnych powstrzymać się od tradycyjnego wręczania kwiatów. W tym wyjątkowym czasie "wręczamy" piękne uśmiechy, a szacunek do tradycji szkolnych podkreślamy strojem galowym.

Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

23 czerwca
- zakończenie roku dla dzieci przedszkolnych  - godziny spotkań dla każdej grupy przekażą wychowawcy rodzicom indywidualnie.

25 czerwca

Ia, b - g. 8.00
IIa,b - g. 9.30
IIIa,b - g.11.00
IVa, Va - g. 13.00
Vb,c - g. 14.30
 
 

 


26 czerwca

VII a,b,c - g. 8.00
VIII a,b - g. 9.30
VI a,b - g. 11.30
VI c,d - g. 13.00

 


Egzamin Ósmoklasisty - ważne informacje

Drodzy uczniowie, rodzice - zbliża się nieuchronnie czas egzaminów (16,17,18 czerwca), w związku z tym prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi niżej dokumentami:

komunikat / harmonogram / zasady postępowania

rozkład jazdy autobusów 

oświadczenie


Łąka kwietna oczami uczniów

Piękna nasza Polska cała, zwłaszcza gdy zdobią ją łąki kwietne. I ile korzyści przy tym jeszcze.Dzień Dziecka
Ogłoszenia biblioteki

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, zbliża się termin czas zwrotu podręczników do biblioteki.
Prosimy o zapoznanie się z poniższą instrukcją:Zachęcamy też wszystkich do korzystania z katalogu zasobów bibliotecznych, który jest dostępny na stronie biblioteki www.okib.pl 

Bezpośredni link do katalogu ----> https://m005067.molnet.mol.pl/Rozkład jazdy autobusów w dniach 1-2 czerwcaKonsultacje dla uczniów

Drodzy uczniowie, z dniem 1 czerwca otrzymujecie możliwość wzięcia udziału w konsultacjach z nauczycielami wszystkich przedmiotów. Poniżej zamieszczamy dokument (link), w którym zawarte są wszystkie ważne zasady, procedury i harmonogram spotkań.


LINK

Dzień Matki


Uczniowie z naszej szkoły, mimo wielu zajęć, nie zapomnieli o swoich ukochanych Mamach.
Wykonali przepiękne prace plastyczne, prezentacje i filmiki, w które włożyli wiele serca, aby pokazać jak bardzo Je kochają!
Kochane Mamy, zapraszamy do obejrzenia galerii przesłanych dla Was laurek!

NASZE MAMY - GALERIA PRAC (DZIECI MŁODSZE)

NASZE MAMY - GALERIA PRAC (DZIECI STARSZE)
DYŻUR PEDAGOGA – informacja dla uczniów klas VIII!

 

W dniach 25 i 26 maja (poniedziałek i wtorek) oraz 1 i 2 czerwca(poniedziałek i wtorek) w godz. 8.30 -12.00 dyżur pełnić będzie szkolny pedagog. Przed zajęciami lub po ich zakończeniu uczniowie mogą skorzystać z konsultacji lub umówić się na inny termin.


"Smaczne" tematy z techniki

/galeria zdjęć/
Komunikat!

SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE,

Od poniedziałku, 18 maja br. Minister Edukacji Narodowej uruchomił kolejne etapy funkcjonowania szkół i wydał regulacje prawne w tym zakresie oraz szczegółowe wytyczne sanitarne, które muszą być spełnione, aby w bezpieczny sposób zorganizować pracę placówki.

• W proponowanych zajęciach mogą brać udział wyłącznie uczniowie zdrowi, ze środowiska, w którym nikt nie przebywa na kwarantannie lub w izolacji oraz którzy w ciągu ostatnich 14 dni nie mieli kontaktu z osobą chorą z powodu infekcji lub podejrzanej o zakażenie koronawirusem. Rodzice muszą złożyć stosowne oświadczenie w tym zakresie.

• Udział w zajęciach nie jest obowiązkowy. Musi być zadeklarowany przez rodziców a deklaracja przekazana do wychowawcy lub innego nauczyciela prowadzącego zajęcia. Wejście do szkoły bez takiej deklaracji będzie nieuprawnione.

•Szczegółowy plan zajęć i konsultacji będzie podany do wiadomości uczniów i rodziców z odpowiednim wyprzedzeniem.

•Proponowane zajęcia w szkole to dodatkowa forma wsparcia uczniów, nadal będą realizowane zajęcia zdalne.
• Do końca maja nie możemy uruchomić dowozu uczniów do szkoły. W odrębnym komunikacie podamy czy będzie taka możliwość w czerwcu.

Kalendarz wprowadzania zmian wygląda następująco:

od 18 maja br.:

• możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i rewalidacyjnych;

od 25 maja br.:

• możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III z możliwością zajęć dydaktycznych;

• organizacja konsultacji na terenie szkoły z przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, matematyka i język angielski) dla uczniów klas VIII;

Od 1 czerwca br.:

• organizacja konsultacji ze wszystkich przedmiotów dla uczniów wszystkich klas.

W dniach16-18 czerwca br. zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty, o którego szczegółach poinformujemy odrębnym komunikatem.

Szanowni Państwo,
Szkoła uczyni wszystko, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo zgodne z wytycznymi GIS i MEN, jeśli zdecydujecie się Państwo skorzystać z proponowanych form powrotu Waszych dzieci do szkoły.

Z wyrazami szacunku
i ciepłymi pozdrowieniami dla uczniów
DyrekcjaZdalna lekcja w-f

Drodzy uczniowie, wspaniale radzicie sobie nie tylko z lekcjami przy biurku i przy komputerze, ale także dbacie o swoją sprawność fizyczną. Poniżej prezentujemy filmik, który to udowadnia.
PS - Poznajecie "narciarkę" z ostatnich ujęć? :) 
Brawo dla wszystkich!!!

 FILM


Przedszkola i punkty przedszkolne będą nadal zamknięte.


 

Informujemy, że 6 maja 2020 roku przedszkola i punkty przedszkolne w Gminie Wielgie nie zostaną uruchomione. Szczegółowe stanowisko w tej sprawie przedstawi w przyszłym tygodniu wójt Tadeusz Wiewiórski.


Przyjęcie ucznia do klasy I

Szanowni państwo,
w zakładce "Dokumenty" można pobrać wniosek o przyjęcie ucznia do klasy I. 

Wypełnione wnioski można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub wysłać drogą drogą elektroniczną na adres e-mai: zpowiel@poczta.fm


Komunikat

W związku z nowelizacją rozporządzenia MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 26 kwietnia br. obowiązuje nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.


Wesołych Świąt!!!
Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
życzy

Dyrekcja ZPO w Wielgiem

GALERIA WIELKANOCNYCH PRAC UCZNIÓW KLAS 1-3


Ważne!!!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie w trudnym dla nas czasie zagrożenia epidemiologicznego staramy się wychodzić naprzeciw z pomocą i wsparciem wszystkim, którzy tego potrzebują. Mając świadomość, że niekorzystna sytuacja wpływa negatywnie na poziom funkcjonowania dzieci i młodzieży, utrudnia naukę, może powodować stany lękowe poszerzamy działalność pomocową w naszej placówce.
Informujemy, że osoby wymagające wsparcia terapeutycznego i psychoterapii mogą korzystać bezpłatnie z pomocy terapeuty p. Zbigniewa Celebuckiego na terenie naszej szkoły w każdy poniedziałek w godzinach 9.00 – 18.00.

Telefon kontaktowy – 512 359 880


Komunikat

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że wszystkie wnioski o przyjęcie do Publicznego Przedszkola w Wielgiem zostały rozpatrzone pozytywnie i Państwa dzieci znajdują się na liście przyjętych.
Przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym wnioski należy składać drogą elektroniczną e-mail: zpowiel@poczta.fm

Zapraszamy.


Dziękujemy!

Uczniowie klasy IIIa wykonali piękne prace i podziękowania za trud dla wszystkich, którzy przyczyniają się do ratowania naszego zdrowia i życia.Komunikat nauczycieli wychowania fizycznego

W zależności od możliwości uczniów, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne Ministerstwa Zdrowia w przerwach od nauki zalecamy ćwiczenia ogólnorozwojowe (jeżeli to możliwe na świeżym powietrzu). Przypominamy również o zdrowym stylu życia, zachowaniu higieny i zdrowym odżywianiu.Ze sportowym pozdrowieniem
nauczyciele wychowania fizycznego


Dzieci uczą rodziców w domu!W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i nauki, przygotowano serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. Co kilka dni (minimum dwa razy w tygodniu) na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Wszystkie darmowe materiały są do pobrania tutaj:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizowane są konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału.


Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w formie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Publicznego Przedszkola w Wielgiem oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej będą podane do publicznej wiadomości po powrocie dzieci do szkoły.


Szanowni Państwo!

Od jutra na stronie internetowej szkoły w zakładce "Dla uczniów i rodziców" pojawią się „Strefa pedagoga" i „Strefa logopedy". Znajdą tam Państwo porady oraz materiały edukacyjne, terapeutyczne i profilaktyczne. Zapraszamy do zapoznania się!

Informacja dla rodziców

Szanowni Państwo,

Zgodnie z najnowszymi przepisami MEN  z dn. 21.03. 2020 r. w okresie od 26.03 do 14.04 szkoły i przedszkola nadal będą zamknięte.

Uczniowie będą realizowali zajęcia wg ustalonego planu, który  uwzględnia równomierne obciążenie uczniów, ich możliwości psychofizyczne i zasady bhp. Plan ten otrzymacie Państwo od wychowawcy.

Nauczyciel danego przedmiotu będzie przekazywał elektronicznie temat, materiał edukacyjny oraz zadania do wykonania przez ustalone wcześniej komunikatory (sms, mail, media społecznościowe, platformę edukacyjną MEN  e-podręczniki).

W ten sam sposób można również zadawać pytania czy omawiać pojawiające się w trakcie nauki wątpliwości.

Uczniowie gromadzą wszystkie pracy w celu przedstawienia ich nauczycielom po powrocie do szkoły.

Każdy nauczyciel będzie monitorował/obserwował aktywności poszczególnych uczniów jednakże w  okresie od 26.03 do 14.04 nie przewiduje się wystawiania stopni.

Uczniowie bez dostępu do Internetu informują o tym fakcie wychowawcę i ustalają indywidualnie sposób realizacji planu zajęć.

Wszelkie pytania i ewentualne wątpliwości proszę kierować do wychowawcy, który koordynuje zdalną nauką  uczniów.

Szanowni Rodzice ósmoklasistów!

Przed Państwa dziećmi stanęło trudne wyzwanie na ostatnim odcinku przygotowań do egzaminu. Liczymy na Państwa wsparcie w ich mobilizacji do  efektywnego wykorzystania tego czasu nie tylko na wykonywanie bieżących zadań, ale także powtarzanie i utrwalanie wcześniej zdobytej wiedzy.  Wszyscy nauczyciele są do ich dyspozycji.

Życzymy wszystkim zdrowia i szybkiego powrotu do bezpiecznej rzeczywistości.

Z poważaniem

Dyrekcja ZPO


Weź udział w konkursie plastycznym!Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym on-line 
"Namaluj swoje ulubione pierogi".
Wszystkie informacje dostępne na stronie:

http://chyrowaski.pl/konkurs/


Powtórki z Centralną Komisją Egzaminacyjną!

Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

Każdy taki zestaw będzie się składał z:

• zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
• zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
• zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/,

natomiast rozwiązania – o godz. 15:00.

Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!


Uczniowie klas I-VIII!

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i NASK
uruchomiło Zdalne lekcje na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Wybierając poziom: szkoła podstawowa, klasę i przedmiot można obejrzeć lekcję wprowadzającą dane zagadnienie oraz utrwalić wiadomości.

Zasoby edukacyjne z różnych przedmiotów:

Matematyka:

https://pistacja.tv/
https://szaloneliczby.pl/
http://www.math.edu.pl/
http://matzoo.pl/
https://epodreczniki.pl/

 

Język angielski:

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/
https://quizizz.com/admin
https://quizlet.com
www.eDesk.pearson.pl 
www.etl.oup.com - zakładka Learn at home

 

Wszystkie przedmioty:

https://pl.khanacademy.org/
https://edupolis.pl/

 

 


Ósmoklasiści!


Dziś (17 marca) pierwsze zajęcia Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły dla ósmoklasistów:
Transmisja online na

https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q,

Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Tygodniowy program zajęć dla ósmoklasistów

Wtorek 17 marca
• godz. 9.00- 9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
• godz. 10.00- 10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
• godz. 11.00- 11.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)

Środa 18 marca
• godz. 9.00- 9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)
• godz. 11.00- 11.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)

Czwartek 19 marca
• godz. 9.00- 9.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)
• godz. 10.00-10.30 - matematyka (prowadzi Anna Berent)

Piątek 20 marca
• godz. 9.00-9.30 - język angielski (prowadzi Aleksandra Kowalska)
• godz. 11:00- 11:30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)


Drodzy uczniowie!

W związku z zaistniałą  sytuacją zagrożenia epidemiologicznego  od dziś, 16 marca br.,  nie są prowadzone zajęcia w  naszej szkole.  Pamiętajcie, że jest to szczególna sytuacja i należy przestrzegać wszystkich zaleceń  chroniących  bezpieczeństwo Wasze i Waszych bliskich.

Warto  efektywnie wykorzystać  wolny czas  na rozwijanie zainteresowań, nadrabianie zaległości  szkolnych oraz utrwalanie i poszerzanie zdobytej wiedzy.

Na fb otrzymaliście wykaz filmów-ekranizacji lektur szkolnych, które można obejrzeć  na kanale TVPKultura.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchami dla Was  Kujawsko-Pomorską e-Szkołę. 
Na początek  priorytetem  będą  ósmoklasiści, ale stopniowo plan zajęć ma się rozszerzać.
  Od 17.03.2020 r. od godz. 9:00 przygotowano lekcje online dla klas 8 szkół podstawowych. Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów:

- język polski,

- matematyka,

- język angielski.

 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

epodreczniki.pl
Strona Centrum Nauki Kopernik
Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
Serwis Ninateka
Serwis Muzykoteka Szkolna
Biblioteka Cyfrowa Polona
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
Serwis Telewizji Polskiej
Serwis Polskie Radio Dzieciom

 

DRODZY  ÓSMOKLASIŚCI!

W dniach 21-23 kwietnia br. będziecie pisać egzamin, od którego wiele zależy. Wypełnijcie czas spędzony w domu na solidne przygotowanie się do tego wydarzenia.  

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami
przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty
dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1link 2link 3

arkusze egzaminacyjne z 2019 r.


Uwaga!

Drodzy rodzice!

Przypominamy, iż 16 i 17 marca 2020 będą miały miejsce zapisy dzieci do przedszkola i  oddziałów przedszkolnych.
Ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego zachęcamy do przesyłania wymaganych dokumentów drogą mailową na adres sekretariatu szkoły: zpowiel@poczta.fm
W temacie wiadomości prosimy wpisać "rekrutacja".
Jednocześnie informujemy, że wymagane dokumenty można też składać w tych dniach w budynku szkoły w sali 108.


Komunikat!

Drodzy Państwo!

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym czasie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, zarówno publiczne i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. w Zespole Placówek Oświatowych nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (lekcje), a jedynie działania opiekuńcze. W tych dniach będzie funkcjonowało dowożenie i dzieci można wysłać do szkoły, zaopatrując w śniadanie, gdyż posiłek w stołówce szkolnej będzie przygotowany tylko dla dzieci przedszkolnych.
Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca uczniowie i dzieci przedszkolne nie przychodzą do szkoły i przedszkola.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Prosimy na bieżąco śledzić aktualności na stronie internetowej szkoły.

Do rodziców!

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem apeluje do wszystkich rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.
Informacja o naborze do zerówek i przedszkola
Dziewczęta z SP Wielgie mistrzyniami powiatu!

W poniedziałek 24 lutego w Lipnie odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Najlepsze okazały się dziewczęta SP Wielgie, pokonując w finałowym meczu SP Kikół. Kolejność miejsc:
1. SP Wielgie,
2. SP Kikół,
3. SP Tłuchowo,
4. SP 2 Lipno,
5. SP Dobrzyń nad Wisłą,
6. SP 3 Lipno.
Dziewczęta z Wielgiego wystąpiły w składzie: Oliwia Kurowska, Wiktoria Gała, Róża Dzięcielewska, Maja Ziemińska, Julia Stroisz, Magdalena Augustyniak, Julia Gontarska, Aleksandra Śmiechowska, Marta Górecka.


 


Eksperymenty w świetlicy

27 lutego w świetlicy szkolnej Pani Agnieszka Kwaśniewska zorganizowała zajęcia eksperymentalne.
Uczniowie brali udział w takich doświadczeniach jak: przyciąganie skrawków papieru przez naelektryzowany balon, wybuchający wulkan, który po dodaniu odpowiednich składników eksplodował. Wielkie zainteresowanie wywołała ciecz nienewtonowska – niesamowite „ciasto", które po zlepieniu w kulkę rozpływało się w rękach. Podczas zajęć dzieci odkrywały, badały i wyciągały wnioski.
Informacja dla rodzicówW planetarium 

Przez dwa dni działało w naszej szkole mobilne planetarium „Syriusz" z Dobrzynia n. Wisłą. Zajęcia prowadzili wykształceni astronomowie, którzy starali się nie pozostawić żadnego pytania bez odpowiedzi. Seanse były dostosowane do wieku, a przedszkolaki i uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby przeżyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu.
Z wizytą w teatrze

16 stycznia 2020r. dla klas Vc i VId był dniem wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie spędzili go we Włocławku. Najpierw skorzystali z oferty miejskiego lodowiska, sprawdzając swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Następnie udali się do Centrum Kultury " Browar B", gdzie obejrzeli musical dydaktyczny pt. "Bogowie i Herosi. Opowieść Afrodyty". Atrakcyjne widowisko w rozrywkowy sposób umożliwiło uczniom utrwalenie wielu mitologicznych pojęć. Nauka nie tylko w szkolnej ławie to fantastyczna sprawa!Wielka Orkiestra Świątecznej PomocySamorząd Uczniowski zorganizował w piątek szkolny finał WOŚP, podczas którego można było kupić ciasta upieczone przez rodziców, tosty, pluszaki, książki, puzzle, zabawki i biżuterię.
Odbyła się także licytacja tortów podarowanych przez rodziców i sponsorów, miodów i produktów pszczelarskich ofiarowanych przez p. M. Grzymowicza, parasoli i plecaków od KDBS o. Wielgie, kalendarzy i innych fantów przekazanych przez rodziców, uczniów i nauczycieli.
Nasi wolontariusze przeprowadzili także zbiórkę pieniędzy w niedzielę
wśród społeczności Wielgiego.

ZEBRALIŚMY 3.700 ZŁ

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania!Bezpieczne ferie 2020

Przed zbliżającymi się wielkimi krokami feriami zimowymi, uczniowie naszej szkoły przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania. Funkcjonariusz policji pan Bartłomiej Wielicki uświadomił o konsekwencjach nieprawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach publicznych, niewłaściwego zachowania w sieci, a także nieodpowiednich zabaw dla dzieci.Uwaga!!!

W poniedziałek, 13 stycznia 2020r. o godzinie 15.30 w auli przy ZPO w Wielgiem odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców z przedstawicielami policji.
Zapraszamy!!!

Zabawa sensoryczna w świetlicy

Sztuczny śnieg? A dlaczego nie? Dzieci w świetlicy bawiły się śniegiem, który jest łatwy do wykonania. Potrzebna tylko pianka do golenia oraz mąka ziemniaczana w odpowiednich proporcjach. Sztuczny śnieg daje wspaniałą okazję zabawy sensorycznej. Dziecko dotyka, bada, analizuje, odczuwa przyjemny chłód i ma wspaniałą zabawę.12 stycznia - WOŚP

W związku z niedzielnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tradycyjnie i w naszej szkole będziemy kwestować dla tej akcji i zachęcamy wszystkich do udziału w niej. Pieczenie chleba

Podczas zajęć świetlicowych  20 grudnia dzieci zapoznały się z pracą rolnika i piekarza. Poznały produkty zbożowe, z których wypiekany jest chleb.
Uwieńczeniem zajęć było wspólne pieczenie chleba. Dzieci wraz z panią Agnieszką Kwaśniewską pracę rozpoczęły od przygotowania zaczynu. Mieszały produkty i cierpliwie wyrabiały ciasto. Po wyrośnięciu, wypieczeniu i wystygnięciu chleba odbyła się długo oczekiwana degustacja.Głośne czytanie w świetlicy

Głośne czytanie rozwija język i wyobraźnię dziecka,dlatego korzystając z tego dobrodziejstwa jakim jest czytanie w naszej świetlicy w miesiącu listopadzie i grudniu czytaliśmy głośno wiersze, bajki, baśnie i legendy.Wesołych Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania naszych działań w roku 2019.
Jasełka 2019

GALERIA ZDJĘĆFILM

Świąteczny dar serca dla Alanka - podsumowanie akcji

Kwota jaką udało się nam dzięki Państwu pozyskać i przekazać Rodzicom Alanka wyniosła:Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe serca i razem z nami tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz Alanka - Wielkiego Wojownika, który cały czas walczy, jednocześnie ucząc nas, jak wielkim darem jest życie. Cieszymy się, że nie byliście i nie jesteście obojętni na los Alanka. Jesteście wspaniałymi ludźmi o wielkim sercu. Dziękujemy.

Uroczystość w "Logikolandii"18.12.2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Szkolnych Konkursach Matematycznych zorganizowanych dzięki mFundacji mBanku finansującej realizację projektu „Logikolandia".
Wyniki Szkolnego Konkursu Logicznego Myślenia „Mistrz Logiki 2019":
I miejsce: Szymon Daroszewski z klasy VI d
II miejsce: Marcelina Zielińska z klasy VI d
III miejsce: Amelia Gęsicka z klasy V c, Miłosz Figura z klasy VI a i Nikola Jamróz z klasy VI d.
Nagrodzono również zwycięzców konkursu Mistrz Sudoku:
Joannę Kapuścińską z kl. V a, Filipa Niedzielskiego z kl. V c oraz Natalię Jankowską z kl. VI d.
Gratulujmy zwycięzcom!!!
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Irena Winnicka
Mistrz Logiki 2019

12 grudnia 2019 r. miała miejsce kolejna odsłona realizacji projektu „Logikolandia" finansowanego ze środków mFundacji mBanku - Szkolny Konkurs Logicznego Myślenia "Mistrz Logiki 2019".

Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas IV-VI, którzy zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska, Irena Winnicka
XIII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

14.12.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Przysieku, w czasie którego rozstrzygnięto XIII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Miejsce I w kategorii uczniowie szkół podstawowych zajęła Natalia Sztubecka z kl. VIIb, a wyróżnienie zdobyła Aleksandra Kalinowska z kl. Vc. Wyróżnienie dla opiekuna otrzymała Pani Agata Lipska. Organizatorami konkursu na etapie szkolnym oraz opiekunami podczas wyjazdu były Agata Lipska i Agnieszka Tucholska.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Spotkanie z astronomią

W piątek 13 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z panią Żanetą Świerczyńską wzięli udział w spotkaniu z astronomią pt. „PIERWSZA GWIAZDKA" w Dobrzyniu n. Wisłą.
Wysłuchali wykładów i w 3D podglądali życie astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dowiedzieli się, jak zbudować robota i jaką moc mają lasery. Obejrzeli także seans w mobilnym planetarium, które w styczniu przyjedzie do naszej szkoły.Razem na ŚwiętaSzkolny Wolontariat przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem przystąpił do akcji „Bądźmy razem na Święta" 2019 zorganizowanej przez MEN.
W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami przekazali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami oraz upominki seniorom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Suradówku, zorganizowali przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (mikołaj, życzenia, prezenty, wspólne kolędowanie) oraz aktywnie włączyli się w akcję charytatywną organizowaną na terenie szkoły „Świąteczny Dar Serca dla Alanka" (pieczenie pierników, obsługa stoisk w czasie lekcji i po lekcjach).


Cyfrowy świat młodego odkrywcy

Szkoła przystąpiła do realizacji projektu ,,Cyfrowy świat młodego odkrywcy" realizowanego przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Celem głównym projektu jest nabycie przez uczniów kompetencji i umiejętności w zakresie informatyki. Potrzeba realizacji działań przewidzianych w projekcie podyktowana jest również koniecznością rozbudzania w młodzieży ciekawości, rozwijania zainteresowań i zachęty do pogłębiania wiedzy.
W projekcie uczestniczy 25 uczniów z klas VI, VII i VIII. Nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli pierwszych zajęć, które odbyły się 29 listopada w Toruniu.Warsztaty z "Bricks 4 Kidz"

9 grudnia na zaproszenie pani Katarzyny Nawrockiej do naszej szkoły przybyła pani Marta Barańska i pan Przemek, którzy przedstawili uczniom swój zawód i opowiedzieli czym się zajmują w „Bricks 4 kidz", gdzie uczą, bawią i budują z klockami LEGO. Uczniowie klas Vc, VId i IIIb mieli możliwość zbudowania świątecznych postaci z LEGO.Wycieczka do Łodzi

6 grudnia w mikołajki uczniowie klas VIIb, VIIc, VIIIa oraz kilkoro uczniów z klas VIa i VIb uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Łodzi – spacer ulicą Piotrkowską od Placu Wolności oraz przejście Aleją Gwiazd.
Po przejeździe do Manufaktury uczniowie bawili się w Laser Game, a następnie uczestniczyli w zajęciach w Eksperymentarium, w którym można było „dotknąć nauki". Ostatnim punktem wycieczki było zadbanie o kondycję fizyczną w Parku Trampolin.
Podczas wyjazdu towarzyszyły nam promienie słoneczne i dobre humory.
Mikołajkowe Multikino

4 grudnia klasy Ia i IIa wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się z okazji mikołajek do Multikina do Włocławka. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy film animowany, pt. „Śnieżna paczka". Jest to porywająca komedia o przygodach arktycznego lisa i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z podbiegunowym złoczyńcą.
Mikołajki 3a

Z okazji mikołajek klasa lll a wybrała się do Włocławka, gdzie uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały świątecznego skrzata, którego zabrały na pamiątkę.

Świąteczny dar serca dla Alanka - podsumowanie


5 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz Alana Giżyńskiego, ucznia klasy II b. Akcja ta przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej zorganizowania i przeprowadzenia. „Bo małe rzeczy od wielu ludzi mogą stworzyć coś wielkiego".
Ludzi o wielkim sercu jest bardzo, bardzo dużo. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, ale dziękujemy im tymi słowami:
Podobnie jak na palecie artysty tak w naszym życiu jest taki kolor, który nadaje mu sens i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Jest to kolor dobroci. Bezinteresowna pomoc, to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian.
Ostateczne podsumowanie akcji nastąpi w najbliższym czasie.

Organizatorzy
ZPO Wielgie

(po kliknięciu w zdjęcie otworzy się galeria zdjęć)
Informujemy, iż zbiórka na rzecz Alanka Giżyńskiego jest zgłoszona w MSWiA pod numerem 2019/5625/KS.


Podziękowanie!

Rada Rodziców serdecznie dziękuje dyrekcji Szkoły Podstawowej, pracownikom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację zabaw andrzejkowych rodzicom za pomoc i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem imprez.
Parasol Pani Jesieni 

Już po raz 10 odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Plastyczny "Parasol Pani Jesieni". Wzięło w nim udział 9 uczestników, którzy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przedstawili piękno przyrody jesienią. Jak w każdym konkursie zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce - Zofia Kornacka - SP nr 3 Lipno
II miejsce - Martyna Przemirska - SP Chalin
III miejsce - Wiktoria Linowska - SP Zaduszniki

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!
Organizatorzy: Justyna Wiśniewska, Marzena Pietrzak, Małgorzata Stanżewska.


 Mistrz SudokuW czwartek, 28.11.2019 r., w ramach realizacji projektu Logikolandia został przeprowadzony konkurs „Mistrz Sudoku", w którym wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VI.
Sudoku to prawdziwa gimnastyka dla umysłu. Łamigłówka, która skutecznie uczy koncentracji i rozwija pamięć. Polega na wypełnianiu pustych miejsc cyframi wg określonych zasad.

Laureatami zostali:
Joanna Kapuścińska z kl. V a
Filip Niedzielski z kl. V c
Natalia Jankowska z kl. VI d

Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Irena WinnickaWizyta w Logikolandii

Uczniowie klasy III b spędzili jedna godzinę lekcyjną w pracowni matematycznej biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych. Zapoznali się z bogatą ofertą Weekendowej Wypożyczalni Gier Planszowych oraz zaznajomili się z zasadami poszczególnych gier logicznych i strategicznych.
Mogli również spróbować swych sił grając z kolegami i koleżankami.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska.Ozoboty w akcji!W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia z robotyki  w ramach projektu Logikolandia. Mali pasjonaci ozobotów z dużym zaangażowaniem poznawali kolejne odsłony tych małych robocików. Na jednych zajęciach poznaliśmy nowe kody, które pozwalają ozobotom poruszać się jak tornado, wykonywać rotację, spacer w tył, czy pokonywać trasę zygzakiem. Te nowe ruchy uczestnicy zajęć z powodzeniem wykorzystali przy kodowaniu i planowaniu nowych tras.
Na kolejnych zajęciach uczniowie pracowali ze specjalnymi drewnianymi puzzlami dedykowanymi właśnie ozobotom. Zadania z wykorzystaniem puzzli wymagały sporo myślenia, ale też były doskonałą zabawą.
Ostatni etap zajęć z ozobotami to zabawa w konstruktorów tras dla ozobotów. Wykorzystaliśmy do tego aplikację Paint, w której powstały wspaniałe trasy. Po ich wydrukowaniu sprawdzaliśmy ich działanie – zarówno uczniowie jak i ozoboty doskonale poradziły sobie i z tym wyzwaniem.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Dagmara Piernikowska.
Konstruujemy bryły platońskie 

W ramach Projektu Logikolandia finansowanego przez mFundację mBanku, 25 listopada 2019r. chętni uczniowie naszej szkoły podjęli się konstruowania brył platońskich. Celem zajęć oprócz tworzenia brył było kształtowanie wyobraźni geometrycznej i wyobraźni przestrzennej. W trakcie zajęć powstały czworościany, sześciany, ośmiościany oraz dwunastościan i dwudziestościan. Zajęcia wywołały u uczniów duże zaangażowanie i emocje. Wyeksponowane modele brył będą pełniły funkcję dydaktyczną i estetyczną  w jednej z pracowni matematycznych.

Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Anna Błaszczyk-Kwaśniewska.
Święto Pluszowego Misia w klasach I- III

Czy święto Pluszowego Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!" – odpowiadają zgodnie dzieci i dorośli. Miękki, puchaty i taki kolorowy - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel, bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach I-III. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, nawet gimnastyka! Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.
Samorząd Uczniowski
Konkurs plastyczny „Za co kocham Polskę"

8 listopada 2019 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Za co kocham Polskę".
Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Polski oraz motywowanie uczniów do rozwijania kreatywności i uzdolnień artystycznych. Konkurs przygotowały: p. Olga Ziemińska, p. Małgorzata Stanżewska. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III, wśród których zostali wyłonieni laureaci.
W kategorii klas I:
I miejsce – Marta Ziółkowska Ia
II miejsce – Anna Rutkowska Ib
III miejsce – Maja Kwapińska Ia
W kategorii klas II:
I miejsce - Igor Strupczewski IIb
II miejsce - Aleksander Kuchciński IIb
III miejsce - Alan Bielicki IIa
Wyróżnienie dla Zuzanny Ostrowskiej z IIa
W kategorii klas III:
I miejsce - Nikola Świerska IIIb
II miejsce - Alicja Sadowska IIIa
III miejsce - Hubert Olszewski IIIb

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo - „dla każdego dziecka, dzieciństwo".
Minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Nasza szkoła włączyła się w obchody święta razem z UNICEF.
Uczniowie i nauczyciele ubrani na niebiesko solidaryzowali się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Wychowawcy przeprowadzili w klasach zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka.
Klasy I wykonały tematyczne plakaty.
Klasy II i III napisały prośbę do dorosłych o przestrzeganie praw dziecka.
Podczas apelu dla kl. I – III dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o prawach dziecka.
Nauczyciele i uczniowie wykonali gazetki poświęcone prawom dziecka na korytarzu szkolnym.

Gminny Konkurs Plastyczny "Matematyka dookoła Ciebie" - wręczenie nagródUroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „Matematyka dookoła Ciebie" realizowanego w ramach Projektu Logikolandia finansowanego przez mFundację mBanku odbyła się 12 listopada 2019 r. Celem konkursu było popularyzowanie matematyki oraz łączenie zainteresowań matematycznych i artystycznych.
Na wręczenie nagród i wyróżnień przybyli nie tylko laureaci wraz z opiekunami ze szkół podstawowych Gminy Wielgie, ale także Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wielgiem. Najważniejszą częścią spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu, którego dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielgiem pani Dorota Pączek – Bazela.
Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Anna Błaszczyk-Kwaśniewska.
11 listopada - Święto Niepodległości

Uczniowie z sercami przepełnionymi głębokim poczuciem patriotyzmu składali wierszem, piosenką i tańcem Ojczyźnie hołd.
Szkolny poczet sztandarowy w składzie:Julia Stroisz, Aleksandra Śmiechowska i Błażej Kacprzak uczestniczył w gminnych obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty06.11.2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Matematyka dookoła Ciebie", realizowany w ramach Projektu Logikolandia finansowanego przez mFundację mBanku.
Komisja Konkursowa w składzie: pani Wicedyrektor Bożena El-Maaytah, pani Małgorzata Kasińska oraz pani Sylwia Izdebska przejrzała prace plastyczne nadesłane na konkurs ze szkół podstawowych Gminy Wielgie i dokonała oceny.

I miejsce zajęła Weronika Kamińska z SP w Wielgiem,

II miejsce zajęła Izabela Kwiatkowska z SP w Czarnem,

III miejsce zajęła Martyna Wyrwa z SP w Wielgiem.


Dodatkowo Komisja przyznała trzy wyróżnienia, które otrzymują:

Dominik Matraszek z SP w Czarnem,

Maja Strupczewska z SP w Zadusznikach

oraz Marcelina Zielińska z SP w Wielgiem.

Laureatom gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się 12.11.2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Wielgiem.

Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Anna Błaszczyk-Kwaśniewska.


GALERIA PRAC

Niecodzienna lekcja historii

06.11.2019r. uczniowie klasy Va na historii przenieśli się do starożytnej Grecji. Przyszli przebrani za boginie i bogów, w rękach trzymali wykonane przez siebie atrybuty, charakterystyczne dla danego bóstwa. Podczas zajęć, rozwiązując różnego rodzaju zadania, wykazali się wiedzą zdobytą na wcześniejszych lekcjach.
Taka forma powtórzenia i utrwalenia wiadomości podobała się uczniom.
Halloween Night 

Uczniowie klasy Vc wraz z wychowawczynią Katarzyną Nawrocką doświadczyli niezapomnianych wrażeń z nocki w naszej szkole. Tematem tego wydarzenia było święto zmarłych na świecie. Uczniowie dowiedzieli się jak obchodzi się to święto w innych krajach takich jak Bułgaria, Chiny, Japonia, Meksyk i USA. Oprócz prac plastycznych były tańce i walka na poduchy oraz mecz piłkarski. Dziękujęmy bardzo za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia i opiece pani Sylwii Górczyńskiej pani Patrycji Więcławskiej i pani Emilii Bielickiej.Dziewczęta i chłopcy z SP Wielgie w finale wojewódzkim!!!

30 i 31 października odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju. Dziewczęta z SP Wielgie swój półfinał rozgrywały w Wielgiem 31 października, a chłopcy 30 w Bydgoszczy. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z naszej szkoły awansowali do finału wojewódzkiego!
Skład dziewcząt: Oliwia Kurowska, Maja Ziemińska, Róża Dzięcielewska, Julia Stroisz, Magdalena Augustyniak, Wiktoria Gała, Karolina Jaworska, Aleksandra Śmiechowska, Julia Jaroszewska, Maja Wenderlich. Opiekun Michał Ziemiński.
Skład chłopców: Karol Winnicki, Wiktor Strupczewski, Robert Gola, Błażej Kacprzak, Bartłomiej Matuszyński, Kacper Kwiatkowski, Damian Borczyński, Bartłomiej Lewandowski, Eryk Ziemiński, Stanisław Krygier, Artur Stanżewski. Opiekun Krystian Gęsicki.Pamiętamy...„Gdy smutek boli, a słowa zbyt małe, by rozpacz wypowiedzieć – zostaje tylko milczenie pełne gorących łez i bliskości osieroconych serc..."


Członkowie Samorządu Uczniowskiego w zadumie i milczeniu udali się na miejscowy cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników szkoły.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Mariola Skonieczna, Żaneta Świerczyńska


Ślubowanie klas pierwszych

29 października 2019 odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz złożyli ślubowanie w obecności pani dyrektor i zaproszonych gości. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek, pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.Nasze dziewczęta mistrzyniami powiatu w unihokeju!

25 października w Szkole Podstawowej w Wielgiem odbyły się zawody powiatowe w unihokeju dziewcząt. Mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z SP Wielgie. Drugie miejsce zajęła SP Mysłakówko, a trzecie SP Dobrzyń nad Wisłą. Dziewczęta z Wielgiego wystąpiły w składzie: Oliwia Kurowska, Julia Stroisz, Maja Ziemińska, Róża Dzięcielewska, Magdalena Augustyniak, Wiktoria Gała, Maja Wenderlich, Aleksandra Śmiechowska, Julia Jaroszewska. Opiekunem zespołu jest Michał Ziemiński.W świetlicy bawimy się i....... czytamy

Nasza świetlica to nie tylko miejsce do zabawy, rozmowy, odrabiania prac domowych, tworzenia różnych prac plastycznych. Wiemy, że można tu również czytać książki, a także posłuchać jak czytają nam inni. Zapraszamy i zachęcamy rodziców oraz chętnych uczniów do głośnego czytania w szkolnej świetlicy. Chętne osoby mogą zgłosić się do pani Agnieszki Kwaśniewskiej."Mój nauczyciel" - wyniki konkursu plastycznego

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Mój Nauczyciel". Szanowne jury w każdym obrazku dopatrzyło się wielu ciekawych elementów, wnoszących coś nowego do charakterystyki przedstawionego nauczyciela. Ostatecznie po wielu dyskusjach wyłoniono zwycięzców.
Klasy O
I miejsce - Alicja Fydryszewska, 02
II miejsce - Agata Kalinowska, 01
III miejsce - Joanna Nowińska, Przedszkole
Klasy I
I miejsce - Amelia Klepacz, I b
II miejsce - Karolina Myśliwiec, I a
III miejsce - Maria Tucholska, I b
Klasy II
I miejsce - Dawid Pilarski, II b
II miejsce - Wiktoria Skrzyńska, II b
III miejsce - Zuzanna Ostrowska, II a
Klasy III
I miejsce - Nikola Świerska, III b
II miejsce - Julia Meller, III b
III miejsce - Alicja Ręgocka, III bMamy Rekord w Pierwszej Pomocy!!!


W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!!!

To niesamowity wynik, który mogliśmy osiągnąć dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom wspólnego bicia rekordu oraz każdemu uczestnikowi.

Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!


Ratujemy i uczymy ratować


Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 246 uczniów naszej szkoły z klas IV – VIII, brało udział w próbie bicia rekordu w pierwszej pomocy. Wykonywali resuscytację krążeniowo – oddechową przez 30 minut! Akcja zorganizowana została przy współpracy z Fundacją WOŚP, Komendą Powiatową Policji w Lipnie i Strażą Pożarną.

GALERIA ZDJĘĆ

Komunikat!
Konkurs plastyczny w ramach projektu "Logikolandia"Zapraszamy do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pod nazwą „Matematyka wokół Ciebie". Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki oraz łączenie zainteresowań matematycznych i artystycznych.
Fundatorem nagród jest mFundacja mBanku finansująca projekt Logikolandia. O regulamin konkursu pytaj swojego nauczyciela plastyki.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Anna Błaszczyk-Kwaśniewska.
Bezpieczni w drodze do szkoły

15 października odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Dobrzyniu n/Wisłą. Najmłodsi zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły. Dzieci chętnie zadawały gościom pytania i dzieliły się wcześniej zdobytą wiedzą.
Spotkanie przygotowała pedagog – Sylwia Izdebska.
Odnowiona i wyremontowana kuchnia w ZPO w Wielgiem

Zespół Placówek Oświatowych w Wielgiem otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 80 000 zł ze środków budżetu państwa reprezentowanego przez wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w ramach realizacji wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 w roku 2019.
Łączna kwota Projektu wynosiła 100 000,00 zł.
W ramach projektu ,,Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 szkoła przeznaczyła otrzymane wsparcie na położenie żywicy na podłodze i założenie płytek na ścianach w kuchni szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem.
Zakupiliśmy również z powyższych środków: szafę chłodniczą, szafę mroźną, szatkownice wraz z przystawkami do mielenia mięsa i rozdrabniania warzyw i owoców, zestaw noży, 3 stoły ze stali kwasoodpornej.Święto Edukacji Narodowej

11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawienie przygotowały dzieci z przedszkola pod kierunkiem pani Marleny Poznańskiej, p. Marty Baranowskiej, p. Magdaleny Ruchewicz, p. Agnieszki Rutkowskiej i p. Janiny Balcerowskiej. Mali artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Dorota Pączek-Bazela, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.
Matematyka = Robotyka
W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizacji Projektu „Logikolandia".
Grupa uczniów z klasy 4a wzięła udział w pierwszych zajęciach z robotyki, podczas których dzieci nauczyły się sterować ozobotami i kodować dla nich trasę do pokonania. Uczestnicy warsztatów wykazali się przy tym niesamowitą kreatywnością oraz logicznym myśleniem.
Praca z ozobotami była możliwa dzięki fundacji mBanku, która wsparła zakup robotów i innych pomocy dydaktycznych na te zajęcia.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Dagmara Piernikowska.
Tornister misyjny - podsumowanie akcji 

Przybory szkolne, które zbieraliśmy w ramach akcji "Tornister misyjny" zostały już przekazane do włocławskiej siedziby Caritas, skąd pojadą do naszych afrykańskich kolegów i koleżanek. Koordynatorami akcji w naszej szkole byli nauczyciele: mgr Agnieszka Tucholska i mgr Agata Lipska. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.


Wycieczka do lasu


Obcowanie dzieci z przyrodą to jedno z zadań naszej szkoły. Staramy się kształtować u dzieci szacunek do przyrody, uwrażliwiać na jej piękno i uświadamiać konieczność troski o jej ochronę. Dlatego też, we wtorek 8 października uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do lasu. Pod opieką pana leśniczego Mariusza Sobiecha przeżyli wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu, utrwalili sobie warstwową budowę lasu oraz rozpoznawali i nazywali gatunki roślin i drzew. Zajęcia w terenie pozwoliły dzieciom zobaczyć wiele okazów roślin, które wzbudziły ich zachwyt ze względu na zapachy i kolory.
Wychowawcy klas III - Barbara Godlewska, Mariola SkoniecznaZdrowy uśmiech- to podstawa!

W tym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia w ramach akcji „Niesamowity świat higieny jamy ustnej"- programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend- a-med Oral –B. Uczniowie otrzymali arkusze z ćwiczeniami, przewodniki dla rodziców i naklejki. Warsztaty w klasach III a i III b prowadziły p. Sylwia Izdebska i p. Anna Protas - Strychalska
Informacja

Informujemy, iż tegoroczna składka na Radę Rodziców wynosi 30 zł od dziecka. Jeśli pieniądze od całej klasy wpłyną do 25 listopada, klasa otrzyma 50% zwrotu. Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji materialnej, można zgłosić się do p. A. Kurowskiej i wypełnić druk zwalniający z opłaty.


Komunikat!

Z dniem 1 października uruchomiono dodatkowy popołudniowy kurs autobusów szkolnych. Szczegółowy rozkład jazdy w załączniku poniżej.
Tabliczka mnożenia górą!


 

4 października 2019 r., zgodnie z rokroczną tradycją, obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, łącznie z paniami dyrektor, zostali przepytani przez Patrol Tabliczki Mnożenia w składzie: Iza Łyżwińska, Anna Mosakowska, Natalia Naklicka i Marta Górecka. Wszyscy uczniowie klas III-VIII poddali się egzaminowi pisemnemu przeprowadzanemu w klasach. Uczestnicy, którzy poprawnie odpowiedzieli na 5 pytań, otrzymali pamiątkową odznakę oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska.

Gratulacje!!!Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

W świetlicy organizowane są tematyczne zajęcia zgodnie z rocznym planem świetlicy. Dzieci w pierwszych tygodniach września w świetlicy zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w drodze do i ze szkoły. Po obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez panią Agnieszkę Kwaśniewską i panią Agnieszkę Wyrwę „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły" uczniowie malowali znaki drogowe oraz wykonali gazetkę tematyczną w świetlicy.Jesień, jesień kolorowa.........

Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła,
Roześmiana i gwarna jak szkoła!
Lśniąca skórką kasztana na trawie,
W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.
Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!

Marek Głogowski "Pora wesoła"

Jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary: owoce, warzywa, dary lasu. Od 23 września jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu, ale również w naszej świetlicy! Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.

Uwaga! Świeża dostawa gier!Oto nowa oferta gier planszowych zakupionych dzięki fundacji mBanku w ramach realizacji  programu "Logikolandia".
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska.

 


Wycieczka do Gdańska 

27 września uczniowie klas 7b, 7c, 8a i 8b udali się na wycieczkę do Gdańska. Wycieczka ta była niecodzienną lekcją historii dla młodzieży.
Najpierw zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, gdzie pogłębiliśmy swoją wiedzę o tym okresie historycznym. Informacje o  ofiarach i bohaterach wojennych przedstawiono w bardzo nowoczesnym obiekcie, w ciekawy, nowatorski sposób.
Po wizycie w muzeum, podczas spaceru po Starym Mieście, obejrzeliśmy najciekawsze zakątki Gdańska, m.in. znakomicie oddającą niepowtarzalny klimat i charakter miasta ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska" oraz historyczną fontannę Neptuna.
Następnym punktem wycieczki był rejs na Westerplatte statkiem Dragon, stylizowanym na XVII-wieczny galeon. Podczas spaceru w ciepłych promieniach wrześniowego słońca przewodnik przybliżył nam najważniejsze informacje dotyczące tego historycznego miejsca.
Do domów wróciliśmy bardzo późno, ale w dobrych humorach, mając poczucie, iż ta wycieczka pogłębiła naszą wiedzę o II wojnie światowej oraz o wydarzeniach, które ją poprzedziły i które po niej nastąpiły.

Wycieczkę zorganizowała p. Anna Błaszczyk-Kwaśniewska, a opiekunami były p. Renata Fornalska i p. Dagmara Piernikowska.
26 września - Europejski Dzień Języków

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie brali udział w konkurencjach międzyklasowych. Klasy 1-4 miały przeprowadzoną przez nauczycieli języka angielskiego lekcję dotyczącą Polski i jej sąsiadów, wykonywały flagi wybranych państw, które to wraz ze strojem prezentowały na spotkaniu finałowym. Uwieńczeniem akcji stały się wspólne zdjęcia przebranych barwnie uczniów z flagami.

Klasy V-VIII rozwiązywały quizy na temat krajów europejskich, wyszukiwały informacje na temat wylosowanych krajów, przygotowywały stoiska z potrawą narodową oraz ubierały się w barwy flagi danego kraju.

W klasach 1-4 zwyciężyła klasa I a, która wraz z wychowawcą, p. M. Pietrzak prezentowała barwy i flagi Polski.

W klasach V-VIII najwięcej punktów uzyskała klasa VIII b, która pod kierunkiem wychowawcy, p. D. Piernikowskiej przygotowała prezentację Włoch.

Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały, świetnie prezentowały swoje dzieła, a przede wszystkim wymieniały informacje na temat różnych krajów, bawiąc się i ucząc od siebie nawzajem.
Obchody Europejskiego Dnia  Języków w naszej szkole zorganizowały nauczycielki języków obcych -p. Beata de Rosset, p. Monika Grzędzicka, p. Justyna Jaglińska, p. Katarzyna Nawrocka, p. Magdalena Ruchewicz.

Logikolandia - warsztaty plastyczne W ramach realizacji Projektu „Logikolandia", entuzjaści twórczości plastycznej wzięli udział w warsztatach plastycznych pod hasłem „2019 - Rok Matematyki". W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych prac związanych z matematyką. Uczestnicy warsztatów wykazali się kreatywnością, rozwijali twórczą inicjatywę i pomysłowość w tworzeniu prac plastycznych.
Uczniowie korzystali z różnorodnych materiałów i przyborów plastycznych zakupionych dzięki wsparciu mFundacji mBanku.
Organizatorzy: Elżbieta Olszewska i Anna Błaszczyk-Kwaśniewska.
Posprzątaliśmy świat 

20 września uczniowie naszej szkoły wraz ze swymi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu okolicy szkoły oraz terenu poza szkołą, partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World". Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy".
W celu rozpropagowania akcji i zachęcenia do większego zaangażowania się w sprzątanie, chętni uczniowie klas młodszych wykonali plakaty, które zostały rozwieszone w szkole.
Akcja zbierania śmieci została poprzedzona pogadankami na godzinie wychowawczej.
Nauczyciele biologii dziękują za zaangażowanie i zapraszają do udziału kolejnych programach ekologicznych.

Wizyta w Warszawie


23.09.2019r. klasa VII a zwiedzała stolicę. Wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w konkursie SU „Aktywna klasa". Uczniowie zostali oprowadzeni po Stadionie Narodowym „Trasą piłkarza", zasiedli także w sali konferencyjnej. Następnie udali się do parku trampolin, gdzie energia ich wprost rozpierała. Mimo chłodu, uśmiech gościł na ich twarzach. Zobaczcie zdjęcia.
Goście z USA w naszej szkole


 19 września 2019r. na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego p.Katarzyny Nawrockiej do naszej szkoły przybyli dwaj Amerykanie - Krystian Socha i Brian Houston z okolic San Francisco. Pracują oni jako ratownicy medyczni oraz pełnią służbę w amerykańskiej armii. Zachwyceni uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o ich pracy. Prowadzili z nimi konwersację, zadając pytania po angielsku oraz doszukując się różnic między językiem angielskim a amerykańskim.
Pamiątką tego spotkania są wpis do kroniki szkolnej, niezapomniane wrażenia uczniów oraz liczne zdjęcia.Wyniki konkursu plastycznego klas I - III
„Moje wspomnienia z wakacji"GALERIA ZDJĘĆ

Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas I - III „Moje wspomnienia z wakacji" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: panie dyrektor Dorota Pączek- Bazela, Bożena El Maaytah oraz pani Anna Strychalska nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

Klasy I
I miejsce - Julia Olszewska klasa Ia
II miejsce - Zuzanna Jabłońska klasa Ib
III miejsce - Szymon Lejmanowicz klasa Ia
Wyróżnienie- Jakub Zieliński klasa Ia

Klasy II
I miejsce - Agata Szczupacka klasa IIb
II miejsce - Natalia Maciejewska klasa IIa
III miejsce - Dawid Pilarski klasa IIb
Wyróżnienie - Klaudia Szychulska IIb

Klasy III

I miejsce - Oliwia Wilk IIIa
II miejsce - Bartosz Jankowski IIIb
III miejsce - Julia Meller IIIb
Wyróżnienie - Nikola Świerska IIIb

Nagrody specjalne
Zuzanna Ostrowska (klasa IIa), Bartosz Studziński (klasa IIIb), Łukasz Studziński (klasa IIIb).

Opiekunowie Samorządu Szkolnego: Mariola Skonieczna, Żaneta Świerczyńska

 


HURA...HURA...HURA

11 czerwca 2019r. został w naszej szkole przeprowadzony kiermasz charytatywny na rzecz ucznia klasy IIIb – Jakuba Górskiego.

W akcję z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice, członkowie rady pedagogicznej, społeczność uczniowska, pracownicy obsługi i administracji oraz wiele innych osób o dobrym i wrażliwym sercu.

Akcja przyniosła nieoczekiwany efekt – zebraliśmy 6007,03 zł!!!

Z całego serca serdecznie wszystkim dziękujemy i cieszymy się, że los Jakuba nie jest obojętny tak wielu osobom,

ORGANIZATORZY I RODZICE JAKUBAInauguracja roku szkolnego 2019/2020


Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem