Witaj na stronie
Zespołu Placówek Oświatowych
w Wielgiem

 
Prace plastyczne – wspomnienie wycieczki

Jako podsumowanie wycieczki do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i Zamku Krzyżackiego w Golubiu Dobrzyniu, uczniowie klas: IVb, Va i b wykonali prace plastyczne utrwalające nasz wyjazd do zabytkowych oraz historycznych miejsc.Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania, który po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole miał uświadamiać dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami przygotowali wspólny zdrowy posiłek w klasie, a także rozmawiali o znaczeniu produktów spożywczych dla rozwoju dzieci.Święto Niepodległości

Podsumowanie akcji „Nakarm zwierzaka bezdomniaka"

Niemal przez cały październik w naszej szkole prowadzona była zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów z „Kundelkowiska" w Wielgiem. Udało się zebrać 244,095 kg karmy, podkłady i koce. Najhojniejszym darczyńcą okazała się kl. VII b zbierając 39,13 kg karmy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Wolontariat Szkolny

Funkcjonariusze Policji spotkali się z młodzieżą

Stalking, zniesławienie, kradzież danych osobowych, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o innych czy upublicznianie ich wizerunku to tylko niektóre z przestępstw, jakie w sieci popełniają młodzi ludzie nie zawsze zdając sobie sprawę z konsekwencji. Podczas warsztatów profilaktycznych pod hasłem „Cyberprzemoc i handel ludźmi" funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zwrócili uwagę na konsekwencje prawne takich zachowań.
Zaznaczyli wykorzystanie cyberprzestrzeni, jako sieci powiązań służących przestępcom zajmującym się handlem ludźmi. Sieć może stać się narzędziem werbowania ich ofiar, dlatego funkcjonariusze ostrzegają przez zawieraniem internetowych znajomości, a szczególnie przed spotykaniem się w tajemnicy przed bliskimi z nowopoznanymi przez Internet osobami.

Uroki Złotej Polskiej Jesieni
Narodowy Spis Powszechny - informacja o badaniu kontrolnymSzkoła pamięta
Pasowanie na ucznia

W minioną środę 27 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów.
Ceremonię tę poprzedziła część artystyczna, po której uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Pierwszoklasistom życzymy wielu pięknych chwil spędzonych w szkole wśród braci uczniowskiej.Spektakl profilaktyczny

26 października uczniowie klas I – III uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Jak pokonać smoka". Było to współczesne spojrzenie na znaną wszystkim legendę o Smoku Wawelskim.
Wartości wychowawczo-profilaktyczne przekazane w przedstawieniu to przede wszystkim profilaktyka zachowań ryzykownych i kształtowanie postaw społecznych. Aktorzy zwrócili uwagę na to, czym jest przyjaźń, wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu a także umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa.
Spektakl został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Wielgiem.

Wyjazd integracyjny

Dnia pewnego słonecznego
na wycieczkę wyjechała szkoła z Wielgiego.
Autobus mistrzów zawiózł nas
i byliśmy tam na czas.
Fabryka przygody przywitała nas
i przygodę zacząć czas.
Domki drewniane wypasione,
a my przygód spragnione.
W las wyruszyliśmy
i szałasy tam budowaliśmy.
Z łuku strzelamy,
pistolety trzymamy,
a na skrzynkach się wspinamy
mimo tego, że spadamy.
W stołówce kanapki wcinamy
i po lesie biegamy.
W piątek się zbieramy
i do domu wracamy.Kasztanobranie dla Julki

W dniach 22. 09- 12.10. 2021 w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna "Kasztanobranie dla Julki". Zebraliśmy 301 kg kasztanów, za co serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny dziewczynki.
Wolontariat Szkolny.Wizyta wolontariuszy w gabinecie weterynaryjnym

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt członkowie wolontariatu szkolnego dwukrotnie odwiedzili gabinet weterynaryjny Bluvet w Wielgiem - 6 i 20 października 2021. Ta wyjątkowa lecznica pełni też funkcję domu tymczasowego dla chorych i bezdomnych psów i kotów. Pani doktor Joanna Szyplińska opowiedziała o funkcjonowaniu gabinetu, potrzebach zwierząt i tajnikach zawodu weterynarza. Pani Anna Protas-Strychalska wyjaśniła zasady opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt, podpowiadała jak pomagać zwierzętom odpowiedzialnie i na czym polega współpraca z Fundacją SOS Dalmatyńczyki. Największą atrakcją były oczywiście zwierzęta mieszkające w gabinecie, które podbiły serca młodzieży. Serdecznie dziękujemy obu paniom za poświęcony czas i cenne wskazówki.
Wolontariat SzkolnyNasza Mała Ojczyzna

12 października uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym historii oraz tradycjom Ziemi Dobrzyńskiej. Bardzo ciekawy wykład na temat zwyczajów i stroju dobrzyńskiego wygłosił Dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie- Pan Andrzej Szalkowski.


14 października - Dzień Edukacji NarodowejGALERIA ZDJĘĆ

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy w naszej szkole niezwykły dzień, jakim był Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie klas młodszych robili maski oraz inne ciekawe gadżety przedstawiające zwierzęta, uczniowie klas starszych projektowali koszulki oraz rozwiązywali wspólnie krzyżówki . W ramach akcji "Nakarm zwierzaka - Bezdomniaka '' wspólnie z wolontariatem szkolnym, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów i psów z "Kundelkowiska''.
 Uczniowie klasy III b wzięli również udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez OKiBGW. Na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "ZOO" dzieci wykonały bardzo ciekawe prace.Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia1 października to Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku klasy IV – VIII rywalizowały o tytuł Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia. Najlepszy wynik uzyskała klasa IV a – 100%.
W klasach III kilkoro uczniów bezbłędnie odpowiedziało na zadane przykłady. Niektórzy z trzecioklasistów muszą jeszcze poćwiczyć.
,,Tabliczkowy patrol'' miał okazję przepytać Wójta Gminy Wielgie p. Tadeusza Wiewiórskiego, panie Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły.
Gratulujemy wszystkim poprawnych odpowiedzi, a ci którzy zapomnieli tabliczki mnożenia będą mogli poprawić swój wynik za rok.

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków pod hasłem „Dzień wspólnoty, nauki i zabawy". W tym roku świętuje on swoją dwudziestą rocznicę powstania. W związku z powyższym uczniowie rozpoczęli uroczystość od challenge'u – próbowali wymówić „ Sto lat" w różnych językach europejskich.
Klasy młodsze I-III pracowały nad stworzeniem konturu, mapy, flagi i głównych zabytków państw, które uprzednio wylosowały i omówiły na lekcjach języka angielskiego. Ponadto dzieci przebrały się w kolory symbolizujące flagi tych państw.
Klasy starsze IV-VIII przygotowały występy prezentujące wiadomości na temat wylosowanych wcześniej państw Europy.28. Sprzątanie Świata- Myślę, więc nie śmiecę

Głównym celem tegorocznej akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne dotyczące celów akcji, dbałości o środowisko naturalne i utrwalania nawyku segregowania odpadów. Wiceprezes Fundacji "Większe, Mniejsze" w czasie spotkań z uczniami omawiał zagadnienia dotyczące gospodarowania w obiegu zamkniętym i jego wpływie na ochronę klimatu.
17 września uczniowie klas I-III zaopatrzeni w worki do segregacji śmieci i jednorazowe rękawiczki sprzątali park w okolicy starej szkoły. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie a czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość w otoczeniu.Warsztaty profilaktyczne

We wrześniu rozpoczęliśmy cykl spotkań „Wirtualny świat – szanse i zagrożenia" dla uczniów klas IV – VIII. Zajęcia prowadzone są przez psychologa i pedagoga Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lipnie.

UWAGA!!!

Zmiana godzin na trasie Teodorowo-Bętlewo-Płonczyn-Wylazłowo-Płonczynek o godzinie 14:20 od 27.09.2021r.(poniedziałek).

 Od dnia 27.09.2021r kurs do Teodorowa o godz. 13:55 zmieniony na 14:20.

Pozostałe kursy bez zmian.

Przyjazdy Szkoła Wielgie: godziny i przystanki zmiana od 27.09.2021

Rok szkolny 2021/2022

Lp.

Miejscowość/Przystanki

Godzina

Godzina

Godzina

Godzina

 1.  

Szkoła Wielgie

06:35

7:25

12:20

14:20

 1.  

Teodorowo, przystanek szkolny

-------

7:29

-------

14:23

 1.  

Teodorowo, przystanek szkolny

-------

7:31

-------

14:25

 1.  

Bętlewo (ul.Bętlewska), przystanek szkolny

-------

7:38

12:24

14:34

 1.  

Bętlewo (ul.Bętlewska), przystanek szkolny

-------

7:40

12:26

14:36

 1.  

Bętlewo (centrum, k.p.Marcinkowsich), przystanek szkolny

-------

7:42

12:28

14:38

 1.  

Bętlewo (świetlica), przystanek szkolny

-------

7:44

12:30

14:40

 1.  

Bętlewo, przystanek  PKS

-------

7:46

-------

-------

 1.  

Płonczyn

przystanek szkolny

06:48

-------

12:40

14:50

 1.  

Płonczyn Szkoła- przystanek szkolny

06:50

-------

12:42

14:52

 1.  

Wylazłowo przystanek PKS

06:54

-------

12:44

14:56

 1.  

Płonczynek przystanek PKS

06:57

-------

12:47

14:59

 1.  

Bętlewo przystanek PKS

07:00

-------

12:50

15:02

 1.  

Wielgie Szkoła

07:04

07:50

12:54

15:06

 1.  

Szacowana długość trasy/km/

18km

14km

18km

25km

 


„RĘCZNA NA ORLIKU"

 

18 września 2021r., drużyny dziewcząt i chłopców z rocznika 2010-2011 z Orlika Gminy Wielgie wzięły udział w wojewódzkim finale piłki ręcznej, który odbył się we Włocławku. Rozgrywki odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu „Piłka ręczna na Orliku" przeznaczonego dla dzieci interesujących się piłką ręczną lub dopiero zaczynających swoją przygodę z tą dyscypliną. Organizatorem projektu jest fundacja Orły Sportu, pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Drużyna chłopców zajęła I miejsce i awansowała do etapu ogólnopolskiego, będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w Kielcach o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Turniej ogólnopolski odbędzie się w dniach 1-3 października 2021r.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce.
Zawodników do turnieju przygotował Krzysztof Fydryszewski animator orlika w Wielgiem, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Czarnem.

Drużyna chłopców:
1. Kalinowski Dawid (kapitan) - SP Zaduszniki
2. Aleksander Kuchciński - SP Wielgie
3. Adam Jagiełło – SP Wielgie
4. Jakub Fydryszewski – SP Wielgie
5. Filip Kwiatkowski – SP Czarne
6. Miłosz Buczyński - SP Czarne
7. Jakub Dykowski - SP Czarne
8. Hubert Świątkowski - SP Czarne
9. Brajan Witkowski - SP Czarne

Drużyna dziewcząt:
1. Kinga Leszczyńska (kapitan) - SP Czarne
2. Oliwia Jankowska - SP Czarne
3. Martyna Kucińska - SP Czarne
4. Honorata Kwiatkowska - SP Czarne
5. Julia Kamińska - SP Wielgie
6. Alicja Sadowska - SP Wielgie
7. Julia Dynakowska - SP Wielgie
8. Maria Stasinowska - SP Zaduszniki


Ogólne warunki ubezpieczenia w roku szkolnym 2021/2022

Wszystkie dokumenty dotyczące ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków można znaleźć TUTAJ oraz w zakładce "DOKUMENTY".

W przypadku pojawienia się pytań:
OPIEKUN SZKOŁY w ramach NNW dzieci

Sylwia Rawska
Tel. 54 288 26 26, 608 835 444
e-mail: sylwia.rawska@op.pl
www.sylwiarawska-ubezpieczenia.pl

Nr polisy SP Wielgie 90000644909
Nr polisy Przedszkole 90000644974Zebranie Rady Rodziców

16 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Rady Rodziców.
Szczegółowe informacje oraz najważniejsze ustalenia znajdziecie Państwo TUTAJ.

Wycieczka z historią w tle

14 września 2021 r. uczniowie klas IV a, IV b i V a uczestniczyli w wycieczce do Biskupina. Celem tego wyjazdu było poznanie historii przyczyn powstania i upadku osady w Biskupinie oraz udział w warsztatach archeologicznych.Najwyższe odznaczenie dla nauczycieli

Pani Beata de Rosset i Pani Żaneta Świerczyńska z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odebrały najwyższe odznaczenie oświatowe - MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ. Tym prestiżowym odznaczeniem resortowym nasze SZANOWNE NAUCZYCIELKI zostały uhonorowane przez Ministra Edukacji i Nauki w ubiegłym roku, ale ograniczenia pandemiczne pozwoliły wręczyć je dopiero 16 września bieżącego roku. Serdeczne gratulacje!Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Naszym celem było zachęcenie uczniów do działania, wzbudzania w sobie kreatywności i rozwijania swoich pasji. Każdy z nas ma jakiś talent, po prostu należy go odkryć.
Zatem, do dzieła!!!

Wizyta gościa ze Stanów Zjednoczonych

14 września gościem w naszej szkole była policjantka ze Stanów Zjednoczonych. W klasach 7c i 7a uczniowie mogli poznać zasady waterpolo oraz poznać pracę policji w innym kraju. Uczniowie chętnie zadawali pytania w języku angielskim. Dla wszystkich była to cenna lekcja konwersacji. 
Wspomnienia z wakacji w klasach I-III

Wakacje to najwspanialszy czas w całym roku. Podczas ich trwania można w różny, ciekawy sposób spędzać wolne chwile. Jedni wyjeżdżają nad morze lub w góry, inni odwiedzają rodzinę w Polsce lub za granicą, a jeszcze inni zostają w domu. Niestety wakacje już skończone, a uczniom klas I - lll pozostały już tylko przepiękne wspomnienia.My też wzięliśmy udział w akcji "Narodowe czytanie"

Akcja "Narodowe czytanie" organizowana jest przez Prezydenta RP i polega na wspólnym czytaniu wybitnych dzieł literatury polskiej wybranych przez Głowę Państwa. Czytanie odbywa się zawsze w pierwszą sobotę września i biorą w niej udział dzieci, młodzież i dorośli na terenie całego kraju. Lekturą tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej odsłony akcji jest dzieło Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej", którego fragmenty poznaliśmy w piątek 3 września. Pani wicedyrektor mgr Elżbieta Olszewska przedstawiła urywek komedii uczniom klasy 4a, w pozostałych klasach czytali uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycielek języka polskiego. Uczniom klas I-III zaprezentowały fragmenty wychowawczynie i Pani Dyrektor OKiB gminy Wielgie.
Informacja

SZANOWNI RODZICE,
Wszyscy uczniowie naszej szkoły mają zapewniony odjazd o godz.16:00
Trasa odjazdu ustalana jest na bieżąco w zależności od potrzeb.


Ważne!!!

Prosimy o złożenie „Karty zgłoszenia dziecka na obiady w stołówce" do piątku 3 września 2021r.
Obiady będą wydawane od poniedziałku – 6 września.
W przypadki niezłożenia karty w wyznaczonym terminie obiady nie zostaną wydane.

Karta zgłoszenia dziecka na obiady do pobrania TUTAJ

1 września - Witaj Szkoło!

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.Ważna informacja dotycząca kursowania autobusu szkolnego

Szanowni Państwo, w zamieszczonym na stronie rozkładzie jazdy autobusów szkolnych znalazł się błąd, szczególy na zdjęciu poniżej (zaznaczenie na żółto).
Za zaistniałą omyłkę przepraszamy.Kursowanie autobusów szkolnych w dniu 1 września 2021r.

Szanowni Rodzice
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 01.09.2021r. autobusy kursują według obowiązującego rozkładu jazdy.
Odjazd dzieci po rozpoczęciu roku szkolnego około godziny 10:15.

 
Zarządzenie nr 11/2021

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem w sprawie ustalenia warunków korzystania z posiłków i opłat za przygotowanie i wydawanie posiłków w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem.

Pełna treść zarządzenia dostępna jest TUTAJ

Rozkład jazdy autobusów na rok szkolny 2021/2022

Nowy rozkład jazdy dostepny jest TUTAJ.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 o godz. 8.00.
Uczniów klas 1 w towarzystwie jednego z rodziców zapraszamy do sali widowiskowej (wejście od strony parkingu).
Uczniowie pozostałych klas witają nowy rok szkolny z wychowawcami w wyznaczonych salach:
2a-105
2b-107
3a-106
3b-203
4a-306
4b-304
5a-307
5b-226
6a-112
7a-216
7b-212
7c-224
8a-305
8b-317
8c- 114
Nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego ,tj. maseczka i dezynfekcja rąk. „Procedury bezpieczeństwa" dostępne są na stronie internetowej szkoły ( zakładka dokumenty).
Obowiązują dwa wejścia do szkoły:
- przez szatnię dla uczniów miejscowych
- od strony auli dla uczniów dowożonych.
Pamiętajcie o obuwiu zmiennym.
Czekamy na Was.
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem