Publiczne Przedszkole
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Dzień jeża
Święto Niepodległości
Dzień postaci z bajek
 

Jesienny spacer przedszkolakówDary jesieni

Jesienne dary lasu wyczarowane z pietruszki i ziemniaka.
Dzień Drzewa

10 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Drzewa. Również nasze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów tego święta.

 
Światowy Dzień Poczty oraz Znaczka Pocztowego
Kolorowe jabłuszka (galeria zdjęć)Powrót do odnowionego przedszkola 

Piątek był pierwszym dniem zabawy w nowym przedszkolu. Zobaczcie jak było.
Dzień chłopaka w przedszkoluOtwarcie przedszkola

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych,

1 października 2020 r. nastąpi uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola.
W związku z tym Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym przedszkola ma zaszczyt zaprosić Państwa na wizytę w naszym przedszkolu. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć nowy obiekt, w którym Wasze dzieci będą się bawić, uczyć i spędzać miło czas.
Wejście na teren przedszkola będzie możliwe w godzinach od 12.00 do 16.00.


Serdecznie zapraszamy!


Rada Rodziców Publicznego Przedszkola

Miło nam poinformować, że został wybrany skład Rady Rodziców naszego przedszkola:

przewodnicząca - p. Marta Myśliwiec
zastępca - p. Sylwia Tucholska
skarbnik - p. Justyna Kwapińska


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez sejm w 2015 roku, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkole uczciło to święto już w piątek 18 września:)
Rytmika w przedszkolu

W naszym przedszkolu poza zajęciami z umuzykalnienia dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach rytmiczno-muzycznych, które odbywają się 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki w godzinach 13.00-14.10.Witamy w przedszkolu!


Obecnie do Publicznego Przedszkola uczęszcza 102 dzieci. Funkcjonuje 5 grup: 3-latki, 4-latki, 5-latki oraz dwie zerówki. W tym roku stawiamy na sport, muzykę i ekologię. Z niecierpliwością czekamy na oddanie do użytku nowego budynku przedszkola.
Pomimo, iż przedszkole pracuje w warunkach reżimu sanitarnego, dzieci uczą się i bawią doskonale!
UWAGA! Dnia 14 września (poniedziałek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dla rodziców wszystkich grup przedszkolnych (5 grup - każda w swojej sali).


Informacja o spotkaniu

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych,
Dyrekcja i nauczyciele serdecznie zapraszają Państwa na pierwsze zebranie w poniedziałek, 31.08.2020r. o godzinie 16:00 w auli szkolnej.
Celem spotkania będzie omówienie zasad funkcjonowania przedszkola w roku 2020/2021.


Przedszkolaki dla Kacperka 

Ten tydzień w naszym przedszkolu minął bardzo szybko. Wszystkie myśli dzieci, rodziców i pracowników zajęte były nadchodzącą imprezą charytatywną "Słońce dla Kacperka", która odbędzie się już w sobotę 18 lipca  na placu przed szkołą w Wielgiem. Z tej też okazji w minionym tygodniu dzieci wraz z paniami przygotowywały: plakaty, serduszka, słoneczka, które pomogą przyozdobić tę ważną uroczystość. Wszystkich ludzi o dobrych serduszkach serdecznie zapraszamy by wzięli udział w tym wydarzeniu:)!
Zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego nauczycielki wychowania przedszkolnego przygotowały dla swoich podopiecznych cudowną niespodziankę - przedstawienie "Kaczka Dziwaczka".

Film:

Wkrótce wakacje...

W piątek 26.06.2020 roku dzieci wykonały piękną pracę plastyczną pt: "Wakacje".
Arbuzowe lato

Czwartek w przedszkolu był dniem arbuzowym. Dzieci wyklejały plastry arbuza plasteliną i pestkami dyni, a po obiadku zrobiły pyszny deser- arbuzowe szaszłyki.
Lody, lody, pyszne lody!

Dziś w przedszkolu dzień lodowy! Papierowy, pistacjowy, truskawkowo-waniliowy. Dzieci pięknie pracowały oraz ze smakiem lody zajadały.23 czerwca – Dzień Ojca

Z okazji tego pięknego święta wszystkim Tatusiom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, miłości, spełnienia marzeń oraz pociechy ze swoich cudownych dzieci.

Grono Pedagogiczne Publicznego Przedszkola w Wielgiem
W przedszkolu jest fajnie

Zabawa w przedszkolu nie ma końca. Dziś dzieciaczki udowodniły jak bardzo są twórcze malując farbami na folii a także uczestnicząc w zajęciach muzyczno-ruchowych.
Przedszkolaki bawią się i uczą

Nasze przedszkolaki każdego dnia chcą i mogą coś odkrywać.
Dziś miały okazję bawić się w kolorowym domku ustawionym na kwietnej łące. Wykazały się dużą kreatywnością i cudownie spędziły czas na świeżym powietrzu. Wiele radości sprawiła im także jazda na rowerach i hulajnogach.

 


Relacja z powrotu do przedszkola

Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Minęły nam w bardzo wesołej atmosferze. Dzieci spragnione nowych wrażeń z chęcią wykonywały prace plastyczne związane z tematyką wiosenną. Pogoda za oknem zaprosiła nas do zabawy na świeżym powietrzu, malując wiosenne obrazy kolorową kredą.Regulamin pobytu dzieci w przedszkolu
ZarządzeniePrzedszkola i punkty przedszkolne będą nadal zamknięte.

Informujemy, że 6 maja 2020 roku przedszkola i punkty przedszkolne w Gminie Wielgie nie zostaną uruchomione. Szczegółowe stanowisko w tej sprawie przedstawi w przyszłym tygodniu wójt Tadeusz Wiewiórski.


Komunikat

Szanowni Rodzice,
Informujemy, że wszystkie wnioski o przyjęcie do Publicznego Przedszkola w Wielgiem zostały rozpatrzone pozytywnie i Państwa dzieci znajdują się na liście przyjętych.
Przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym wnioski należy składać drogą elektroniczną e-mail: zpowiel@poczta.fm

Zapraszamy.

 


Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w formie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Publicznego Przedszkola w Wielgiem oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej będą podane do publicznej wiadomości po powrocie dzieci do szkoły.


Drodzy rodzice!


Przypominamy, iż 16 i 17 marca 2020 będą miały miejsce zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych.
Ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego zachęcamy do przesyłania wymaganych dokumentów drogą mailową na adres sekretariatu szkoły: zpowiel@poczta.fm
W temacie wiadomości prosimy wpisać "rekrutacja".


Uwaga!!!

W zakładce "Dokumenty" w punkcie "Regulamin rekrutacji do przedszkola" można pobrać wszystkie niezbędne do procedury dokumenty.Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia przedszkolaki z Publicznego Przedszkola oraz z grup "0" wystąpiły w prezencie dla swoich Babć i Dziadków. Było wiele radości, trochę wzruszeń, a także niezliczona ilość uścisków i buziaków dla najbliższych sercu ukochanych Babć i Dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane serduszka oraz zaprosiły swoich wyjątkowych gości na słodki poczęstunek.


Zabawa choinkowa

8 stycznia 2020r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Wielgiem wraz z oddziałami przedszkolnymi wzięły udział w choince noworocznej. Rodzice zadbali oto, by ich pociechy wyglądały w tym dniu wyjątkowo. Zabawa była bardzo radosna, a ukoronowaniem tańców i pląsów była wizyta bardzo lubianego gościa - Świętego Mikołaja, który przyniósł dzieciom piękne upominki.Święto pluszowego misiaZnamy swoje prawa 

20 listopada obchodziliśmy w przedszkolu 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat czym zajmuję się organizacja UNICEF.
W tym dniu dzieci były ubrane na biało-niebiesko w celu podkreślenia wagi tego święta."Święto dyni i pieczonego ziemniaka"

30 października w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem przedszkolaki obchodziły "Święto dyni i pieczonego ziemniaka". Wesołych gier i zabaw nie było końca. Dzieci brały też udział w różnych konkurencjach sportowych z użyciem dyni i ziemniaków. Na zakończenie zjadły wspólnie pyszny poczęstunek, gdzie główną rolę grały również te pyszne warzywa.
"Rodzinka jak malinka"

23 października w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem odbył się spektakl pod tytułem: "Rodzinka jak malinka" w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego "Magik" z Białegostoku. Spektakl ten miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie dzieci do wykonywania codziennych ćwiczeń gimnastycznych.Spacer na cmentarz

29 października 2019 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Wielgiem wraz z paniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na ich rodzinnych grobach. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane z Dniem Zadusznym i Wszystkich Świętych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.Dzień kundelka 

25 października dzieci z grupy starszaków z Publicznego Przedszkola zostały zaproszone do Biblioteki z okazji obchodów Dnia Kundelka. Spotkały tam wspaniałego psiego terapeutę – Ramzesa. Celem spotkania było wzbogacenie wiadomości dzieci na temat życia i zwyczajów psów, rozwijanie opiekuńczego i serdecznego stosunku do zwierząt, a także uwrażliwienie na bezpieczeństwo podczas kontaktów z psami. Dzieci były pod wrażeniem umiejętności Ramzesa, który nie tylko potrafił podać łapę, ale i przybić piątkę! Dzieci bardzo chętnie włączyły się też do akcji zbierania karmy dla Fundacji SOS Dalmatyńczyki i podopiecznych z „Kundelkowiska".
Dziękujemy za ciekawe zajęcia!Dzień chłopaka w grupie starszaków

Dzieci z grupy Starszaków z Publicznego Przedszkola uczciły DZIEŃ CHŁOPAKA wyjazdem do Multikina na film ANGRY BIRDS 2. Chłopcy otrzymali również pamiątkowe dyplomy z napisem: "Nawet Batman nie jest taki SUPER jak TY!"


Dzień chłopaka w grupie maluchów

4.10.2019r. dzieci z grupy biedronek z Publicznego Przedszkola w Wielgiem z okazji dnia chłopaka pojechały do Centrum Zabaw Rio we Włocławku.

Sprzątanie świata

Dzieci z Publicznego Przedszkola uczestniczyły w akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jej celem jest promowanie dbania o środowisko poprzez nieśmiecenie, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.
Europejski Dzień Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych dzieci z grupy "Motylków" zapoznały się z kuchniami świata. Po przeprowadzonej pogadance wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i przygotowali przepyszne gofry.

Pasowanie na przedszkolaka


"Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolnym dzieci, szczególnie tych, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy przekroczyły przedszkolne progi. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po złożeniu uroczystej przysięgi Pani Dyrektor za pomocą "czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego "aktu pasowania". Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem