Publiczne Przedszkole i oddziały zerowe

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

I KLASA - "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" - podręcznik i karty pracy (niebieska okładka). Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań.

ZERÓWKA (5-6 LATKI) - "Przychodzimy do Pana Boga". Podręczniki dla dzieci sześcioletnich (pomarańczowa okładka). Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań.


INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Podręcznik, który będzie obowiązywał w nowym roku szkolnym to
"Nowe przygody Olka i Ady BB+" wydawnictwa MAC EDUKACJA.


Podręcznik do języka angielskiego: "I love Boo" poziom B (wyd. MAC EDUKACJA).

Szczegółowe informacje u p. M. Pietrzak (sala 104).
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019

17.06.2019r. o godzinie 14.00 dzieci z Publicznego Przedszkola w Wielgiem uroczyście zakończyły rok przedszkolny 2018/2019.
Dla części dzieci był to również dzień zakończenia całego pobytu w przedszkolu.
Na samym początku występu starszaczki przepięknie zatańczyły Poloneza, a następnie z pomocą dzieci młodszych recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki w języku polskim, angielskim i włoskim.
Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów życzymy WSZYSTKIM DZIECIOM, słonecznych i przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Życzenia ślą
wszystkie Panie
z Publicznego Przedszola w Wielgiem.PIKNIK RODZINNY


W sobotę 08.06.2019r. na terenie Publicznego Przedszkola odbył się Piknik Rodzinny. W programie były zabawy rekreacyjno-zręcznościowe, zamek dmuchany, malowanie twarzy, słodka piniata zasponsorowana przez p. Sylwię Żabielską, loteria fantowa, pokazy baniek mydlanych, balonowe zoo, żywe maskotki oraz stoiska z przekąskami: grillowana kiełbasa, kaszanka, frytki, hot-dogi oraz pyszne ciasta upieczone przez rodziców.
Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne gorąco i serdecznie dziękują wszystkim rodzicom i sponsorom za ofiarowaną pomoc i życzliwość w organizacji pikniku.
W poniedziałek 10.06.2019r. za kwotę zebraną podczas pikniku przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim.
Dziękujemy.WYCIECZKA DO ZOO SAFARI BORYSEW

07.06.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego 02 wybrały się na wycieczkę do Zoo Safari Borysew.
W programie naszej wycieczki było zwiedzanie zoo kolejką z przewodnikiem. Podczas przejażdżki dzieci oglądały zwierzęta egzotyczne oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ich środowiska życia oraz zwyczajów. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach białe lwy i tygrysy. Uczestniczyliśmy też w zajęciach edukacyjnych , na których dowiedzieliśmy się ciekawostek o życiu jeży, szynszyli oraz żółwi. Dzieci spędziły również miło czas w Figlarni na dmuchanych zjeżdżalniach oraz ściankach wspinaczkowych .
W drodze powrotnej nasze pociechy dzieliły się wrażeniami, pokazywały zakupione pamiątki, a ci najbardziej zmęczeni po prostu smacznie drzemali.
DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE "01"

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału przedszkolnego 01 wybrały się na lody i gofry do pobliskiej cukierni. Ta słodka i jakże smaczna niespodzianka, w słoneczny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość.DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM


31 maja dzieci z Publicznego Przedszkola z okazji Dnia Dziecka udały się do pobliskiej cukierni „Ciasteczkowej Czarodziejki", gdzie miały okazję skosztować przepysznych gofrów.
DZIEŃ MAMY W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU

24 maja w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem obchodziliśmy Dzień Mamy. Piosenki, wiersze, a nawet wspólne tańce zaprezentowały maluszki i starszaczki w wyjątkowych nastrojach. My także pragniemy dołączyć się do życzeń. Wszystkim mamom życzymy: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

obejrzyj film TUTAJ

WYCIECZKA DO LIPNA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

08.05.2019r. dzieci z Publicznego Przedszkola wraz z paniami wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali na nasz przyjazd. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.
Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, szatnię, sale gimnastyczne, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska strój strażacki i przymierzyć hełm strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Wielką atrakcją była przejażdżka dzieci autem strażackim.
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE PT.: "ZUZIA W KRAINIE DOBROCI"

Czy warto być dobrym dla innych?
Odpowiedzi na to pytanie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wielgiem mogły znaleźć po obejrzanym teatrzyku pt. „ZUZIA W KRAINIE DOBROCI" wystawionego dla przedszkolaków dnia 06.05.2019r. przez Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik" z Białegostoku. Główna bohaterka Zuzia była niegrzecznym dzieckiem, śmiała się ze wszystkich i za karę urosły jej ośle uszy. Aby Zuzia znów była dziewczynką bez oślich uszu musiała wyruszyć w podróż do „Krainy dobroci". Na swojej drodze spotkała wielu przyjaciół, którym z chęcią pomagała. Po dotarciu do „Krainy dobroci" otrzymała magiczne jabłka, które miała zostawić dla siebie, ale tego nie zrobiła, gdyż obiecała je innym. Tym sposobem Zuzia straciła ośle uszy i zrozumiała, że bycie dobrym jest najważniejsze. Dzięki obejrzanemu przedstawieniu dzieci zauważyły, jak ważna jest pomoc dla drugiej osoby, że warto myśleć o innych i im pomagać.
Warto być miłym, życzliwym i uczynnym.WYCIECZKA DO WŁOCŁAWKA DO KUBUSIA

05.04.2019r. dzieci z Publicznego Przedszkola wraz z paniami wybrały się do Włocławka do Dziecięcej Krainy Kubuś.
Celem naszej wycieczki była, przede wszystkim integracja dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko.
Dzieci były zachwycone poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie znikał do końca dnia.ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "PANI WIOSNA"


W marcu 2019 roku dzieci 5-6 letnie z oddziału przedszkolnego i zerówek szkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym „PANI WIOSNA".
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni dzieci i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem otaczającego świata. Konkurs przygotowała Ewelina Kubiatowska.KOMUNIKAT!

Drodzy Rodzice, z powodu strajku nauczycieli poniedziałkowa wycieczka do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zostaje odwołana.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji zachęciłyśmy dzieci z oddziału przedszkolnego 01 do bardziej uważnego przyjrzenia się ptakom. Aby je obserwować nie trzeba robić dalekich wypraw – wystarczy wyjście do ogrodu czy parku. Nawet w mieście, wśród budynków możemy rozpocząć swoją przygodę z ptakami. Wystarczy spojrzeć na świat trochę innym okiem – z odrobiną uwagi i cierpliwości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały ptaki giganty.
PYSZNE ŚNIADANIE U PRZEDSZKOLAKÓW-
KANAPKI Z PASTĄ JAJECZNĄ

Pasta jajeczna jest pyszna i zdrowa. To doskonały pomysł na śniadanie nie tylko w Wielkanoc, dlatego Biedroneczki i Motyleczki wraz z paniami postanowiły przygotować wiosenną pastę ze szczypiorkiem, pomidorkiem, ogóreczkiem, rzodkieweczką...
Samodzielnie obrały i posiekały jajeczka wymieszały je z majonezem oraz solą i pieprzem. Następnie z dużą frajdą, samodzielnie według własnego pomysłu, przygotowały kanapeczki. Starszaczki ozdobiły kanapeczki szczypiorkiem, który wcześniej wyhodowali w doniczkach w przedszkolu.
Wszystkie dzieci spisały się na medal. Śniadanko smakowało wyśmienicie.

DZIEŃ GOFRA

25 marca w oddziale przedszkolnym 01 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ta pyszna, chrupiąca przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Sami również postanowiliśmy zrobić gofry. Mniam, mniam, mniam... Takie słowa wypowiadały dziś nasze wspaniałe przedszkolaki.
DZIEŃ PIZZY

9 lutego w oddziale przedszkolnym 01 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zanim zaczęliśmy przygotowywać pizzę dowiedzieliśmy się trochę o jej historii : skąd pochodzi, jakie są ich rodzaje, jakich produktów trzeba użyć żeby ją upiec. Następnie wcześniej przygotowane ciasto smarowaliśmy sosem pomidorowym, układaliśmy wędlinę i posypywaliśmy serem. Najtrudniejszy był czas oczekiwania. Był to doskonały dzień na pyszny smakołyk.PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

21 marca 2019r. maluszki i starszaczki z Publicznego Przedszkola w Wielgiem uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę oraz pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z paniami oraz własnoręcznie wykonanymi kwiatkami i z opaskami na głowach wybrały się do pobliskiego parku by powitać WIOSNĘ. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. W przedszkolu pojawiła się kolorowa i radosna Marzanna, która oznacza koniec zimy oraz początek kalendarzowej wiosny. Tego samego dnia dzieci z Oddziału przedszkolnego 02 wraz ze swoimi paniami: p. Marzeną Pietrzak i p. Anią Kolczyńską, świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wybrały się do Włocławka do Multikina na bajkę pt. "Corgi, psiak Królowej ". Przed wejściem do kina dzieci spacerowały, oddychając świeżym, ciepłym powietrzem, które przyniosła nam Pani Wiosna.  Nudy w kinie nie było - dużo śmiesznych wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone, uśmiechnięte, buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego przysłowiowego "Dnia Wagarowicza".Dzieci z oddziału przedszkolnego 01 również przywitały wiosnę. Głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Pracując w grupach przedszkolaki próbowały narysować Panią Wiosnę. Następnie założyliśmy wiosenny ogródek. Posialiśmy owies, rzeżuchę, rzodkiewkę a także posadziliśmy cebulę. W radosnym korowodzie poszliśmy na spacer. Z uśmiechem na buzi wróciliśmy do przedszkola.DZIEŃ KOBIET

8 marca dla wszystkich pań i dziewczynek jest szczególny. W tym wyjątkowym dniu chłopcy z oddziału przedszkolnego 01 składali życzenia koleżankom i swoim ciociom. Były również cukierki, upominki i kwiaty. Ciocie i dziewczynki wszystkim chłopcom bardzo dzięku.SADZIMY KWIATKI W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU

We wtorek 26.03.2019r. przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą pań posadziły wiosenne kwiaty. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia kwiatków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć „Od cebulki do roślinki" podczas których dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.ROBIMY WIOSENNE PTASZKI

Maluszki z Publicznego Przedszkola na zajęciach plastycznych wykonały postacie ptaszków z nadmuchanego wcześniej balonu. Frajdy było co nie miara.DZIEŃ PIEKARZA I CUKIERNIKA

15 marca 2019r. Biedroneczki i Motylki uczciły Dzień Piekarzy i Cukierników. Dzieci tego dnia miały okazję na chwilę wcielić się w rolę prawdziwych cukierników. Najpierw rozmawialiśmy o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika. Następnie, umywszy najpierw ręce rozpoczęliśmy przygotowania. W pierwszej kolejności sprawdziliśmy czy posiadamy wszystkie niezbędne składniki, a po ich dodaniu czy powstałe ciasto ma odpowiednią konsystencje. Mając całkowitą pewność pani Agnieszka umieściła muffinki w szkolnym piecu. Zapach unoszący się po całym przedszkolu powodował ciągły wzrost dziecięcego apetytu. Po długich oczekiwaniach nasi milusińscy mogli skosztować własnoręcznie wykonanych wypieków.
Muffinki smakowały wyśmienicie.SADZIMY CEBULĘ

12 marca 2019r. starszaki z Publicznego Przedszkola spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli.
Przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypaliśmy ziemię do doniczek przyniesionych przez dzieci, następnie zasadziliśmy cebulę i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny, zdrowy szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!
Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli posmakować szczypiorku z naszego przedszkolnego ogródka.DZIEŃ KOBIET W ODZIALE PRZEDSZKOLNYM 02

8 marca to wyjątkowy dzień w roku.Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z Oddziału przedszkolnego 02 składali życzenia dziewczynom i swoim paniom. Były słodkości, muzyka i piękne kwiaty. Z dziecięcych twarzyczek uśmiech nie schodził przez cały dzień, nasi chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Byli bardzo mili, uczynni i sympatyczni. Panie oraz dziewczynki z Oddziału przedszkolnego 02 bardzo dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i oczywiście za pamięć.DZIEŃ KOBIET W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU

8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym wyjątkowym dniu wszyscy chłopcy zaśpiewali piosenkę pt. „Zapamiętaj sobie, dzisiaj jest Dzień Kobiet" oraz obdarowali wszystkie dziewczyny własnoręcznie wykonanymi kwiatkami, a także Kinder Niespodziankami. Na tą okazję specjalnie przyjechał Teatr Profilaktyczny Edukacja i animacja "Magik" z Białegostoku, który przedstawił spektakl, pt. "Skrzynia pełna skarbów".U FRYZJERA 

06.03.2019r. Dzieci z Oddziału przedszkolnego 02 wybrały się wraz z paniami do pobliskiego salonu fryzjerskiego do Pani Żanety Dąbrowskiej. Przedszkolaki miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Wizyta w salonie Pani Żanety sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Bardzo dziękujemy Pani Żanecie Dąbrowskiej za serdeczne i miłe spotkanie.
TŁUSTY CZWARTEK

„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty."


Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycję i obrzędy związane z TŁUSTYM CZWARTKIEM. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z lukrem oraz chruścików wykonanych przez naszych przedszkolaków.DZIEŃ DINOZAURA

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować naszych przedszkolaków. Święto tych prehistorycznych gadów można spędzić na wiele sposobów - jest to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o istnieniu stworów, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.BAL KARNAWAŁOWY

1 lutego dzieci z Publicznego Przedszkola, Punktu Przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych 1 i 2 bawiły się na balu karnawałowym. Tego dnia już od rana pojawiły się w salach kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane za bohaterów ulubionych bajek nie mogły doczekać się wspólnej zabawy.Na tę wyjątkową okazję zaproszono animatorki, które zachęcały wszystkich do tańca przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Szczególnymi gośćmi byli: Masza, Minionek, Minnie, Mickey, Marshall. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
DZIEŃ KOTA

15 lutego 2019r.w bibliotece szkolnej zorganizowany był Światowy Dzień Kota. Uczestnikami spotkania byli najmłodsi czytelnicy biblioteki z oddziału przedszkolnego 01 i 02. Biletem wstępu była saszetka karmy dla kotów, a zebrany pokarm przekazany dla kotów wolno żyjących. Gościem zaproszonym na spotkanie z dziećmi była Pani Iwona Kowalska ze swoją cudowną kotką Astrid. Pani Iwona opowiedziała dzieciom różne ciekawostki na temat kotów oraz ich przyzwyczajeniach i nawykach. W trakcie spotkania dzieci mogły zaprzyjaźnić się z Astrid, która chętnie poznawała nowe otoczenie. Dużo radości sprawiło dzieciom ozdabianie "kocich" masek. Na zakończenie dzieci obejrzały piękną wystawkę nt. kotów z różnych bajek. Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie.KONKURS PLASTYCZNY "MASKA KARNAWAŁOWA"

W styczniu 2019 roku dzieci 5-6 letnie z oddziału przedszkolnego i zerówek szkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym „Maska karnawałowa".
Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji karnawałowych, rozwijanie wyobraźni dzieci oraz wzbogacenie różnorodnych form i technik plastycznych. Konkurs przygotowała Ewelina Kubiatowska. Prace plastyczne zostały ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury.

I miejsce- Zuzanna Żebrowska (oddział 5-6 latków)
II miejsce- Lena Kalinowska (oddział 5-6 latków)
III miejsce- Jakub Zieliński (oddział zerowy 02)


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

10 stycznia dzieci z Publicznego Przedszkola i oddziałów przedszkolnych 1 i 2 ponownie zaprezentowały Jasełka bożonarodzeniowe dla swoich babć i dziadków. Oprócz występów przygotowany został słodki poczęstunek oraz własnoręcznie zrobione upominki. W imieniu zaproszonych gości głos zabrała pani dyrektor Dorota Pączek-Bazela oraz pani Ewa Jankowska - była dyrektorka a obecnie babcia jednego z przedszkolaków, które serdecznie podziękowały i złożyły życzenia drogim babciom i dziadkom.REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA 
2019/2020

Drodzy Rodzice, TUTAJ możecie pobrać wszelkie dokumenty niezbędne do zapisu dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

JASEŁKA

 

Dzieci z publicznego przedszkola oraz z oddziałów przedszkolnych 1 i 2 postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej scenografii. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem p. Krzysztofa Zielińskiego zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki. Jasełka obejrzała cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas również podopieczni DPS z Nowej Wsi. Po przedstawieniu dyrektor p. Dorota Pączek-Bazela oraz p. Halina Sztypka życzyły wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Dzieci z Publicznego Przedszkola uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminy Wielgie. Przedszkolaki wykonały mikołaje oraz kartki świąteczne. W przerwie pani Kasia Kwiecińska przeczytała naszym milusińskim opowiadanie Justyny Bednarek pt. „Babcocha".
/red. M. Wysocka/PRZYGODA WILKA I ZAJĄCA

Dnia 07.12.2018 r. oddział przedszkolny - grupa 02 wraz z klasą III b i wychowawczyniami, wybrała się do Włocławka, gdzie  obejrzały widowisko muzyczne pt." Przygody Wilka i Zająca ". Musical wystawiła Łódzka Agencja Koncertowa. Dzieci poprzez zabawę uczyły się właściwych zachowań ekologicznych i wychowawczych. Wspaniała oprawa muzyczna, scenografia, gra aktorów oraz efekty świetlne zachwyciły młodych widzów. Na koniec spektaklu spośród wszystkich widzów wylosowane zostało 10 osób, które otrzymały drobne upominki oraz zaprezentowały się na scenie z aktorami. Ku naszemu zaskoczeniu i ogromnej radości, wśród wylosowanych osób, był również uczeń naszej grupy Artur Szląskiewicz. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
/red. A. Kolczyńska/MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU


6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki – obchodzone są na całym świecie. W Polsce, święto to, kojarzy się nieodłącznie z prezentami pozostawionymi przez Św. Mikołaja w bucie lub pod poduszką. W sposób szczególny na wizytę Św. Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi, dlatego też w czwartek 6 grudnia długo oczekiwany gość odwiedził również dzieci z Publicznego Przedszkola w Wielgiem. Oprócz pełnego worka prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne oraz, żeby słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Przedszkolaki gorąco przyjęły gościa odwdzięczając się wierszem pt. „Mikołaj" i piosenką pt. „Święty Mikołaj jest tuż, tuż". Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.
Na zakończenie dzieci z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
/red. M. Wysocka/KONKURS SKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW
„Oszczędzaj w SKO!"

 

W listopadzie dzieci z zerówek szkolnych 0-1 i 0-2 oraz z oddziałów przedszkola 3-4 i 5-6 latków wzięły udział w Konkursie plastycznym na kolorowankę o tematyce „Oszczędzaj w SKO".

Konkurs był adresowany do członków SKO i wzięło w nim udział 32 przedszkolaków.

Konkurs miał na celu zachęcić dzieci do oszczędzania, zbierania pieniążków na określony cel, a także zachęcenia innych do ich gromadzenia w SKO.

Kolorowanki, które zostały wykonane przez przedszkolaków były kolorowe, staranne i pokazywały, że włożyły w nie dużo pracy i serca.
Toteż za ten wkład wszystkie otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy.

Wyróżnione zostały prace przedszkolaków:

- z oddziałów zerowych 0-1 i 0-2:
Wiktor Brauer
Aleksandra Lewandowska
Amelia Dąbrowska
Gabriela Gajewska
Szymon Niedzielski

- z oddziałów 3-4 i 5-6- latków:
Zofia Matera
Aleksandra Wieczorek
Maciej Kwapiński
Emilia Ziółkowska
Marta Ziółkowska
Lena Kalinowska

Podziękować należy również wychowawczyniom przedszkola p. Monice Wysockiej i p. Marlenie Poznańskiej oraz wychowawczyniom zerówek p. Marzenie Pietrzak, p. Annie Kolczyńskiej, p. Justynie Wiśniewskiej i p. Edycie Kwiecińskiej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i liczymy na ich dalsze zaangażowanie w oszczędzaniu w SKO.

Organizatorzy konkursu:
opiekunowie SKO: Renata Fornalska i Monika Wysocka
/red. R. Fornalska/
POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA

Maluszki i starszaczki z Publicznego Przedszkola w Wielgiem miały okazję zapoznać się z zawodem jakim wykonuje kucharz, piekarz oraz cukiernik. Dzieci zapoznały się z przedmiotami, urządzeniami, produktami spożywczymi oraz z zasadami bezpieczeństwa, które dotyczą wykonywanej pracy kucharza, piekarza, cukiernika. Następnie wraz z paniami wykonały przepyszne pierniczki świąteczne.
/red. M. Wysocka/
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - PUBLICZNE PRZEDSZKOLE

26 listopada 2018r. Maluszki i Starszaczki z Publicznego Przedszkola w Wielgiem udały się do biblioteki na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolaczek przyniósł ze sobą swojego ulubionego pluszaczka - misia. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia oraz zapoznały się z różnymi gatunkami niedźwiedzi na świecie, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Misie w książce, przyrodzie i na ekranie". Dzieci utrwaliły sobie także nazwy znanych bajkowych bohaterów takich jak: Kubuś Puchatek, Miś Teddy, Miś Koralgol, Miś Uszatek. Efektem końcowym było wykonanie przez dzieci zakładki do książek w postaci misia oraz zaśpiewanie piosenki z pokazywaniem pt. „Misio mniam, mniam".
/red. M. Wysocka/DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE "02"

 25 listopada 2018r. swoje święto obchodził przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś! Do wspólnego świętowania zaprosiła oddział przedszkolny 02 biblioteka szkolna. Każde z dzieci przyniosło ze sobą ulubioną maskotkę misia i coś o niej opowiedziało. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Misie w książce, przyrodzie i na ekranie". Dzieci rozwiązywały  zagadki misiów oraz śpiewały piosenkę pt. "Jadą, jadą misie".Efektem końcowym były wykonane własnoręcznie zakładki do książek w postaci misia. Podczas zajęć panowała cudowna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za gościnę. Oddział przedszkolny 02 wraz z paniami.
/red. A. Kolczyńska/DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE "01"

23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego 01 świętowały Dzień Pluszowego Misia. Specjalnym gościem była pani dyrektor Dorota Pączek-Bazela. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Naszą uroczystość zaczęłyśmy od przywitania naszych sześciolatków i ich misiów. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach oraz zabawach z chustą animacyjną. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, zrobiły misia z papieru. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta smoka Koko, który zapoznał dzieci z historią pluszowego misia oraz wręczył słodkie upominki. Ciekawą atrakcją był ogromny miś przyniesiony przez Gabrysia, z którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz radosnej wspólnej zabawy.
/red. J. Wiśniewska/GRUPA "02" Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

20 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 02 odwiedziły bibliotekę szkolną. Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym przyjęciem przez Panią Katarzyną Kwiecińską. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Poznaliśmy podstawowe reguły zachowania się w bibliotece, a także dowiedzieliśmy się dlaczego należy szanować książki. Następnie z uwagą i zainteresowaniem dzieci wysłuchały "Listu do Św.Mikołaja" czytanego przez Panią Kasię. Po wysłuchaniu listu, dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem oraz miały możliwość swobodnego wypowiedzenia się. Spotkanie upłynęło w miłej, wesołej atmosferze.Bardzo dziękujemy!
/red. A. Kolczyńska/
GRUPA "02" POZNAJE PRACĘ WETERYNARZA

20 listopada 2018r. oddział przedszkolny 02 wraz z paniami wybrał się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego BluVet w Wielgiem. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pracy i leczenia. Pani doktor weterynarii Joanna Szyplińska opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontrakcie ze zwierzętami. Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 pięknie dziękują za miłe spotkanie!
SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ KUNDELKOWISKA Z FUNDACJI S.O.S DALMATYŃCZYKI

16 listopada Maluszki i Starszaczki z Publicznego Przedszkola w Wielgiem oraz dzieci z oddziału zerowego 02 spotkały się z panią Anna Strychalską – wolontariuszką Kundelkowiska z „Fundacji S.O.S Dalmatyńczyki". Głównym bohaterem spotkania był pies Dafi.
W czasie tego spotkania dzieci poznały tajniki życia psów, nauczyły się, jak postępować z psem, jak się przy nim zachowywać, jak głaskać, jak karmić i pielęgnować.
Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i relaksujące, ponieważ rytmiczne głaskanie Dafiego pozytywnie wpłynęło na dobre samopoczucie wszystkich dzieci.KONKURS PLASTYCZNY „PLAKAT Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"

09 listopada dzieci z Publicznego Przedszkola oraz dzieci z oddziału 02 wraz z paniami pojechały do Niepublicznego Przedszkola „Zielona Kraina" do Krojczyna na rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Plakat z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę". Celem konkursu było budowanie wśród dzieci przywiązania do tradycji historii własnego kraju, uczczenie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.: IGRASZKI CZARODZIEJKI HONORATKI"

13 listopada Publiczne Przedszkole w Wielgiem odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik" z Białegostoku. Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „Igraszki czarodziejki Honoratki". Celem przedstawienia było zachęcanie dzieci do dbania o przyrodę, ukazanie wpływu człowieka na różne elementy środowiska oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan otaczającego nas świata.BIAŁO-CZERWONY POKAZ MODY

07 listopada był dniem niezwykłym. Tego dnia nasze sześciolatki zamieniły się w modeli i modelki i wzięły udział w pokazie mody „Biało-Czerwoni" zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała". Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Wielgie Tadeusz Wiewiórski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach Zofia Kuczmarska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarnem Joanna Cieślak, zastępca dyrektora Ośrodka Kultury i Biblioteki Magdalena Szczupacka, rodzice uczniowie i nauczyciele. Obecnością swą zaszczyciły nas również: dyrektor Dorota Pączek-Bazela i wicedyrektor Bożena El-Maaytah Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem. Patronat nad pokazem objęła pani Halina Sztypka. Uczestniczyły w nim dzieci z:

• oddziału przedszkolnego 01, 02 w Wielgiem,

• Publicznego Przedszkola w Wielgiem,

• oddziału przedszkolnego w Zadusznikach,

• oddziału przedszkolnego w Czarnem.

Chłopcy i dziewczęta dumnie prezentowali się we wspaniale przygotowanych strojach patriotycznych, maszerując po złotym dywanie w rytm przygotowanej muzyki. Część artystyczną zaprezentowały dzieci z punktu przedszkolnego oraz z oddziału 01. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział w pokazie. Było wyjątkowo, radośnie i BIAŁO – CZERWONO! Mamy nadzieję, że to wydarzenie obudziło w dzieciach patriotyzm oraz pozwoliło odkryć w sobie odwagę przed publiczną autoprezentacją. Organizatorami pokazu były Edyta Kwiecińska i Justyna Wiśniewska. Współorganizatorami były Małgorzata Kasińska, Małgorzata Spryszyńska, Emilia Jankowska, Aleksandra Pokłacka.„ELEMENTARZ MŁODEGO PATRIOTY"

11 listopada obchodzimy 100-lecie Narodowego Święta Niepodległości, które jest dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
Artyści Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik" z Białegostoku zaprezentowali maluszkom i starszaczkom z Publicznego Przedszkola w Wielgiem, przedstawienie teatralne pt.: „ELEMENTARZ MŁODEGO PATRIOTY", które przybliżyło dzieciom symbole narodowe takie jak: hymn Polski, flagę Polski, godło Polski oraz wybitnych patriotów, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.Dzień postaci z bajek

Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby tak sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z Publicznego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Czarnem, gdzie obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów tej szkoły pt. „Czerwony Kapturek". Następnie zaprezentowały się w strojach bajkowych podczas zabawy tanecznej oraz skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez gospodarzy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Dzień Wszystkich Świętych

Pierwszego listopada obchodzimy DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że jest to czas ciszy i zadumy. W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły cmentarz by wraz ze swoimi paniami i panią Dyrektor zapalić znicze na miejscach pamięci.
Na koniec w ciszy i skupieniu wszyscy pomodlili się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu."Halloween" po angielsku

Nauka języka obcego to nie tylko poznawanie
nowych słówek i konstrukcji gramatycznych. Nauka języka to także kontakt z kulturą kraju, gdzie mówi się w danym języku. Dlatego właśnie w oddziałach zerowych i w grupie maluszków na języku angielskim została przeprowadzona lekcja okolicznościowa na temat Halloween.
Podczas lekcji dzieci poznały podstawowe słownictwo dotyczące tej tradycji, wysłuchały też krótkiej historii o tym, skąd się wziął zwyczaj obchodzenia „Halloween". Nie zabrakło też dobrej zabawy przy piosence „Knock, knock, trick or treat" oraz przy robieniu „strasznych" zdjęć, które prezentujemy w galerii poniżej.Zdjęcia dzieci z oddziału 2

Zdjęcia starszaków z przedszkola

Zdjęcia maluszków z przedszkola


Dzień dyni w Publicznym Przedszkolu

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki biedroneczki i motylki w poniedziałek 29 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci tego dnia zapoznały się z krótką charakterystyką warzywa, jakim jest dynia. Posłuchały krótkiego opowiadania pt.: „Dynia" oraz wzięły udział w konkursie: „Dyniowe kręgle".
W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Dzieci z pomocą pań przygotowały przepyszne ciasto dyniowe, które po upieczeniu mogły posmakować oceniając walory smakowe.
Ten dzień był pełen wrażeń i radości.Poczytaj mi...

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyraża ekspresję dziecięcą. W oddziale przedszkolnym 02 w każdy poniedziałek odwiedzają nas wyjątkowi goście, osoby powszechnie znane. Akcję zainaugurowały panie z oddziału przedszkolnego: pani Marzenka i pani Ania, które jako pierwsze przeczytały dzieciom bajki. Pani Marzenka czytała bajkę „Franklin jest starszym bratem" , a pani Ania „Głodne kaczątko". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. W poniedziałek 21.10.2018 r. swoje umiejętności narratorskie zaprezentowała pani pedagog Sylwia Izdebska , która przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną pt. „Do odważnych świat należy ". Pani pedagog zachęcała, aby dzieci prosiły swoich rodziców o codzienne, wieczorne czytanie bajek do snu. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Jak na początek, akcja jest bardzo udana, a dzieci bardzo zadowolone. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.W końcu przyszła jesień...

19 października dzieci z oddziału przedszkolnego O1 z ciociami wybrały się na spacer do parku. Pogoda nam sprzyjała, a park to piękne miejsce, szczególnie gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Dzieci podziwiały jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Zbierając liście poddaliśmy się spontanicznej zabawie, dzieci bawiły się podrzucając różnobarwne liście. Przedszkolaki zapoznały się z historią dawnej szkoły mieszczącej się w parku, a także z Pomnikiem Przyrody – drzewem buk. Zadowoleni z bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszego przedszkola.Sto pocztówek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Dzieci z oddziału "0" 1 biorą udział w akcji "Sto pocztówek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości". Poprzez wysyłanie pocztówek do dzieci z przedszkoli w całej Polsce łączymy się, aby w ten sposób świętować setną rocznicę. Dodatkowo, promujemy w całej Polsce naszą małą ojczyznę – Wielgie. Ciocia Edyta zaprojektowała pocztówki, a dzieci pięknie je ozdobiły. Pracy było bardzo dużo, ale wspólnymi siłami można zrobić wszystko. 50 pocztówek już zostało wysłanych. Czekamy na odzew z przedszkoli z całej Polski.Owocowe szaszłyki

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z grupy 01. Dzieci na zajęcia przyniosły swoje ulubione owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. W tym dniu dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było pokrojenie owoców na kawałki, a następnie nadziewanie na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie dało im wiele satysfakcji i radości.Spotkanie z pielęgniarką

W środę 17.10.2018r. gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym 02 panią pielęgniarkę, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów. Dzieci utrwaliły, w jaki sposób i kiedy myć zęby, aby były piękne. Pani pielęgniarka pokazała również dzieciom, jak prawidłowo szczotkować zęby. Mówiła o leczeniu zębów mlecznych i znaczeniu fluoryzacji. Zachęcała dzieci, aby częściej odwiedzały stomatologa. Wszystkie wskazówki pani pielęgniarki zostaną na pewno wykorzystane przez dzieci podczas codziennej higieny jamy ustnej. Przedszkolaki oddziału 02 wiedzą dlaczego należy pielęgnować zęby oraz, że czyste zęby to warunek zachowania ich w dobrym stanie, co przyczynia się do wyraźnej mowy, ładnego uśmiechu i lepszego samopoczucia.Zabawa w "Kubusiu"

Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z oddziału przedszkolnego O1 oraz Punktu Przedszkolnego wraz z ciociami wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw KUBUŚ we Włocławku. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Półtorej godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieci były zachwycone poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.Dzień Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby.

W poniedziałek 15 października w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Dzieci zapoznały się z historią ziemniaka, jego pochodzeniem, budową oraz różnymi określeniami nazwy: bulba, grula, pyra, kartofel. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w konkurencjach pt.: „Rzut do celu", „Wykopki", „Ziemniaczany slalom", „Pozbieramy ziemniaki". Dzieci wykonały również swojego ziemniaczanego ludzika. Impreza zakończyła się ziemniaczanym poczęstunkiem.Z wizytą w ośrodku zdrowia

15.10.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 02 wraz z paniami odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Wielgiem aby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia. W ośrodku powitała nas pani pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom o trudnej i odpowiedzialnej pracy lekarzy i pielęgniarek .Wytłumaczyła nam jak należy zachowywać się w takim miejscu i na czym polega jej praca. Pani pielęgniarka pokazała nam pomieszczenia, wykorzystywane sprzęty i narzędzia. Wycieczka była cennym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że pobyt u lekarza nie będzie już kojarzył się naszym przedszkolakom z lękiem. Wiemy już, że nie należy bać się wizyt i zabiegów medycznych, gdyż pomagają one naszemu zdrowiu .Na pamiątkę tej wizyty dzieci otrzymały znaczki dzielnego pacjenta, a od siebie, za miłe spotkanie i zapoznanie z funkcjonowaniem ośrodka zdrowia, dzieci serdecznie podziękowały i ofiarowały dyplom z podziękowaniem.
Dzień Uśmiechu w oddziale 02

05.10.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu, do którego przyłączyła się również nasza grupa oddziału przedszkolnego 02 wraz z paniami: panią Marzenką i panią Anią. Tego dnia wszystkie nasze dzieci przyszły do szkoły ubrane na kolor żółty, jako symbol żółtej, uśmiechniętej buźki. Każdy przedszkolak dostał również znaczek uśmiechniętej buzi na pamiątkę tego szczególnego dnia. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły jedynie uśmiechy na twarzach, a panie nauczycielki postarały się, aby gościł on na twarzach dzieci przez cały dzień. Były zabawy, konkursy, malowanie buziek kredkami oraz pyszne słodycze.
W podziękowaniu za udział otrzymaliśmy od organizatorów wspaniały dyplom dla naszej klasy.
Był to radosny i uśmiechnięty dzień. Życzymy, aby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach naszych przedszkolaków, ich rodzin i wszystkich ludzi na całym świecie.
Dziękujemy za zaproszenie.
Pasowanie na przedszkolaka

5 październik był wyjątkowym dniem dla naszych milusińskich, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli prób przedszkola. Przez kilka dni dzieci nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na małej przedszkolnej scenie. I stało się. W piątek odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka". Wszystkie Przedszkolaki dzielnie stawiły czoła wyzwaniu i odważnie się zaprezentowały. Swoim radosnym występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola. Z wielką dumą i przejęciem powtórzyły słowa przyrzeczenia, a pani dyrektor dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną kolorową kredką. Wszystkie Biedronki i Motylki otrzymały pamiątkowy dyplom. Następnie wszystkie dzieci zasiadły do stołów na poczęstunek.
Zabawy końca nie było widać, były jeszcze tańce hulańce...
Robimy pyszną, zdrową sałatkę jarzynową

1 października dzieci z grupy biedronek i motyli zamieniły się w kucharzy. Każdy przyniósł w tym dniu produkty i narzędzia niezbędne do przygotowania sałatki jarzynowej.
Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych jej składników. Podczas robienia sałatki dzieci nauczyły się, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!
Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)
Dzień Chłopaka w oddziale 02

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą towarzyszyły im przez cale życie . Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka, który odbył się w naszej klasie w Oddziale przedszkolnym 02 28.09.2018r. Dziewczynki wraz z paniami: panią Marzeną Pietrzak i panią Anią Kolczyńską złożyły chłopcom najlepsze życzenia i odśpiewały głośno "Sto lat". Z racji święta chłopcy tego dnia byli wyróżnieni i rozpieszczani. Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dzień upłynął nam w miłej, ciepłej i radosnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, a chłopcy już dziś obmyślają, jakie niespodzianki przygotować swoim koleżankom z okazji ich święta.
Dzień Chłopaka w Publicznym Przedszkolu


„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy Serdecznie Chłopaka Każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!"
28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały uroczyste „Sto lat" oraz złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia. Z okazji święta chłopcy otrzymali od swoich przedszkolnych koleżanek - specjalne medale i dyplomy „Super Chłopaka". Nie zabrakło również drobnych upominków dla dziewczynek i chłopców ufundowanych przez rodziców.

Przedstawienie teatralne pt.: „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

28 września Publiczne Przedszkole w Wielgiem odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik" z Białegostoku. Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK" . Plastuś to mały ludzik ulepiony z czerwonej i zielonej plasteliny przez pierwszoklasistkę Tosię. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: gumka myszka, ołówek, stalówka, pióro i scyzoryk. Plastuś jest odważny, uczynny i sympatyczny. Bardzo lubi Tosię i stara się jej pomagać w różnych kłopotach...Dzień przedszkolaka w oddziale 0"1"

„Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały!" Pod takim hasłem 20 września w oddziale przedszkolnym 0"1" odbyło się święto przedszkolaków. Nasi milusińscy zaciekawieni i nieco zaskoczeni wędrowali ochoczo do swojej sali przy dźwiękach wesołych piosenek. Czekały na nich zabawy i atrakcje przygotowane przez ciocie Edytkę i Justynkę. Po smacznym śniadaniu dzieci wysłuchały informacji o przebiegu obchodów tego dnia. Rozpoczęły się szalone tańce i pląsy przy wesołej muzyce z repertuaru dziecięcego przeplatane konkursami i zabawami integracyjnymi. Wiele śmiechu dostarczyła dzieciom zabawa z konfetti i balonami, które same ozdobiły. Dużą niespodzianką była fotobudka oraz malowanie przez ciocię Edytkę buziek naszych sześciolatków. Nie zabrakło również słodkiej przekąski. Zabawa zakończyła się pożegnaniem i wręczeniem dzieciom pamiątkowych medali.
Przedszkolaki sprzątają świat

Wzorem lat ubiegłych nasze przedszkole włączyło się w akcję „Sprzątanie świata - Polska". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmi „AKCJA-SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2X CZYŚCIEJ". Celem akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów oraz budowanie świadomości ekologicznej poprzez poszanowanie środowiska, oszczędność wody i energii. Przed przystąpieniem do akcji dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami, co oznacza słowo „recykling" oraz do jakich pojemników, worków wrzucamy odpady (szkło-kolor zielony, plastik, metal – kolor żółty, papier – kolor niebieski. Następnie 3-4-latki oraz 5-6-latki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać „Naszą Ziemię". Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali ochronne rękawiczki, aby pozbierać śmieci na pobliskim placu zabaw.
20 września - Ogólnopolski Dzień PrzedszkolakaZebranie z rodzicami

Uprzejmie informujemy, że dnia 20.09.2018r. (czwartek) o godz. 16.00 w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem odbędzie się zebranie z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy.
Prosimy o 100% obecność!Informacja

Uprzejmie informujemy, że w zakładce "Dokumenty" znajdą państwo "Ramowy rozkład dnia" dla grupy starszaków i maluchów.


Witamy!!!

Serdecznie witamy!!!

Naszych przedszkolaków

i ich rodziców

po wakacyjnej przerwie.

Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy

wracacie w nasze przedszkolne progi.

Szczególnie ciepło witamy !!!

Naszych nowych podopiecznych,

którym życzymy szybkiej adaptacji

oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

Wszystkim członkom

naszej przedszkolnej społeczności

życzymy:

dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów

w rozpoczynającym się roku przedszkolnym 2018/2019,

a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia!!!

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem