Szanowni Rodzice!
W poniedziałek (29 maja) obowiązuje zakaz wjazdu na teren szkoly od ul. Szkolnej. Proszę również nie zastawiać bramy wjazdowej od ulicy Szkolnej.
Dyrektor ZPO Wielgie
Szanowni Rodzice!
W poniedziałek (29 maja) obowiązuje zakaz wjazdu na teren szkoly od ul. Szkolnej. Proszę również nie zastawiać bramy wjazdowej od ulicy Szkolnej.
Dyrektor ZPO Wielgie
Drodzy uczniowie i rodzice!!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
Termin Akcji: 29 maja - 2 czerwca 2023r.
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
KLIK: Szczegółowa lista sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
18 maja w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w Festiwalu Nauki, Sztuki i Sportu.
Wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przygotowali plakaty, a w pracowniach prezentacje dziedzin nauki, sztuki i sportu: ciekawe ćwiczenia, doświadczenia, pokazy, prezentacje, gry interaktywne i planszowe, puzzle, krzyżówki, zgadywanki, ciekawostki, zajęcia plastyczne i rozgrywki sportowe.
Przedstawili wybitnych naukowców, literatów, artystów, sportowców i innych twórców oraz ich największe osiągnięcia.
Uczniowie biorąc udział w tych zajęciach mieli możliwość odkrycia całego wachlarza odkryć, wynalazków i zdobyczy ludzkości.
Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom przedmiotów i wychowawcom za przygotowanie i uczestnictwo w tej imprezie.
Nasza szkoła bierze udział w konkursie na wyposażenie sali SI.
Prosimy o polubienie filmiku konkursowego zamieszczonego na FB organizatora:
W dniach 23-25 maja uczniowie klas ósmych przystępują do egzaminów kończących szkołę podstawową.
Dziś, 23 maja, nasi ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego. Kolejne dni to egzaminy z matematyki i języka obcego.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
18 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Matematycznym
„Mistrz Matematyki Klas III”. Walka o zwycięstwo była emocjonująca, uczniowie prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom wiadomości i umiejętności.
Ostatecznie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
II m - Joanna Nowińska
III m - Agata Kalinowska
IV m - Krystyna Sabada
Gratulujemy!
W ramach corocznych Dni Zdrowia i Profilaktyki obchodzonych w naszej szkole i w tym roku nie zabrakło edukacji na temat zachowań ryzykownych. Tym razem skupiliśmy się na przemocy i cyberprzemocy dotykającej dzieci i młodzież. Podczas spotkania z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Lipnie uczniowie zapoznali się z prawnymi konsekwencjami demoralizacji, a na zajęciach z wychowawcami i specjalistami analizowali jej przyczyny, najczęstsze formy i skutki. Udostępniony został film interaktywny podejmujący problematykę przemocy rówieśniczej. Na holu szkolnym zagościła gazetka informacyjna oraz ulotki dla uczniów.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły i ich rodziców do wspólnego wykonania pracy na konkurs pt.: Drzewo genealogiczne mojej rodziny.
Myślą przewodnią konkursu jest odkrywanie przez dzieci własnych korzeni. Udział w konkursie stanie się na pewno zachętą do rodzinnych spotkań i rozmów o własnej historii.
Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie historii swojej rodziny w graficznej formie drzewa genealogicznego (wywodu przodków) dowolną techniką plastyczną (kredki, farby, wyklejanie itp.) na papierze maksymalne A3. Opracowane drzewo powinno zawierać minimum trzy pokolenia wstecz. Wywód przodków może być uzupełniony o dodatkowe elementy (np. nazwa miejscowości z której wywodzi się ród, zdjęcia rodzinne, daty urodzin i zgonu oraz inne).
Prace należy składać do 29 maja 2023r. do organizatora.
ORGANIZATORZY
Nauczyciele: p. Anna Grządzielewska i p. Agnieszka Flakowska
Do prac należy dołączyć dane personalne autora ( autorów) pracy: imię, nazwisko, klasa (na odwrocie karty).
Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Wszyscy uczestnicy (rodziny) konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a uczniowie pochwały w e-dzienniku. UWAGI KOŃCOWE
1. Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na publikację pracy. Prace zostaną wyeksponowane na gazetce szkolnej. Zdjęcia nagrodzonych prac zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Prace konkursowe należy oddawać z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku (formularze dostępne u organizatorów konkursu lub do wydrukowania (TUTAJ)
30 maja 2023r.
01 czerwca 2023r.
Rodzina widziana oczami dziecka to najpiękniejsze chwile spędzone z najbliższymi i najcenniejsze wspomnienia, które warto zachować na dłużej.
Wspólne malowanie wielkiego obrazu. Można rysować, malować, wyklejać…. Klasy we własnym zakresie zaopatrują się w przybory plastyczne: kredki, ołówki, pisaki, pastele, kolorowy papier do wyklejania, nożyczki, klej, itp. Papier do rysowania zapewnia szkoła.
W tym dniu mile widziane będą przebrania uczniów. Uczniowie danej klasy ustalają jedną stylizację, np. postacie z ulubionej bajki, w stylu: lat 70-tych, Dzikiego Zachodu, Harry’ego Pottera i Wednesday, japońskim, hawajskim, hipisów itp. Prosimy o przygotowanie strojów na tej wyjątkowy dzień.
Powered by aSc EduPage